אזעקות ברמת הגולן: 4 רקטות שוגרו מסוריה -ויורטו; פיצוצים בדמשק

אזעקה נשמעה סמוך לשעה 05:00 במרחב צפון רמת הגולן. דובר צה"ל: זוהו ארבעה שיגורים משטח סוריה לעבר שטח ישראל שיורטו על-ידי לוחמי כיפת ברזל. ככל הנראה, ללא נפילות בשטח ישראל. דיווחים זרים: פיצוצים נשמעו בשדה התעופה בדמשק

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

ארבע רקטות נורו הלילה (שלישי) משטח סוריה אל מרחב צפון רמת הגולן. הרקטות ששוגרו יורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל – כך מסר הלילה דובר צה"ל. לפי חלק מהדיווחים, כוחות בדרכם למספר זירות החשודות כנפילות ברמת הגולן. על פי דובר צה"ל, ככל הנראה הרקטות לא נפלו בשטח ישראל.

האזעקה נשמעה סמוך לשעה 05:00 בבוקר במושב שאר ישוב ובקיבוצים דן, דפנה, כפר סאלד ושניר שבגליל העליון, וכן בנמרוד, מסעדה, עין קנייא, מג'דל שמס ונווה אטי"ב שבצפון רמת הגולן. תושבים באצבע הגליל דיווחו על שמיעת קולות נפץ, אך לפי שעה לא ידוע על נפילות. בכל הישובים בגליל וברמת הגולן לא ניתנו הנחיות מיוחדות לתושבים.

ראש המועצה האזורית גולן חיים רוקח פנה לתושבים וציין כי אין הנחיות מיוחדות בעקבות הירי מסוריה: "מערכת כיפת ברזל יירטה את השיגורים, לא אותרו נפילות בשטחנו. מועצה אזורית גולן נמצאת בקשר רציף עם גורמי הביטחון וההנחיות הן להמשך שגרה". ממשרד הביטחון נמסר כי שר הביטחון, נפתלי בנט, יקיים הבוקר התייעצות ביטחונית עם הרמטכ״ל, רא״ל אביב כוכבי, ועם בכירי מערכת הביטחון בקריה שבתל אביב.

כמה דקות אחר הירי לישראל דווח בסוריה כי ארבעה פיצוצים נשמעו ברחבי שדה התעופה של דמשק. לפי דיווח של רשת ספוטניק בשפה הערבית, מערכות ההגנה האווירית הסוריות פעלו נגד יעדים עוינים בדרום המדינה. לפי פרסומים זרים, ישראל לא תקפה בסוריה ובעיראק זה שבועות ארוכים. בשבוע האחרון נרשמה תנועה אווירית ערה של מטוסי תובלה בין טהרן לדמשק, כשבמקביל נמשכו ההתרעות בצה"ל על פיגוע שמתכנן כוח קודס האיראני נגד יעד ישראלי בצפון.

לפני כמעט שלושה חודשים חיל האוויר תקף מטרות איראניות בדמשק וסיכל פיגוע שתוכנן נגד ישראל באמצעות רחפנים חמושים. דובר צה"ל נטל אחריות לאירוע באופן חריג. מנגד, בדמשק טענו כי הם "סיכלו" מתקפה ישראלית באזור הבירה, מבלי לפרט באילו מטרות מדובר. התקיפה מגיעה ברקע דיוויחים על פעילות של ישראל גם בשטחה של עיראק למניעת התבססות איראן.

כזכור, צה"ל קיים אתמול תרגיל פתע מטכ"לי בצפון הארץ לבחינת מוכנותו ויכולותיו המבצעיות של פיקוד הצפון. התרגיל יתקיים בעמק יזרעאל ובגליל העליון ויסתיים ביום שלישי. זהו התרגיל השני בסדרת בחני המוכנות בראשות הרמטכ"ל לשנת 2019. במסגרת התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון, כלי רכב וכלי טיס וכן יישמעו אזעקות והדי פיצוצים במרחב.

4 תגובות

שלב ב' בקמפיין של ביבי.
אחרי שהראשון לא הביא לתוצאה המתבקשת.
עכשיו זה כבר שקוף.

בנט , רק נכנסת וכבר כזה בלאגן, איזה ניגוד לנתניהו שהיה פסיבי לחלוטין.

זה טוב משקיעים מליונים ובדקה הכול הולך לאבדון.חרבם תבוא בליבם אמן

זה נראה פעולה שלפוטין כדי להסיג עוד מידע על כיפת ברזל.
בתקווה שיפלו בשטח סוריה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell