טנקים הבוקר בצפון. צילום: דובר צה"ל

התחממות בצפון: בישראל נערכים לאפשרות שאיראן תמשיך לשגר רקטות

במערכת הביטחון נערכים לכך שהאיראנים ימשיכו לנסות ולירות לשטח ישראל כדי למנוע תקיפות עתידיות בשטח סוריה. במערכת הביטחון בישראל מעריכים שמי שעומד מאחורי המטח לפנות בוקר מפאתי דמשק הם מיליציות שיעיות פרו-איראנית

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

לאחר ירי הרקטות לחרמון לפנות בוקר, במערכת הביטחון נערכים לכך שהאיראנים ימשיכו לנסות ולירות לשטח ישראל כדי למנוע תקיפות עתידיות בשטח סוריה – כך דווח הערב ב'חדשות 12'. על פי הדיווח של ניר דבורי, במערכת הביטחון בישראל מעריכים שמי שעומד מאחורי המטח לפנות בוקר מפאתי דמשק הם מיליציות שיעיות פרו-איראנית.

בתוך כך, היום הסתיים "בוחן רמטכ"ל" השני במספר במתכונת פתע, לבדיקת מוכנות פיקוד הצפון. בתרגיל לקחו חלק כוחות עוצבת "געש" ועוצבת "הגליל" ולצדם כוחות נוספים מחיל-האוויר, זרוע היבשה, אגף המודיעין, אגף התקשוב ואגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. כמו כן, השתתפו אלפי חיילי מילואים מחטיבת "עציוני" ויחידות מילואים נוספות, הצפויים לקחת חלק במשימות הפיקוד בחירום. הכוחות תרגלו מעבר מהיר משגרה לחירום ומהגנה להתקפה, תהליכי צבירת כוחות ואמצעים, משיכת ציוד וניוד הכוחות במרחב.

זהו הבוחן השני בסדרת "בחני הרמטכ"ל" המתקיים בכלל צה"ל בחודשים הקרובים. התרגיל נקבע כחלק מגרף האימונים השנתי של צה"ל לשנת 2019 והוא נועד לשיפור מוכנות הכוחות ללחימה במתווה הזירה הצפונית. אגף המבצעים יחד עם המרכז הלאומי לאימוני יבשה, הופקדו והובילו את ניהול התרגיל וחניכת היחידות. "התרגיל הינו נדבך בשיפור המוכנות בגזרה הצפונית" אמר מפקד עוצבת "הגליל", תת-אלוף שלומי בינדר.

כזכור, ארבע רקטות נורו הלילה משטח סוריה אל מרחב צפון רמת הגולן. הרקטות ששוגרו יורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל – כך מסר הלילה דובר צה"ל. עוד נמסר כי ככל הנראה הרקטות לא נפלו בשטח ישראל. האזעקה נשמעה סמוך לשעה 05:00 בבוקר במושב שאר ישוב ובקיבוצים דן, דפנה, כפר סאלד ושניר שבגליל העליון, וכן בנמרוד, מסעדה, עין קנייא, מג'דל שמס ונווה אטי"ב שבצפון רמת הגולן.

תושבים באצבע הגליל דיווחו על שמיעת קולות נפץ, אך לפי שעה לא ידוע על נפילות. בכל הישובים בגליל וברמת הגולן לא ניתנו הנחיות מיוחדות לתושבים. ראש המועצה האזורית גולן חיים רוקח פנה לתושבים וציין כי אין הנחיות מיוחדות בעקבות הירי מסוריה: "מערכת כיפת ברזל יירטה את השיגורים, לא אותרו נפילות בשטחנו. מועצה אזורית גולן נמצאת בקשר רציף עם גורמי הביטחון וההנחיות הן להמשך שגרה".

כמה דקות אחר הירי לישראל דווח בסוריה כי ארבעה פיצוצים נשמעו ברחבי שדה התעופה של דמשק. לפי דיווח של רשת ספוטניק בשפה הערבית, מערכות ההגנה האווירית הסוריות פעלו נגד יעדים עוינים בדרום המדינה. לפי פרסומים זרים, ישראל לא תקפה בסוריה ובעיראק זה שבועות ארוכים. בשבוע האחרון נרשמה תנועה אווירית ערה של מטוסי תובלה בין טהרן לדמשק, כשבמקביל נמשכו ההתרעות בצה"ל על פיגוע שמתכנן כוח קודס האיראני נגד יעד ישראלי בצפון.

5 תגובות

מצפון תפתח הרעה

מצפון תפתח הרעה

ה' ישמור עליכם אוהבים אתכם חיילים צדיקים מוסרים את נפשיכם…אהבת נפש ודואגים לכם

היה צריך להתחיל "מלחמה" ולא לאפשר לירי הזה לעבור בשתיקה. תוצאות ההתעלמות ידועות מראש, דהיינו שיגרה של טילים

לא חכמה להתחיל במלחמה! חיי יהודים חשובים יותר מגאוה! בודאי שהאזרח הפשוט שלא יודע מה קורה מאחורי הקלעים, לא יכול להשיא עיצות! לנו יש את התורה והאמונה בחי עולמים!
הקב"ה מוביל אותנו,וכל צעד ש"מדינת-ישראל" "עושה" או "לא עושה"- הכל מובל בידי שמיים! אין צורך לתת עיצות להקב"ה! הוא יודע מה צריך לעשות והוא מכוון את מי שצריך לעשות,לעשות מה שצריך!!! "לב מלכים ושרים ביד ד' " ו"אין אדם נוקף אצבע מלמטה, אלא אם כן מכריזים על כך מלמעלה"!!!
"ד' ילחם לכם, ואתם-תחרישון"!!!
רק להתחזק באמונה בד'(ולא בבני אדם! )ובתפילה מעומק הלב לישועת כלל ישראל, לביאת הגואל, לבנין בית-המקדש ולגאולה השלמה,עוד היום! אמן!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן