שופטי בג"ץ הורו לשר הפנים לנמק מדוע לא ימנה ועדה ממונה שיכהנו לצד ראש העיר, או להעביר את סמכות קיום השימוע לידיו של שר אחר. גפני: "מי שעוד תלה תקוות בבית המשפט שינהג בשיוויון וביושר, מוטב שיעשה מהר הטבת חלום"

שופטי בין המשפט העליון הוציאו היום (ראשון) צו על תנאי המורה לשר הפנים אריה דרעי לנמק מדוע לא ימנה ועדה ממונה במקום חברי מועצת עיריית טבריה, שיכהנו לצד ראש העיר רון קובי שינסה להעביר על ידם את תקציב העירייה. מנגד, השופטים הציעו לדרעי להעביר את סמכות קיום השימוע לקובי, לידיו של שר אחר בממשלה, כנגדו אין טענות לניגוד עניינים. הדיון הבא בבג"ץ בנושא נקבע לעוד שבועיים.

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני הגיב להחלטה ואמר כי, "בג"צ לא מנסה להסתיר את כונותיו, אפילו הצגה כלפי חוץ הוא לא עושה. מדובר בראש עיר שלא מצליח להעביר תקציב עירוני וממוטט את העיר טבריה על תושביה, ובית המשפט בסחבת בלתי מובנת דוחה את החלטתו ומשנה פעם אחר פעם את הרכב השופטים ולא מאפשר לערוך לו שימוע כשברור לחלוטין שהסיבה היא מכיוון שהוא נלחם נגד היהדות ונגד הציבור הדתי".

עוד הוסיף גפני ותקף את מערכת המפשט, "אם זה היה להיפך אין ספק שבית המשפט היה פוסק מיד לערוך לו שימוע. אין גם ספק שכאשר מדובר בשר חרדי יש פתאום ניגוד עניינים, כאילו שלשרים בממשלה אין עמדה ציבורית ומקצועית, רק בגלל שהשר הממונה עליו חרדי יש ניגוד עניינים. מי שעוד תלה תקוות בבית המשפט שינהג בשיוויון וביושר, מוטב שיעשה מהר הטבת חלום".

ח"כ ישראל אייכלר אמר הערב בראיון ל'קול במרה' בהתייחסות להחלטת בג"ץ כי, "אינני מופתע מפסיקת בג"ץ בעניין רון קובי. שהרי רון קובי ובג"ץ חד הם. לשניהם יש מטרה אחת – להילחם נגד הדת. כל זמן שהסוגיה תלויה בבג"ץ שעוין את תורת ישראל ויהודי ארץ ישראל הם יעמדו לצדו של קובי ויעניקו לו גיבוי".

 

עוד בנושא:

בג"ץ נגד דרעי: אין לקיים שימוע לרון קובי לפני החלטת בית המשפט

"ניגוד עניינים": בג"צ קבע – רון קובי יישאר בתפקידו כראש העיר טבריה

בעקבות התרגיל של דרעי: בג"ץ מחק את העתירה של רון קובי

בג"ץ החליט לבטל את השימוע לראש עיריית טבריה רון קובי