יו"ר כחול לבן לח"כים הערבים: "אני מציע לכם הצעה חברית חשובה, אל תאמרו את מה שאתם אומרים על צה"ל כי זה לא נכון". טיבי השיב: "אף אחד לא יחנך אותנו כשאנחנו מתקוממים נגד פגיעה באזרחים". גנץ השיב: "בצה"ל מתחקרים"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ביקר הערב (שני) את חברי הכנסת של הרשימה המשותפת המתבטאים נגד חיילי צה"ל: "אני רוצה להגיד לכם חבריי ערבים אנחנו לא מסכימים על הכול, עמדותינו במיוחד בתחום המדיני שונות מאוד האחד מהשני, אני מניח שהם ימשיכו להיות כאלו. אני מקבל בכבוד את הביקורת שאתם משמיעים על פעולתה של מדינת ישראל כלפי הציבור הפלסטיני או בכלל".

"אני מציע לכם הצעה חברית חשובה, אל תאמרו את מה שאתם אומרים על צה"ל כי זה לא נכון כל אימת שיש אירוע שהוא אירוע לא נכון אנחנו מתחקרים בודקים לומדים ומפיקים לקחים. טלו קורה מבין עיניכם, זכרו שהאויבים שלנו פועלים מתוך סביבה אזרחית, מכניסים את הסביבה שמתוכה הם פועלים למצבי סיכון והם אלו שבסופו של דבר גורמים לצערי שיש נפגעים שלא מעורבים. אנחנו איננו חפים מטעויות אך טוהר כוונותינו ברור לחלוטין".

עוד הוסיף בנאום בן דקה בפתח הדיון היום במליאת הכנסת כי, "אין שום מצב חירום לממשל בישראל להוציא העובדה שימיו של ראש הממשלה ספורים מהבחינה הפוליטית, והוא חושש לעתידו המשפטי. אני אינני מקבל את ההסתה שהושמעה אל מול חברי הכנסת שהם יריביו הפוליטיים, בכלל אינני מקבל את ההסתה שהושמעה אל מול חברי הכנסת הערבים שמייצגים פה ציבור שהוא חלק לגיטימי במדינת ישראל".

ח"כ אחמד טיבי מ'הרשימה המשותפת' השיב לגנץ ואמר כי, "אמרת דברים אמיצים של גינוי למסע ההסתה של רה"מ, מסע שמוביל לאיומי רצח של חברי הרשימה המשותפת. לא היה דבר כזה שרה"מ מסית באופן יומיומי נגד חבריי ונגדי. אנחנו חלוקים עם גנץ בנושא המדיני. אף אחד לא יחנך אותנו כשאנחנו מתקוממים נגד פגיעה באזרחים, כאשר אנחנו מזכירים את משפחת א-סווארכה ששמונה מבניה נהרגו".

עוד הוסיף והתייחס לביקורת של גנץ על התנהלותו והתנהלות חבריו, "אמרתי דברים דומים כשנהרגו ילדים יהודים. ילד הוא ילד הוא ילד. אני מאתגר כל אחד מכם לגנות הרג ילדים באשר הם". גנץ השיב לו ממקומו במליאת הכנסת: "בצה"ל מתחקרים איך קרתה התקלה ובחמאס ובג'יהאד מתחקרים איך לא פגעו באזרחים".