Hadas Parush/Flash90

שס לנתניהו: "אנו מאמינים ובטוחים שחפותך תוכח, אל תערוץ ואל תחת"

תנועת ש"ס הגיבה לכתב האישום נגד ראש הממשלה: "תומכים ומחזקים את ידיו". בנט: "חשוב לזכור את זכויותיו הגדולות". סמוטריץ: "הדחת נתניהו תהיה סיכול ממוקד של הדמוקרטיה". רגב: "עשה נכון שקיבל החלטה להמשיך בתפקידו כפי שהחוק מאפשר לו"

עיקרי כתב האישום:
– שוחד ומרמה והפרת אמונים בפרשת 4000
– מרמה והפרת אמונים בפרשות 2000
– מרמה והפרת אמונים בפרשות 1000
– כתב אישום נגד בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות של מתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה בפרשת 4000
– כתב אישום נגד בעל השליטה והעורך האחראי של קבוצת 'ידיעות אחרונות', ארנון (נוני) מוזס, בעבירה של הצעת שוחד בפרשת 2000

תנועת ש"ס הגיבה הערב לכתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ומסרה כי, "אנו תומכים ומחזקים את ידיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, איש בעל זכויות עצומות בביטחון ובבניין מדינת ישראל. אדוני ראש הממשלה, אנו מאמינים ובטוחים שחפותך תוכח והצדק יצא לאור. חזק ואמץ, אל תערוץ ואל תחת. זה יום קשה למדינת ישראל. אנו מתפללים שמדינת ישראל תצא מהמשבר הקשה חזקה ומאוחדת".

שר הביטחון, נפתלי בנט אמר כי זהו "‏לילה כואב לעם ישראל. ‏רבים חשים שמה שקרה הערב לא מגיע לראש הממשלה נתניהו, אדם שהקדיש את כל חייו למען מדינת ישראל. ‏למעננו. ‏בערב זה חשוב לזכור את זכויותיו הגדולות. ‏הוא ראש הממשלה של מדינת ישראל, ועומדת לו חזקת החפות. ‏בתקופה סוערת זו נמשיך לשמור על ישראל בטוחה, מאוחדת וחזקה".

יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ: "יש הרבה מה לחשוב, לנתח, להיערך, ולעשות. אבל יש כמה דברים שחייבים להיות ברורים בערב המטלטל הזה: מדינת ישראל ואזרחי ישראל חבים לרה"מ נתניהו הכרת הטוב עצומה על עשרות שנים של הקרבה ומסירות, בכישרון אדיר ובהישגים כבירים, למען מדינת ישראל. אני מבקש לחזק אותו ואת משפחתו ברגעים הקשים האלה. יריביו ששמחים לאידו ומתכחשים לתרומתו ולזכויותיו הרבות צריכים להתבייש. נתניהו הוא רק התירוץ עבורם במאבקם להפלת שלטון הימין".

"המחשבה שמערכת המשפט שהחליטה על הגשת כתב האישום היא גם זו שתחליט האם נתניהו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה (היועץ ייצג את "המדינה" מול בג"ץ שיישר קו עם עמדתו), בלי שלמערכת הדמוקרטית תהיה יכולת השפעה על כך היא מפחידה, לא דמוקרטית, וסותרת את עקרון הפרדת הרשויות במובן הכי בסיסי שלו. הוראות חוק היסוד בעניין הזה הן ברורות, וקביעה "משפטית" הפוכה תהיה סיכול ממוקד של הדמוקרטיה הישראלית ואסור יהיה לאפשר אותה", דברי סמוטריץ.

השרה מירי רגב הגיבה ואמרה כי, "זהו יום עצוב למדינת ישראל, כפי שתמיד אמרתי ואומר גם הערב לכל אדם עומדת זכות החפות עד שבית המשפט יחליט אחרת כך גם לראש הממשלה, נתניהו. אמון הציבור בפרקליטות ובמשטרה נמצא בלב הסערה הציבורית, ישנן שאלות כבדות משקל שראש הממשלה מעלה, והן חייבות להתבהר עד תום, כדי למנוע מצב שבו הפרקליטות וחוקרי משטרה הם חסינים מביקורת והם כמובן לא מעל החוק".

"זו הזדמנות לחזק את ראש הממשלה ואת משפחתו בשעה קשה זו. ניתן היה להבחין גם בנאומו שהוא מדבר מדם ליבו. עשה נכון ראש הממשלה שקיבל החלטה להמשיך בתפקידו כפי שהחוק מאפשר לו, להלחם על צדקתו ועל השלטון הדמוקרטי במדינת ישראל ולהמשיך להוביל את מדינת ישראל להישגים גדולים, כפי שעשה בעשר השנים האחרונות. אני בטוחה בחפותו של ראש הממשלה, אני מאחלת לראש הממשלה שלא ישבר אלא שיהיה חזק ושימשיך להאמין בצדקתו ולומר לו – אני איתך יחד עם רבים רבים בעם ישראל".

מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו – סיקור נרחב ב'חדשות JDN'
כתב אישום נגד נתניהו: שוחד ב-4000; מרמה והפרת אמונים ב-1000 ו-2000
נתניהו: "ניסיון הפיכה שלטונית – צריך לחקור את החוקרים" • צפו
מנדלבליט: "יום קשה – קיבלתי את ההחלטה בלב כבד, אך בלב שלם" • צפו
גנץ: "יום עצוב מאוד"; ליברמן: "לתת לנתניהו הזדמנות להוכיח את חפותו"
דיווח: שי ניצן בשיחות סגורות – "בעקבות כתב האישום נתניהו לא יכול להקים ממשלה"
גנץ: "יום עצוב מאוד"; ליברמן: "לתת לנתניהו הזדמנות להוכיח את חפותו"
מפלגת העבודה תעתור לבג"צ בדרישה להורות על נבצרות של ראש הממשלה

7 תגובות

כמה קשה להתנתק מאלוהי השקר …..
כשמתגלה במלא מערומיו עדיין רצים אחריו….

קשה להאמין שהוא ישרוד את זה

יד רוחצת יד….
אריה , תלמד אותו איך משיגים עוד מנה בארוחת צהרים….
או למשל איך משיגים חדר ליד השר חיים כץ …שיעשו שם ועידת ליכוד…

ביבי העם איתך השיבה שופטיו הראשונה יש לך הבטחה.מהרב כדורי.שאתה תמסור את המפתחות למדיח

הרב אריה דרעי משכמו ומעלה בטוב טעם ודעת

קשה להתנתק מעבודה זרה,
הא דרעי , גם אחרי שהפסל נשבר עדיין אתה דבוק בו…

חתיכת מלוכלך יש לך עוד אמון במערכת משפט כל כך לא הוגנת לא ישנו לילות העיקר שיצליחו להגיע ליעד אנשים רשעים!!!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *