יו"ר 'כחול לבן' תקף את ראש הממשלה: "גם לי יש מחלוקות חברי הכנסת הערבים. אבל ההשתלחות נגדם בימים האחרונים חייבת להיפסק". עוד הוסיף: "קמנו בבוקר שבת וגילינו שאנחנו לא פחות ולא יותר - מצב חירום. סכנה. פיגוע" • צפו

יו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ התייחס היום (שני) ל"כנס החירום" שערך אתמול ראש הממשלה נתניהו נגד כוונתן להקים ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות: "גם לי יש מחלוקות חברי הכנסת הערבים. אבל ההשתלחות נגדם בימים האחרונים חייבת להיפסק. ועליך נתניהו- לחזור בך ומייד. כי מנהיגים צריכים לתת תקווה".

"לאורך הפגישות של צוותי המשא ומתן שלנו ושל הליכוד ושלי עם נתניהו, הבנו שאנחנו מדברים לקיר. מדברים לבלוק. ביומיים האחרונים ההיסטריה שברה שיאים חדשים. קמנו בבוקר שבת וגילינו שאנחנו לא פחות ולא יותר – מצב חירום. סכנה. פיגוע. לא בגלל שאנחנו נגררים לבחירות בפעם השלישית. לא בשל רקטות שנוחתות בשדרות ובבאר שבע. ולא בגלל החולים השוכבים במסדרונות בתי החולים. קיבלנו, כל אזרחי ישראל-מופע מכוער ומסוכן של צביעות, שקרים והסתה נגלה לנגד עיננו".

גנץ קרא לנתניהו לבוא ולנהל משא ומתן ישיר, כנה ואמיתי: "במקום להפחיד ולפחד- בוא לדבר. במקום להסית ולפלג- בוא לדבר. בוא נשב ונגיע לפשרה שתשרת באמת את כל אזרחי ישראל. שתאפשר להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית. כמו שהציבור רצה. שתאפשר לנו לשרת את הציבור. בוא נעבוד ביחד למען ביטחון ישראל, למען האחדות בעם, למען שמירה על מוסדות המדינה הממלכתיים. למען הקשישים, הנוער, הנכים והחולים. כל אלו שנושאים עיניים בתקווה למציאות טובה יותר. עוד לא מאוחר".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הוסיף כי, "מה שיוצא מפיו של ביבי נתניהו בימים האחרונים זו הסתה לאלימות. זה טקסטים של חסידי ברוך גולדשטיין, לא של ראש ממשלה. זה ייגמר רע. הוא יודע שזה ייגמר רע. הוא היה שם. אם הוא לא יהיה ראש ממשלה זה פיגוע? אם הוא לא יגור בבלפור זה נצחון איראני? הוא מצטט את חמינאי. "חיסול המשטר הציוני"? יצאת מדעתך? אתה מגייס את חמינאי לקמפיין שלך? מה אמורים להבין האנשים שהקשיבו לך אתמול? אם זה חיסול המשטר הציוני, מה הם אמורים לעשות כדי למנוע את זה?"

עוד טען לפיד כי, "אם יקרה משהו חס וחלילה לאחד מהאנשים שיושבים פה בחדר – זה ביבי. הוא גרם לזה. שלא יילך אחר כך לטלוויזיה לספר כמה הוא מזועזע. זה ביבי. זו ההסתה שלו. אם תהיה אלימות, זה ביבי. מי ששמע אותו אתמול יודע. הוא מוביל לאלימות. מה שהוא אמר על אזרחי ישראל הערבים זו גזענות בלתי נסלחת".

"אנחנו בניגוד אליו, נמשיך לעבוד למען מדינת ישראל. בימים האחרונים סגרנו מתווה, קוי יסוד, עם מפלגת ישראל ביתנו. הישגים שלא היו כמותם כבר הרבה שנים. שיפור משמעותי בפנסיות, תחבורה בשבת, ברית הזוגיות, ביטול חוק המרכולים, חוק הגיוס, לימודי ליב"ה. הישגים שלא היו כבר הרבה שנים לציבור החילוני והמסורתי במדינת ישראל. אני קורא מפה לביבי – בוא תצטרף. תפסיק להסית לאלימות, בוא נקים ממשלת אחדות. תוותר על הגוש החרדי משיחי. תבוא, תהיה שני ברוטציה. תהיה לנו ממשלה חזקה. חזקה בבטחון, חזקה בכלכלה, חזקה באחדות עם ישראל", דברי לפיד.