יממה לתום המנדט: ראש הממשלה נפגש עם יו"ר כחול לבן. גנץ: "בחירות בפעם השלישית הן דבר רע, אבל לא ניתן לוותר על עקרונות יסוד וערכים בסיסיים". נתניהו: "גנץ מתכוון להקים ממשלת מיעוט שנשענת על הימנעותם של הרשימה המשותפת"

24 שעות לפני שפוקע המנדט שניתן לגנץ להרכיב ממשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב במשך כשעה עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ במשרד ראש הממשלה בירושלים, זאת בניסיון להגיע להבנות שיסללו את הדרך להקמת ממשלת אחדות על בסיס מתווה הנבצרות של הנשיא ריבלין. בצהריים נפגשו צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד.

גנץ אמר בתום הפגישה כי, "בפתח הפגישה היום חזרתי ואמרתי, כפי שאמרתי מאז כניסתי לשדה הפוליטי, כי לישראל דרושה ממשלת אחדות רחבה וליברלית שתורכב בראש ובראשונה משתי המפלגות הגדולות בהובלת כחול לבן שניצחה בבחירות. ממשלת אחדות שלצד הדאגה לבטחון ולכלכלה תדאג לאיחוי השסעים והקרעים שנפערו בחברה הישראלית בשנים האחרונות".

"ממשלה שקווי היסוד שלה יקבעו על בסיס המפלגות הגדולות ולכן לא ניתן לבנות אותה על בסיס בלוק סקטוריאלי כזה או אחר. בחירות בפעם השלישית הן דבר רע, אבל לא ניתן לוותר על עקרונות יסוד וערכים בסיסיים. נמשיך לעשות כל מאמץ ולהפוך כל אבן על מנת לנסות ולהגיע להבנות ולהקים ממשלה גם בתקופה שנותרה, בכדי למנוע בחירות יקרות ומיותרות המנוגדות לרצון אזרחי ישראל", דברי גנץ.

נתניהו מסר כי, "זהו הרגע האחרון של החלטה היסטורית שתשפיע על ביטחון המדינה ועתידה. לצערי הבנתי היום בפגישה עם גנץ שהוא דוחה את מתווה הנשיא ומתעלם מרצון רוב העם שנקים יחד ממשלת אחדות לאומית רחבה. גנץ מתכוון להקים ממשלת מיעוט שנשענת על הימנעותם של הרשימה הערבית המשותפת".

מהליכוד נסבר כי, ראש הממשלה יעשה מחר מאמצים נוספים עם אביגדור ליברמן להקים ממשלת אחדות לאומית במטרה למנוע בחירות מיותרות או ממשלת מיעוט מסוכנת למדינת ישראל.

מוקדם יותר הערב נפגשו ראש הממשלה נתניהו וחברי צוות המשא ומתן של הליכוד השרים זאב אלקין ויריב לוין עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בבית הנשיא בירושלים. ריבלין עודכן על ידי אורחיו בתמונת המצב הפוליטית, הדגיש כי הוא סבור שמדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות איתנה ורחבה ככל שניתן – וגם נזף בנתניהו על האמירות שהשמיע כלפי הציבור הערבי.

 

נתניהו: "ביקשתי מגנץ וליברמן להקים ממשלה שתספח את בקעת הירדן"