צילום: פלאש 90

דנון תקף את סנדרס: "אולי לא שמע על כך שישראל יצאה מעזה ב-2005"

שגריר ישראל באו''ם תקף את המועמד היהודי-אנטישמי הבולט בפריימריז הדמוקרטי למועמד לנשיאות שקרא להתנות את הסיוע האמריקני לישראל בשינוי המדיניות בעזה: "דבריו של סנדרס מערערים את ביטחונה של ישראל וגם את של ארצות הברית"

שגריר ישראל באו"ם דני דנון מתח הלילה (שני) ביקורת חריפה על הסנטור האמריקני ברני סנדרס, המתמודד בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית. "דבריו של סנדרס מערערים את ביטחונה של ישראל וגם את של ארצות הברית. אולי הוא לא שמע על כך שישראל עזבה את עזה בשנת 2005".

במהלך אירוע של "ארגון ציוני אמריקה" (ZOA) שהתקיים בניו-יורק הוסיף דנון כי, "אולי לא הייתה לו הזדמנות לבקר במעבר כרם שלום – שם עוברים מדי יום מאות משאיות כדי לספק סיוע הומניטרי לעזה, ואולי הוא לא יודע על מנהרות הטרור". דנון התייחס לכך שסנדרס סיפר לא פעם על שהותו בישראל לפני יותר מ-50 שנים ואמר כי "יש גבול למה שאפשר ללמוד במספר חודשים בקיבוץ".

דנון הדגיש כי "מניעת סיוע אמריקאי מישראל תועיל רק לחמאס, השולט ברצועת עזה. הוא מציע לפגוע בסיוע הצבאי לבעלת ברית חשובה ביותר של ארה"ב במזרח התיכון כדי להעניק אותו לחמאס, ארגון טרור שחגג את הטרגדיה של ה-11 בספטמבר". את דבריו חתם הדיפלומט הישראלי באומרו: "הרשו לי להבטיח לכם חבריי, לעולם לא ניתן לזה לקרות. נילחם נגד הקולות הקיצוניים האלה".

את הדברים אמר דנון בתגובה לדבריו של סנדרס, יהודי-אנטישמי, בחודש שעבר על הצורך בשינוי המדיניות הישראלית כלפי הרצועה. "אם זו רוצה סיוע צבאי, היא צריכה לשנות את המדיניות כלפי עזה". הסנאטור היהודי השווה בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ואמר "אחד מהם יודח והאחר ייכנס לכלא".

2 תגובות

בטח היה קיבוצניק המטומטם הזה סנדרס טוב שלא סינדרלה.
לאט לאט אני מתחיל להאמין לאחיי הספרדים שיהודי אשכנז לא יהודים אלה גרים.
איך אנחנו מצליחים להיות האנטישמים הכי גדולים.
וכבר כתבתי שהעוזרים של היטלר היו יהודים בתחילת דרכו עד ששרף אותם גם.

לקרוא לברני סנדרס יהודי אנטישמי זה יותר מלשון הרע, סנדרס היה כמעט מעומד הדמוקרטיים לנשיאות ארהב, הוא איש שמאל ובהחלט לא אנטישמי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *