Avshalom Sassoni/Flash90

גנץ מגיב לנתניהו: "אין בישראל הפיכה שלטונית אלא התבצרות בשלטון"

יו"ר כחול לבן: "נתניהו בהופעתו הערב הוכיח שהוא חייב לסיים את תפקידו וללכת ולהתמקד בענייניו המשפטיים". לפיד: "נתניהו אינו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלת ישראל". ליברמן: "לתת לראש הממשלה את ההזדמנות להוכיח את חפותו בבית המשפט"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ הגיב לנאומו הערב של ראש הממשלה בנימין נתניהו: "יש לי אמון מלא בגורמי אכיפת החוק בראשות היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט. אני בטוח כי הם עושים את עבודתם נאמנה, ביושר ובמקצועיות אין בישראל הפיכה שלטונית אלא התבצרות בשלטון".

עוד הוסיף גנץ כי, "נתניהו בהופעתו הערב הוכיח שהוא חייב לסיים את תפקידו וללכת ולהתמקד בענייניו המשפטיים. גם הוא יודע כי האתגרים הגדולים והמורכבים הניצבים בפני מדינת ישראל גם בזירה הביטחונית וגם בזירה החברתית והכלכלית, מחייבים ראש ממשלה שישקיע בהם את כל זמנו, מרצו וכוחו". מוקדם יותר כתב גנץ בטוויטר: "יום עצוב מאוד למדינת ישראל".

ח"כ יאיר לפיד קרא בתגובתו לנתניהו להתפטר מראשות ממשלה: "להודעת היועץ המשפטי לממשלה יש רק משמעות אחת – בנימין נתניהו אינו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלת ישראל". עוד הוסיף בתגובתו: "זהו יום עצוב למדינת ישראל וגם לי באופן אישי. לא ייתכן שראש הממשלה יפציץ בלילה בסוריה ויילך בבוקר להתעמת עם ניר חפץ. לא ייתכן שמי שאחראי על מערכת החינוך של ילדינו יהיה נאשם בעבירות פליליות חמורות".

לפיד הוסיף: "לא ייתכן שמי שאמור להגן על המערכת המשפטית, משיקולים זרים, יאשים את המערכת המשפטית בשיקולים זרים. בעיקר לא ייתכן שהוא יגרור איתו מדינה שלמה לסחרור מסוכן שייגמר באלימות ובמשבר פנימי חסר תקדים. עד לשנים האחרונות בנימין נתניהו הקדיש את רוב חייו לחיזוק מדינת ישראל. אם עדיין אכפת לו ממנה, הוא צריך לעשות למענה עוד דבר אחד: להתפטר".

חה"כ משה (בוגי) יעלון אמר אף הוא כי במצב הזה ראש הממשלה נתניהו לא יכול להיות מועמד לראשות ממשלה יותר. וקרא לו ל"קבל את ההחלטה הנכונה". עוד הוסיף: "אבל הערב הזה הוא גם תעודת כבוד למערכת משפט עצמאית, שעל אף שהיא תחת מתקפה בתקופה האחרונה, קיבלה החלטה נכונה, ללא פחד וללא מורא".

בתוך כך, סיעת העבודה-גשר פנתה ליועמ"ש הכנסת עו"ד איל אינון בדרישה להקים את ועדת הכנסת שסמכותה לדון בשאלת חסינותו של ראש הממשלה, בשונה מהועדה המסדרת הזמנית שהוקמה. מוקדם יותר הודיעו כי בעקבות החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על כתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו״ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ הכין צוות משפטי שיעתור לבג״צ בדרישה להורות על נבצרות של ראש ממשלה.

מנגד, יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי מדובר ביום קשה למדינת ישראל, והוסיף: "אנחנו צריכים לתת לטחנות הצדק לבצע את עבודתם ולתת לראש הממשלה את ההזדמנות להוכיח את חפותו בבית המשפט".

14 תגובות

כואב על ביבי כואב על כולנו
אבל בתכל'ס הוא סיים
אם ניצן בסתר אומר שהוא לא יכול לקבל את המנדט
זה אומר שגם בג"צ יפסוק ככה.
בתכל'ס גם, אם הוא לא יפרוש לא תקום ממשלה
אפילו אחרי הבחירות השלישיות.
גזירה משמיים

בני גנץ
זה לא פוליטיקה!!!!!
אין לך טיפת רגש?????????
תתבייש

מר גנץ היקר אל תתרגש אתה הבא בתור בחדרי החקירות
אבל יש הבדל אחד אתה לא היה לך את הכוח לעמוד מולם

עכשיו מובן למה לא הקמת ממשלה
ציפור קטנה לחשה לך שהנה זה בא כתב האישום
אתה ראש ממשלה לא תהיה
!!!

בני גנץ גם לך יהיה כתב אישום האמת שנראה שיש מי שעורך אותו כל עוד ואתה מנגן לפי החליל ויודע "משחק"???

כל מילה בסלע,
האיש צמוד לכסא ואם יעזוב לשניה יקבל צרחות משרה ויאיר

באמת גנץ עוד לא התייאשת מלדבר עם נתניהו שכל כולו רוצה רק חסינות ועד שלא ישיג זאת ילך לעוד 200 בחירות ושהעם יאכל אותה

מה שקורה פה זה תחילת הסוף של המדינה השקרים של השמאל וה" משפט "מתחילים להתגלות וזה רק ההתחלה אנשים פה לא יאמינו למה שהם שומעים הקב"ה יעשה צחוק מכל הרשעים והערב רב כרגע הם יורים לעצמם בראש . ביבי ישאר ראש ממשלה עד שהמשיח יבוא כפי שאמרו לו צדיקים גדולים אם ביבי יפרוש זה אומר שהמשיח יבוא ו"כל הרשעה כרגע תאבד" אמן

מר גנץ תשתוק כי הכיסלות שלך נודעה לכולם . עכשיו הסיכוי שלך להבחר הולך לפח אשפה וגם אתה לעולם לא נרצה אותך . עכשיו נקום בכל הכוח ואפילו נוציא מתים מקברם כדי שהשמאל ואתה ואיווט והערבים ויהיר תלכו ללשכת עבודה . אנשים רעי לב מסכנים טפשים מעוותים בראש שיכורים מסוממים לכו לעבוד

גנץ שמח . עוד מעט יגיע תורך לכתב אישום על החברה שהקמתה הממד החמשי.ולקחתה 50.000000 מיליון מהמשטרה שלשלתה לכיסך ועשתה פשטת רגל. אל תישמח בינפול אויבך.

מה אתם פוחדים לעלית תגובות
בדם ואש נפדה את נתניהו

גנץ תפסיק לגמגם ראש מממשלה לא יכול כל היום לזרז.בנפול אוייבך אל תישמח

המגיבים כאן נשמעים כמו מוסלמים חמומי מוח ששמעו ששרפו את אל-אקצה,
חברה תרגעו סך הכל איש חילוני כופר שמקבל חלק מהעונש בעולם הזה.

אני לא מפחד להגיב.
כי מי הם השלטונות הרשעים האלו?
כולנו נצא לצעוק ברחובות. רק נתניהו .
אם גנץ חולם להבחר תהיה פה הפיכה עולמית. שמאלנים מושחטים אל תשחקו באש. טפשים. בני גנץ לא יכול לעולם להיות ראש ממשלה כי אם ביבי הלך משיח בא.
כבר קיבלתי שיש אפשרות כזאת.
אחחח מה שיקרה לגנץ ברגע שתקיעת השופר של אליהו הנביא תגיע ומה שהקול המבשר, מבשר ואומר. פנו דרך למשיח בן דוד.
וכל הרשעים יפלו ממועצותיהם. ותיפול הממשלה ולא תהיה תקומה לאפיקורסים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *