צילום: פלאש 90

בצל החשש מעריקות: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ח"כ גדעון סער

בצל החשש מעריקת חכי"ם מהליכוד לגוש השמאל שיעזרו לח"כ בני גנץ להקים ממשלת מיעוט, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש לפני זמן קצר עם ח״כ גדעון סער במשרד ראש הממשלה בירושלים. מהליכוד נמסר: "הפגישה בנושא המאמצים להקים ממשלת אחדות"

בצל החשש מעריקת חכי"ם מהליכוד לגוש השמאל, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש לפני זמן קצר עם יריבו הפוליטי ח״כ גדעון סער במשרד ראש הממשלה בירושלים. מהליכוד נמסר: "הפגישה עסקה בנושא הפוליטי ובמאמצים להקים ממשלת אחדות לאומית ולמנוע הקמת ממשלת מיעוט מסוכנת".

כזכור, הבוקר (שני) פורסם, כי במטרה להקים ממשלת מיעוט ללא הישענות על קולות המפלגות הערביות, פועלים ב'כחול לבן' בימים האחרונים במרץ רב, על מנת להביא לעריקתם של לפחות שני חברי כנסת מסיעת הליכוד, ובכך לגבש רוב של 55 חברי כנסת.

לפי דיווח של הכתבת הפוליטית שירית כהן-אביטן, הרי שבכחול לבן מחזרים במרץ אחרי חברי כנסת בעשירייה השלישית של הליכוד בניסיון לגייס ארבע אצבעות עד ליום רביעי לתמיכה בממשלת מיעוט של גנץ במקום הח"כים הערבים, כאשר עד כה נעשו נעשו לכל חברי הכנסת החדשים, שהוזהרו מכך שבפריימריז הם נעלמים".

לדברי כהן, זו הסיבה כי אמש דווח כי רה"מ החליט איפה להקפיא את רשימת המפלגה במידה ומדינת ישראל אכן תמצא את עצמה בתוך סיבב בחירות שלישי. במקביל דיווח הבוקר שרון גל ב'גלי ישראל', כי ישנן 2 חברות כנסת מהליכוד שמנהלות משא ומתן עם כחול לבן על תמיכה בממשלה בראשותה גם ללא רוב של 61. גל שסרב לחשוף את שמותיהן לעת עתה הדגיש, כי אחת מהן ב 99% בדרך לערוק לכחול לבן.

יצוין, כי בעוד בליכוד הגיבו לדברים והבהירו, כי "מדובר בספין נוסף של 'כחול לבן', וכי לא היו דברים מעולם ומדובר בניסיונות נואשים לסכסך בתוך הליכוד". הרי שבפועל אין זה סוד כי בימים האחרונים מספר חברות כנסת מהספסלים האחוריים של המפלגה קיבלו הצעות מפליגות בתמורה לעריקה ותמיכה בממשלת מיעוט.

ח"כ דוד ביטן צוטט ב'ישראל היום' כמי שאומר כי, ידוע לו על לפחות חברת כנסת אחת מהמפלגה שקיבלה הצעה לערוק ל'כחול לבן'. במקביל דווח, כי ב'כחול לבן' הציעו בימים האחרונים לש"ס תפקידים מפליגים בתמורה לעזיבת הגוש שהקים נתניהו. כאשר בין היתר הוצעו למפלגה התפקידים הבאים: ארבע תיקים בכירים, תואר ממלא מקום ראש הממשלה, שני סגני שרים שלל תיקונים בנושאי דת ומדינה.

כזכור, בימים האחרונים דווח, כי בקרב המפלגות המרכיבות את 'כחול לבן' נשמעים קולות המביעים הסתייגות מהקמת ממשלה שתישען על קולות המפלגות הערביות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *