ראש הממשלה בפתח ישיבת הבלוק: "אני רוצה להודות לליברמן שהסיר את הרעיון של ממשלת מיעוט. גנץ ואשכנזי, איך הסכמתם ללכת אחרי לפיד לרעיון המטורף הזה?". עוד הוסיף: "בני גנץ, אתה מוכן? אני מוכן לפגוש אותך בעוד חמש דקות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הבלוק להסתה של יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן ואמר, "תודה לכל החברים שנמצאים כאן על החברות, העמידה האיתנה, הלכידות. זה לא מובן מאליו בפוליטיקה. הלכידות הזאת חייבת להגיע לכל שדרות העם. אסור לפסול אף ציבור, לא את הציבור החרדי שהוא חלק אינטגרלי מהמדינה ומהעם, לא אף ציבור – יהודים ולא יהודים. כל מי שתומך במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית הוא שותף שלנו והשותפות הזאת הכרחית".

"אנחנו בצומת דרכים היסטורית. המדינה חזקה יותר מאי פעם. רק שלשום החליטה מחלקת המדינה של הממשל האמריקני על חוקיות ההתיישבות. יש לנו חלון הזדמנויות היסטורי שלא יחזור, להשיג דברים שיכולנו רק לחלום עליהם. יש לנו הזדמנות לקבוע את גבולותינו, לכרות בריתות עם שכנינו, ומכל הטעמים הללו אסור לאבד אף יום. מה שצריך עכשיו זה לא עוד מערכת בחירות אלא ממשלת אחדות – כדי לממש ההזדמנויות ולהדוף את הסכנות. תראו מה קרה בעזה ובסוריה".

"אני רוצה להודות לאביגדור ליברמן על שהסיר את הרעיון ההזוי של ממשלת מיעוט, ממשלה שנשענת על תומכי טרור. אני רוצה לשאול את גנץ ואשכנזי – איך יכולתם ללכת אחרי לפיד לרעיון המטורף הזה? עשיתם מעשה שלא ייעשה. בני גנץ, עדיין לא מאוחר. בוא נשב ביחד ונודיע עוד הערב שאנחנו מקימים ממשלת אחדות לאומית. זה מה שישראל זקוקה לו. אסור לדרדר את המדינה לבחירות נוספות. גנץ, תשתחרר מהוטו של לפיד. מה הוא מהלך קסמים עליך? תעשה את הדבר הנכון ובוא לממשלת אחדות".

"בתולדות המדינה עברנו הרבה אתגרים ומשברים. כל פעם ידענו להתגבר ולצאת מחוזקים יותר. כך צריך לעשות גם הפעם. כשרוצים, אפשר לעשות. הדבר הנכון הוא להקים עכשיו ממשלה. לא צריך בחירות. בגלל מה, בגלל פסילות אישיות? אם יהיו בחירות אנחנו ננצח, אבל חשוב יותר שהמדינה תנצח בעת הזאת. אין פערים גדולים. אפשר לפתור אותם בנקל. אנחנו יכולים לגבור על האתגר ולהקים ממשלת אחדות עכשיו ומייד. צריך לגלות מנהיגות. אנחנו מוכנים. בני גנץ, אתה מוכן? אני מוכן לפגוש אותך בעוד חמש דקות", סיים נתניהו.

בהמשך הישיבה הוסיף נתניהו כי, "אנחנו צריכים כעת 4 מיליארד שקלים לכל מני פרוייקטים שאני לא יכול לפרט עליהם. לכן שיתפתי את גנץ ואשכנזי שנגיע להסכמה על הרשימה המשותפת הזו ונגיע עם הרשימה הזו לכנסת ונעביר הוראת שעה שתאפשר למערכת הביטחון את הסכום הזה. זה לא ספינים הביטחון של ישראל על הכף". עוד הוסיף כי, "זו גם ההזדמנות שלנו להחיל ריבונות בבקעת הירדן. אני לא יודע אם תהיה לנו הזדמנות כזו עוד שבעה חודשים".