ח"כ גבי אשכנזי אמר בפתח דיון על הערכת המצב האסטרטגית ועדכונים בנושאי מודיעין ומבצעים: "ישראל לא יכולה לאפשר לאיראן להתבסס בסוריה ולאיים ולפעול משם כנגד אזרחי המדינה ומדינת ישראל. זו תקופה רגישה המחייבת את כולנו"

ועדת החוץ והביטחון הזמנית, בראשות ח"כ גבי אשכנזי (כחול לבן) קיימה היום כעת דיון על הערכת המצב האסטרטגית המעודכנת וכן עדכונים בנושאי מודיעין ומבצעים, בהשתתפות ראש חטיבת המחקר באמ"ן, תא"ל דרור שלום. יו"ר הוועדה, ח"כ אשכנזי, אמר בתחילת הדיון: "אנחנו מתכנסים כאן הבוקר לאחר תקיפה נרחבת של צה"ל על מטרות כוח קודס וצבא סוריה, בסוריה. אנחנו רואים באסד אחראי על הנעשה בשטחו. ישראל לא יכולה לאפשר לאיראן להתבסס בסוריה ולאיים ולפעול משם כנגד אזרחי המדינה ומדינת ישראל".

"חברי וועדת החוץ והביטחון, ואני בראשם, עוקבים אחר ההתפתחויות, שאנו עדים להן בחודשים האחרונים, עוקבים ומעורבים בנעשה, לנוכח השינויים האסטרטגיים במציאות שלנו. אנחנו נפגשנו עם שורה ארוכה של ראשי מערכת הביטחון ושמענו אותם, גם בוועדת החוץ והביטחון, כמו שנשמע גם היום, וגם בוועדות המשנה. אנחנו בוחנים את השנויים הנדרשים ואת הצורך במוכנות מערכת הביטחון, נוכח האתגרים בכלל הזירות והצרכים הביטחוניים עבור מדינת ישראל".

"כולנו, מכאן, נותנים גיבוי למערכת הביטחון ולצה"ל, ובטוחים שהם ימשיכו לפעול כנדרש נוכח המציאות המורכבת. זו תקופה רגישה המחייבת את כולנו, הן לפעולה מדודה והן לפעול באופן שלא יסלים את המצב מעבר למה שמשרת את האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל".

כזכור, בתגובה לשיגור הרקטות אתמול לפנות בוקר מסוריה לכיוון רמת הגולן על ידי כח איראני, צה"ל קיים הלילה תקיפה נרחבת בסוריה ותקף מטרות צבאיות איראניים וסורים. המטרות כללו טילי קרקע-אוויר, מפקדות, מחסני אמל"ח ובסיסים צבאיים. במהלך התקיפה, בוצע ירי של טילי קרקע-אוויר סורי על אף אזהרה ברורה שהועברה להימנע מירי זה. בעקבות כך הושמדו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות.