יו"ר כחול לבן: "נתניהו בהופעתו הערב הוכיח שהוא חייב לסיים את תפקידו וללכת ולהתמקד בענייניו המשפטיים". לפיד: "נתניהו אינו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלת ישראל". ליברמן: "לתת לראש הממשלה את ההזדמנות להוכיח את חפותו בבית המשפט"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ הגיב לנאומו הערב של ראש הממשלה בנימין נתניהו: "יש לי אמון מלא בגורמי אכיפת החוק בראשות היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט. אני בטוח כי הם עושים את עבודתם נאמנה, ביושר ובמקצועיות אין בישראל הפיכה שלטונית אלא התבצרות בשלטון".

עוד הוסיף גנץ כי, "נתניהו בהופעתו הערב הוכיח שהוא חייב לסיים את תפקידו וללכת ולהתמקד בענייניו המשפטיים. גם הוא יודע כי האתגרים הגדולים והמורכבים הניצבים בפני מדינת ישראל גם בזירה הביטחונית וגם בזירה החברתית והכלכלית, מחייבים ראש ממשלה שישקיע בהם את כל זמנו, מרצו וכוחו". מוקדם יותר כתב גנץ בטוויטר: "יום עצוב מאוד למדינת ישראל".

ח"כ יאיר לפיד קרא בתגובתו לנתניהו להתפטר מראשות ממשלה: "להודעת היועץ המשפטי לממשלה יש רק משמעות אחת – בנימין נתניהו אינו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלת ישראל". עוד הוסיף בתגובתו: "זהו יום עצוב למדינת ישראל וגם לי באופן אישי. לא ייתכן שראש הממשלה יפציץ בלילה בסוריה ויילך בבוקר להתעמת עם ניר חפץ. לא ייתכן שמי שאחראי על מערכת החינוך של ילדינו יהיה נאשם בעבירות פליליות חמורות".

לפיד הוסיף: "לא ייתכן שמי שאמור להגן על המערכת המשפטית, משיקולים זרים, יאשים את המערכת המשפטית בשיקולים זרים. בעיקר לא ייתכן שהוא יגרור איתו מדינה שלמה לסחרור מסוכן שייגמר באלימות ובמשבר פנימי חסר תקדים. עד לשנים האחרונות בנימין נתניהו הקדיש את רוב חייו לחיזוק מדינת ישראל. אם עדיין אכפת לו ממנה, הוא צריך לעשות למענה עוד דבר אחד: להתפטר".

חה"כ משה (בוגי) יעלון אמר אף הוא כי במצב הזה ראש הממשלה נתניהו לא יכול להיות מועמד לראשות ממשלה יותר. וקרא לו ל"קבל את ההחלטה הנכונה". עוד הוסיף: "אבל הערב הזה הוא גם תעודת כבוד למערכת משפט עצמאית, שעל אף שהיא תחת מתקפה בתקופה האחרונה, קיבלה החלטה נכונה, ללא פחד וללא מורא".

בתוך כך, סיעת העבודה-גשר פנתה ליועמ"ש הכנסת עו"ד איל אינון בדרישה להקים את ועדת הכנסת שסמכותה לדון בשאלת חסינותו של ראש הממשלה, בשונה מהועדה המסדרת הזמנית שהוקמה. מוקדם יותר הודיעו כי בעקבות החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על כתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו״ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ הכין צוות משפטי שיעתור לבג״צ בדרישה להורות על נבצרות של ראש ממשלה.

מנגד, יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי מדובר ביום קשה למדינת ישראל, והוסיף: "אנחנו צריכים לתת לטחנות הצדק לבצע את עבודתם ולתת לראש הממשלה את ההזדמנות להוכיח את חפותו בבית המשפט".