צילום: פלאש 90

פריימריז נוסח יש עתיד: לפיד האריך את כהונתו עד הכנסת ה-26

בפעם השלישית: יש עתיד "החליטה" להאריך את כהונתו של יאיר לפיד כיו"ר המפלגה עד תום הכנסת ה-25, עוד שלוש קדנציות. "לאור המצב החריג של בחירות חוזרות וחוסר פעילות פרלמנטרית בכנסת ה- 21 וכנסת ה- 22", הסבירו במפלגה את המהלך

יש עתיד הודיעה הבוקר (שלישי) כי הוחלט להאריך את כהונתו של יאיר לפיד כיו"ר המפלגה עד תום הכנסת ה-25, זאת ביגוד לתקנון המפלגה שמחייב פריימריז בתום הכנסת ה-22. "לאור המצב החריג של בחירות חוזרות וחוסר פעילות פרלמנטרית בכנסת ה- 21 וכנסת ה- 22 יחד עם הקמת מפלגת "כחול לבן", הוחלט ביש עתיד להאריך את כהונת היו"ר, ח"כ יאיר לפיד, עד לסיום כהונת כנסת ה- 25 כולל. מדובר בהליך טכני לאור הנסיבות המיוחדות", נמסר מהמפלגה.

ההודעה מגיעה בעקבות "תזכורת" שפרסם הפרשן הפוליטי עמית סגל, כי על פי תקנון מפלגת יש עתיד, "היו"ר המייסד יכהן עד תום תקופת כהונתה של הכנסת ה-22, או עד שיודיע על פרישה מתפקידו או עד שייבצר ממנו לכהן כיו"ר המפלגה, לפי המוקדם. עם סיום כהונתו של היו"ר המייסד ייערכו בחירות ליו"ר המפלגה", כך על פי הפרסום באתר הרשמי של המפלגה, שטרם שונה.

זאת לא הפעם הראשונה שלפיד מאריך את כהונתו. על פי תקנון המפלגה המקורי שנכתב בעת ייסוד המפלגה, לפיד היה אמור לכהן כיו"ר עד תום הכנסת ה-20, אלה שלפני כשלוש שנים פורסם כי החליט להאריך אותה עד תום הכנסת ה-21, ושלושה חודשי לאחר מכן החליט להאריך אותה שוב עד תום כהונת הכנסת ה-22, כך שמדובר כבר בפעם השלישית שלפיד מאריך את כהונתו, אך הפעם לשלוש קדנציות בבת אחת.

"התקנון שונה כבר בינואר 2014 על ידי הנהלת המפלגה המורכבת ממנכ"ל, רואה חשבון, שניים ממייסדי המפלגה ואדם נוסף", נמסר אז מהמפלגה. יצוין, שבעת שהמפלגה הוקמה ב-2012, לפיד כונן תקנון לפיו יו"ר המפלגה לא יצטרך לעמוד לבחירות לשתי הכנסות הבאות, ולאחריהן יתקיימו בחירות לתפקיד היו"ר ופריימריז לחברי הכנסת כמו במפלגות אחרות.

כתבות קשורות

2 תגובות

הדיוט, למה נראה לך שהוא יתמוך בך שתהיה אתה שני ברוטציה כשהוא לא מרוויח מזה כלום, כי זה הרי קדנציה אחרונה של כחול לבן כמפלגה מאוחדת, ואח"כ הוא ודאי לא יהיה ראש הממשלה, הסיכוי היחיד שלו להיות ראש הממשלה( לפחות בדמיון שלו) זה אולי בבחירות שלישיות אם ביבי יכנס לסחרור של כתב אישום והמפלגה שלו עצמה תדחוק אותו החוצה ואז אולי כחול לבן תגבור על המועמד של הליכוד.

הוא חי בסרט כבר מאז היותו שדרן בטלוויזיה והוא מסוגל לעשות את זה גם בראשות ממשלה כזה יקרה( לא יקרה בעז"ה)…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן