בעקבות סדרת ההחלטות ההיסטוריות של נשיא ארה"ב, שיגרו הבוקר מאות רבנים ובהם הרבנים הראשיים לישראל ובכירי הרבנים בציונות הדתית, מכתב תודה לטראמפ: "זכות נדירה עומדת לך כעת, להיות הנשיא הראשון שמוביל את ההכרה הזאת"

מאתיים חמישים רבנים ובראשם הרבנים הראשיים לישראל-הרב דוד לאו, הרב יצחק יוסף ורבנים בכירים נוספים, הרב חיים דרוקמן, הרב שלמה אבינר, הרב יעקב שפירא, רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, החליטו לשגר מכתב תודה לנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ שהחליט כי הישובים ביהודה והשומרון אינם עוברים על החוק הבינלאומי.

"לפני למעלה מ-2500 שנה עמד ירמיהו הנביא והתנבא כי עם ישראל יחזור להרי השומרון וייטע בהם כרמים. "עוֹד תִּטְּעִי כְרָמִים בְּהָרֵי שֹׁמְרוֹן". על ערי יהודה אמר ירמיהו: "עוֹד יֹאמְרוּ אֶת הַדָּבָר הַזֶּה בְּאֶרֶץ יְהוּדָה וּבְעָרָיו בְּשׁוּבִי אֶת שְׁבוּתָם יְבָרֶכְךָ ה". אנו זוכים להיות בדור שבו הולכות ומתקיימות אחת לאחת הנבואות הללו וכל שאר הנבואות", פתחו הרבנים.

"לפני 130 שנה התחילו יהודים מכל העולם לחזור לארץ ישראל. לפני 72 שנה זכינו להשתחרר משלטון זר. לפני 52 שנה זכינו לחזור לירושלים, לחברון ולשאר ערי שומרון ויהודה. אויבינו לא שוקטים והם מנסים לעצור את התהליך. אבל כבר הבטיח ה' לאברהם אבינו "וְיִרַשׁ זַרְעֲךָ אֵת שַׁעַר אֹיְבָיו", ובמו עינינו ראינו איך מתקיים בנו "וְרָדְפוּ מִכֶּם חֲמִשָּׁה מֵאָה וּמֵאָה מִכֶּם רְבָבָה יִרְדֹּפוּ וְנָפְלוּ אֹיְבֵיכֶם לִפְנֵיכֶם לֶחָרֶב".

"אנו שמחים בעיקר על הברכות של השלום. על הרי ישראל שנותנים פריים בעין יפה, על הכלכלה הישראלית שהולכת ומתחזקת. על כך שהעולם מכיר בשליחותה של ישראל להביא לעולם ברכה, להביא אמונה, לחזק את הצדק ולהביא את השלום. לפני שנתיים זכינו להכרה שלך ושל ארצות הברית במרכזיותה של ירושלים, אחר כך ברמת הגולן ועכשיו זכינו להכרתכם בחוקיות ההתיישבות ביהודה ושומרון".

עוד הוסיפו הרבנים ורמזו על המאבק של הדמוקרטים כנגדו ואמרו: "זכתה ארצות הברית של אמריקה להיות מהראשונות שתמכו בהקמת מדינת ישראל. זכו נשיאי ארצות הברית לעמוד לצידה של ישראל, ולהיות שותפים במימוש חזון הנביאים על שיבת ציון ובניין מדינת ישראל. זכות נדירה עומדת לך כעת, להיות הנשיא הראשון שמוביל את ההכרה הזאת".

"אנו בטוחים שתיזכר בדברי ימי עם ישראל לנצח כמי שעמד בחזית ולא חת. ויהי רצון שתתקיים בך הבטחת ה' ליהושע: "הֲלוֹא צִוִּיתִיךָ חֲזַק וֶאֱמָץ אַל תַּעֲרֹץ וְאַל תֵּחָת כִּי עִמְּךָ ה' אֱלֹהֶיךָ בְּכֹל אֲשֶׁר תֵּלֵךְ". אמן ואמן", חתמו את המכתב.