ראשי רשויות בכירים ביהודה ושומרון פרסמו הערב קריאות ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ להצטרף לממשלת אחדות יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי דיווחים, נתניהו ביקש היום מראשי המועצות לקרוא לגנץ להצטרף לממשלת אחדות

ראשי רשויות בכירים ביהודה ושומרון פרסמו הערב (שלישי) קריאות ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ להצטרף לממשלת אחדות יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. כזכור, נתניהו ביקר הבוקר בגוש עציון בעקבות הצהרתו של מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו כי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון לא מפרה את החוק הבינלאומי. על פי דיווחים, במהלך המפגש הסגור עם ראשי הרשויות, ביקש ראש הממשלה מראשי המועצות לקרוא לגנץ להצטרף לממשלת אחדות.

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני פנה לגנץ במכתב וקרא לו לא ללכת למתווה של ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות: "קשה עליי המחשבה שאתה, יותר מכל אדם אחר, תקים ממשלה צרה בתמיכת המפלגות הערביות שחבריה שוללים מכל וכל את זכות קיומה של מדינת ישראל, קוראים לחיילי צה"ל פושעי מלחמה ותומכים בפעילות טרור", כותב אלחייני.

לדבריו, "ממשלה שכזו עלולה לפגוע בהתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, לגרום להקפאת הבנייה ועצירת התפתחות האזור. אני מבקש ממך לא לתת יד להקמת ממשלה כזו, אשר קיומה יהווה פשיטת יד מוסרית וערכית". לסיום הוא כותב כי, "אני מבקש ממך לעשות מאמץ ביממה הקרובה להתגבר על כל המכשולים ולהקים ממשלת אחדות שתממש את רצון העם בישראל".


יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני. צילום מועצת יש"ע

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן פרסם סרטון הו אמר כי, "בשעה שבזירה הבינלאומית קוראים דברים חיובים לעם ישראל , אנחנו חייבים להתרכז באחדות של העם ולא בפירוד. לא יכול להיות שאנשים שהקריבו את כל חייהם למען ביטחון המדינה, יפעלו כנגד הרצון וכנגד האינטרס המרכזי של המדינה הזו והם אחדות האומה והמדינה. לא יתכן שנמצא את עצמנו תחת ממשלה הקמה על תומכי ומהללי טרור".

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי, הצטרף לקיראה ואמר כי, "אנחנו נמצאים 24 שעות לפני פקיעת המנדט להרכבת הממשלה ותחת הרושם המדהים של ההכרזה של ארצות הברית על המדיניות ביחס להתיישבות ביהודה ושומרון, אני קורא לראשי המפלגות: אני קורא לבני גנץ. אני קורא לאיווט. אני קורא לראש הממשלה. חברים, זה הזמן לאחדות, זה הזמן גם אם כרגע העם לא הכריע אם הולכים ימינה או הולכים שמאלה ולכאורה אנו תקועים".