כוחות צה"ל בגבול הצפון. צילום: דובר צה"ל

גורם ביטחוני בכיר: "אנחנו מתחילים להתקרב לראש התמנון האיראני"

הגורם הישראלי התייחס לתקיפת צה"ל הלילה בסוריה ואמר כי "הפעולה הייתה תוך מודעות למחאות באיראן. המסר שלנו לעם האיראני: ראשי המשטר שלכם מסכנים אתכם". עוד הוסיף: "כעשרים מטרות הותקפו, להערכתנו יש להם הרוגים איראנים ונפגעים"

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

גורם ביטחוני בכיר התייחס הבוקר (רביעי) לתקיפה בסוריה ואמר כי צה"ל תקף כ-20 מטרות ומחציתן איראניות. "סביב השעה 01:15 בלילה צה"ל ביצע תקיפה נרחבת יחסית, אולי הנרחבת ביותר ביחס למטרות איראניות בסוריה. המטרה העיקרית הייתה לפגוע באיראן. תקפנו שש סוללות נ"מ סוריות. את העמדות בגולן הסורי תקפנו עם מסוקי קרב. יש נפגעים בתקיפות ואנו מעריכים, בזהירות, כי גם איראנים נהרגו. אין בפעולה הזו כדי לרסן בהכרח את האיראנים, אך נדע זאת בימים הקרובים".

"אנחנו משנים את המשוואה והכללים", הדגיש, "אנחנו כל הזמן מסתכלים על ההרגלה בדרום ונגיב גם על ירי זניח לכאורה, גם כאשר ההשפעה מועטה – התגובה תהיה חזקה לאין ערוך, זאת משום שלא מתקבל על הדעת שאיראן ירתה על מדינת ישראל". הגורם הוסיף כי "אחרי הירי אתמול לא דיברנו ולא הצהרנו, נשתדל לתת תגובות חזקות ללא התראות". עוד הוסיף, "תדמיינו שהיינו מארחים בנתב"ג מעצמה גדולה במלון מפואר והוא היה חוטף. זו עליית מדרגה. הפגיעה היא משמעותית.

הבכיר הגדיר את איראן כ"תמנון ששולח זרועות" וציין כי "עדיין לא פגענו ולא איימנו על ראש התמנון, אבל אפשר לראות בתקיפה מעבר מהיד אל הזרוע, עם התקרבות לראשו". לדבריו, "היא יושבת בטהראן ושולחת זרועות-זרועות כדי להקיף אותנו. כף היד היא השליח בלבנון – חיזבאללה, מיליציות איראניות בסוריה, הג'יהאד האסלאמי ובמידה מסוימת גם חמאס. המשוואה היא מאוד א-סימטרית. הם מנסים לפגוע בנו. הם לא מצליחים לפגוע בנו, אבל הם חסינים".

עוד הוסיף הגורם כי צה"ל נערך לאפשרות של תגובה איראנית: "אנחנו ערוכים בעיבוי מגננתי מאוד רציני. ערוכים גם עם תגובה לתגובה. המוטיבציה שלהם גבוהה מאוד – עוד לפני האירוע, לכן דווקא בפעולה יש משום אופציה לרסן אותם. נדע בשעות ובימים הקרובים". עוד הוסיף כי, "עשינו את המהלך מתוך ערנות גבוהה למצב הפנימי באיראן, להבנתי זה האירועים החמורים ביותר מאז המהפכה. כמות ההרוגים, למרות אי הוודאות, זה היקף מאוד משמעותי".

כזכור, בתגובה לשיגור הרקטות אתמול לפנות בוקר מסוריה לכיוון רמת הגולן על ידי כח איראני, צה"ל קיים הלילה תקיפה נרחבת בסוריה ותקף מטרות צבאיות איראניים וסורים. המטרות כללו טילי קרקע-אוויר, מפקדות, מחסני אמל"ח ובסיסים צבאיים. במהלך התקיפה, בוצע ירי של טילי קרקע-אוויר סורי על אף אזהרה ברורה שהועברה להימנע מירי זה. בעקבות כך הושמדו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות.

התקיפה הלילית הנרחבת בסוריה בתגובה לירי רקטות לגולן – סיקור נרחב ב'חדשות JDN
אזעקות ברמת הגולן: 4 רקטות שוגרו מסוריה -ויורטו; פיצוצים בדמשק
התחממות בצפון: בישראל נערכים לאפשרות שאיראן תמשיך לשגר רקטות
תקיפה נרחבת הלילה בסוריה: כ-20 מטרות איראניות בסוריה הושמדו
דובר צה"ל: "תקפנו מטרות של כוח קודס האיראני ושל צבא סוריה"
נתניהו: "מי שיפגע בנו – אנו נפגע בו"; בנט: "הכללים השתנו"
גורם ביטחוני בכיר: "אנחנו מתחילים להתקרב לראש התמנון האיראני"

2 תגובות

פוטין שרוצה בהשמדת העם היהודי חלילה. שלח את ליברמן הסוכן לייצר כאוס פוליטי. ובמקביל העביר מסר להדליק גפרורים בצפון ודרום ארץ ישראל. כדי להתחיל את מלחמת העולם השלישית והאחרונה.
כבר בבחירות הראשונות אמר אחד הצדיקים "לא תהיה ממשלה. יהיה גוג ומגוג".
לחזור בתשובה ולהצטייד בקמח ומים.

למי שלא יודע לקרוא בעברית נסביר כי ה"גורם הבטחוני הבכיר" שמסתתר בעילום שמו היא בוודאות מוחלטת שר הביטחון הנכנס נפתלי בנט שמנסה כאילו להציג שינוי מדיניות למרות שרמת ההשפעה שלו על הצבא בשלב כזה ובמצב הפוליטי הנוכחי הוא בעיקר בתצלומים משותפים…

Comments are closed.