ח"כ אורי מקלב מ'יהדות התורה' בראיון ל'חדשות JDN': "בפוליטיקה של היום, אם ייווצר מצב שהוא בכל אופן נוכל להקים ממשלה כדי שנוכל להמשיך את ההתנהלות הזו ולא להמשיך העלה לבחירות - אנחנו רוצים גם היום שתקום ממשלה" • הראיון המלא מחר

ח"כ אורי מקלב מ'יהדות התורה' לא פוסל את האפשרות שלמרות דברי ההסתה החמורים, ישבו בקואליציה יחד יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן: "אנחנו חושבים שבפוליטיקה של היום, אם ייווצר מצב שהוא בכל אופן נוכל להקים ממשלה כדי שנוכל להמשיך את ההתנהלות הזו ולא להמשיך העלה לבחירות". עוד הוסיף בראיון שיפורסם במלואו כאן ב'חדשות JDN', "אנחנו רוצים גם היום שתקום ממשלה, לפי דעתי ב-21 יום האלה עוד יש אפשרות".

מקלב מסביר את ההחלטה החרדית מהיום לתקוף את ליברמן, למרות שייתכן והדבר מסייע לו פוליטית: "אני יודע שזה מה שהוא רוצה, שנגיב לו, הוא ראה שעם הנרטיב הזה, בתעמולת הבחירות הזו נגד החרדים, הוא הצליח ועלה במספר מנדטים לא מבוטלים, אנחנו מצירים על כך, כואבים על כך שיש ציבור שבאמת שומע ומוסת על ידו, מקבל את כל מה שהוא אומר, דברי שקר ובדברי הבל. בסופו של דבר, לא יכולנו להשאיר את הדברים, חובת מחאה, גם שזה יכול להיות שאנחנו משחקים לידיים שלו. גם לנו יש קווים אדומים".

"לכל אורך מערכת הבחירות נקטנו בעמדה של הבלגה, אנחנו גם לא מתחרטים על כך, אנחנו אמרנו כל הזמן שאנחנו קווים שהוא יתעשת, שהוא ישתנה, שהוא כן יבוא, כן יחזק ויחזור לממשלת ימין, על אף הדברים הקשים. אנחנו הרי כולם יודעים, וזה מתברר פעם אחר, שכל מה שמפריע לו וכל מה שהוא רצה וכל מה שהוא דאג גם בבחירות עכשיו, זה להוריד את נתניהו, מבחינתו שנלך לבחירות בפעם השלישית עש שהוא מצליח להפיל את נתניהו, הוא לא מעוניין להיות בממשלת נתניהו".

במענה לשאלתנו, מסרב ח"כ מדגל התורה לקשור בין התמיכה במשה ליאון לראשות העיר ירושלים, לליברמן: "אני לא מתחרט על זה, אני שמתי משה ליאון ואמרתי אז ואני חוזר היום, לכן גם כשאנשים פנו אלי היום בפניות שנודיע שאנחנו יוצאים מהקואליציה ומתנתקים מליאון, אמרתי אז ואני חוזר ואומר, לא הצבענו ליאון בגלל ליברמן, אולי על אף ליברמן, אנחנו לא טעינו באיש לא לפני ולא לפני חמש שנים, אנחנו עברנו איתו שנים לא קלות גם כשהיינו באותו קואליציה, זה לא חידוש עיבורנו, אנחנו הצבענו ליאון כי חשבנו שהוא האיש המתאים בציר הזמן ההוא, זה היה על אף ליברמן".

מחר: הראיון המלא