דובר צה"ל: "תקפנו מטרות של כוח קודס האיראני ושל צבא סוריה"

דובר צה"ל על התקיפה הלילה בסוריה: "היוזמה בידינו. כצבא לא נאפשר לאיראנים להתבסס בסוריה". לדבריו, "תקפנו עשרות מטרות בתוך דקות, בעיקר מדרום מערב לדמשק". עוד הוסיף, "אנו ערוכים להגיב בחומרה - אין הנחיות מיוחדות לעורף"

דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן התייחס הבוקר לתקיפה הצבאית הנרחבת בסוריה ואמר כי, "לפני 24 שעות נורו עלינו 4 רקטות שיורטו עי סוללות כיפת ברזל. ניהלנו נוהל קרב מזורז, יחד עם סדרת תקיפות של חיל האוויר שביצענו הלילה".

תא"ל זילברמן התייחס לתקיפה הצבאית הלילה ואמר כי, "סדרת התקיפות הייתה רחבה, הייתה נרחבת לעומת הזמן שארכה, מבוצעת בעיקר במרחב של דמשק בדרום ובמערב וחלק קטן גם בחזית. המטרות מתחלקות למטרות סוריות, ביניהן טילי קרקע אוויר מתקדמים, עמדות תצפית, מחסני אמל"ח ומספר מפקדות של הצבא הסורי".

"התמקדנו בתקיפה של מספר מבנים, תקיפה וודאית, ביניהן בסיס של המיליציות ועוד מטרות של שינוע, מפקדת פיקוד ושליטה של איראן. לאורך התקיפה נורו מספק טילי טילי קרקע אוויר לעבר מטוסינו, ירינו עליהם חזרה והשמדנו אותם. במסגרת הפעולה פעלנו נגד הגורם המארח שזה הסורים, ונגד כוח קודס על מגוון המיליציות שלו".

עוד הוסיף, "מבחינת פעולות צהל בימים האחרונים, חשוב להבין שהיוזמה בידינו. אנחנו כצבא לא ניתן לאיראנים להתבסס בסוריה. לא נשלים עם התבססות אירניאת בגבול שלנו ונעמוד כנגדה. צהל ערוך להתקפה כמו שערוך לכל תרחיש". לדבריו, בוחן הרמטכל שהסתיים אתמול באוגדה 36 ו91, הוא בוחן שמתרגל מצב בו צריך מילואימניקים, מדגיש שנערכים לכל תרחיש".

כזכור, אתמול "בוחן רמטכ"ל" השני במספר במתכונת פתע, לבדיקת מוכנות פיקוד הצפון. בתרגיל לקחו חלק כוחות עוצבת "געש" ועוצבת "הגליל" ולצדם כוחות נוספים מחיל-האוויר, זרוע היבשה, אגף המודיעין, אגף התקשוב ואגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. כמו כן, השתתפו אלפי חיילי מילואים מחטיבת "עציוני" ויחידות מילואים נוספות, הצפויים לקחת חלק במשימות הפיקוד בחירום. הכוחות תרגלו מעבר מהיר משגרה לחירום ומהגנה להתקפה, תהליכי צבירת כוחות ואמצעים, משיכת ציוד וניוד הכוחות במרחב.

זהו הבוחן השני בסדרת "בחני הרמטכ"ל" המתקיים בכלל צה"ל בחודשים הקרובים. התרגיל נקבע כחלק מגרף האימונים השנתי של צה"ל לשנת 2019 והוא נועד לשיפור מוכנות הכוחות ללחימה במתווה הזירה הצפונית. אגף המבצעים יחד עם המרכז הלאומי לאימוני יבשה, הופקדו והובילו את ניהול התרגיל וחניכת היחידות. "התרגיל הינו נדבך בשיפור המוכנות בגזרה הצפונית" אמר מפקד עוצבת "הגליל", תת-אלוף שלומי בינדר.

התקיפה הלילית הנרחבת בסוריה בתגובה לירי רקטות לגולן – סיקור נרחב ב'חדשות JDN
אזעקות ברמת הגולן: 4 רקטות שוגרו מסוריה -ויורטו; פיצוצים בדמשק
התחממות בצפון: בישראל נערכים לאפשרות שאיראן תמשיך לשגר רקטות
תקיפה נרחבת הלילה בסוריה: כ-20 מטרות איראניות בסוריה הושמדו
דובר צה"ל: "תקפנו מטרות של כוח קודס האיראני ושל צבא סוריה"
נתניהו: "מי שיפגע בנו – אנו נפגע בו"; בנט: "הכללים השתנו"
גורם ביטחוני בכיר: "אנחנו מתחילים להתקרב לראש התמנון האיראני"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו