Ohad Zwigenberg/POOL

ישראל כץ על כתב האישום: "תומך בנתניהו ומחזק את ידיו בשעה קשה זו"

שר החוץ ישראל כץ והשר אופיר אקוניס פרסמו הבוקר הודעות תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמש הוחלט להגיש נגדו כתב אישום על שוחד • מרבית בכירי הליכוד טרם הגיבו להחלטת היועמ"ש, בהם יולי אדלשטיין, גלעד ארדן וגדעון סער

שר החוץ ישראל כץ, מספר שלוש ברשימת הליכוד לכנסת, הגיב הבוקר להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו באשמת שוחד, וגיבה את יו"ר מפלגתו: "אני תומך ברה״מ בנימין נתניהו ומחזק את ידיו בשעה קשה זו", פתח את כץ בתגובתו.

"ישראל מדינת חוק וחזקת החפות עומדת לכל אדם, בוודאי לראש הממשלה בנימין נתניהו, פטריוט ישראלי, שהקריב ופעל כל חייו למען בטחונה של מדינת ישראל וחיזוק מעמדה בעולם. ראוי שגם יריבינו הפוליטיים יפנימו, כי כל עוד אין פסלות משפטית לכהונתו של נתניהו כראש ממשלה הוא רשאי להמשיך בתפקידו ורק הציבור ונציגיו בכנסת הם שיכריעו באופן דמוקרטי מי יוביל את מדינת ישראל בתקופה מאתגרת ועתירת סיכונים זו", דברי.

מנגד, מרבית בכירי הליכוד טרם הגיבו להחלטת היועמ"ש, בראשם כמובן ח"כ גדעון סער, וגם יולי אדלשטיין, גלעד ארדן, משה כחלון, יואב גלנט, ניר ברקת, גילה גמליאל, אבי דיכטר, חיים כץ, אלי כהן ויובל שטייניץ. עד כה, בקרב העשרים המקומות הראשונים בליכוד, פרסמו הודעות תמיכה: מירי רגב, יריב לוין, אלקין, צחי הנגבי, ציפי חוטבלי, דודי אמסלם ואמיר אוחנה, בשעה האחרונה פרסם גם השר אופיר אקוניס הודעת תמיכה בראש הממשלה.

"בישראל אין אדם מעל החוק. ואין אדם מתחת לחוק. כולם שווים בפניו. כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא הורשע בשום ערכאה", כתב אקוניס, "היה כתב חשדות שעליו מתבסס כתב אישום – ולפי חוקי המדינה אדם חף מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתו בבית המשפט. זה חל על כל אזרח. זה חל גם על בנימין נתניהו. מהיכרות שמשכה מתקרב ל-25 שנה, שידעה עליות וגם מורדות, אני מחזק את ידי ראש הממשלה בימים אלה ומעריך, ביתר שאת, את תרומתו ארוכת השנים למדינת ישראל, לביצור בטחונה ושיקום כלכלתה".

גם סגן שר הביטחון אבי דיכטר פרסם הבוקר תגובה, 17 שעות אחרי פרסום כתב האישום, "חזקת החפות עומדת לכל אדם, גם אם קוראים לו בנימין נתניהו. נדמה שרבים שכחו זאת. אלו הם ימים לא קלים לכולנו, אבל חברות ורעות הם ערכים שנמדדים ברגעים הקשים. לשון החוק מאוד ברורה ומאפשרת לו להילחם על חפותו. ראיתי את ראה״מ נתניהו מנהל את ענייני המדינה ביעילות ובמסירות גם בתקופות קשות למדינה ולו. אני משוכנע שכך גם ימשיך לעשות לאחר ההחלטה מאמש. שבת שלום".

כזכור, אמש, בעקבות שתיקת כלל חברי הכנסת, פרסם יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר הודעה בה כתב כי, "תנועת הליכוד כולה עומדת לצידו של ראש הממשלה ובטוחה בחפותו. אנו קוראים לאזרחי ישראל לא להתרשם מנסיונות גורמי השמאל להפיל את ראש ממשלת הימין ובטוחים שרק הציבור הוא זה שיכריע את גורל המדינה ועתידה. בעזרת השם, האמת תנצח". בהמשך הערב אמש, כחמש שעות לאחר החלטת היועמ"ש, החלו נציגי הליכוד להגיב בזה אחר זה.

שר המשפטים אמיר אוחנה אמר כי "אני גאה מאוד לעמוד לציד נתניהו ברגע הזה, שהוא ללא ספק רגע קשה, גאה בכם חברי הרבים השרים וחברי הכנסת (חוץ משניים) שעומדים שם יחד איתנו, ובטוח לחלוטין שדין ההיסטוריה יוכיח שזה היה המקום הנכון לעמוד בו". באמירה חוץ משנים הכוונה היא ככל הנשא לח"כ גדעון סער שקרא ביממה האחרונה לקיים פריימריז בליכוד, ולח"כ מיכל שיר שהודיעה כי תתמוך בו.

השר זאב אלקין מסר כי הוא "‏מחזק את ידי רה״מ בשעה קשה זו. תרומתו למדינת ישראל, לביטחונה ולכלכלתה, היא עצומה, וממש לא מגיע לו המשפט ״מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו״. יחד עם כמחצית מאזרחי המדינה אני תמכתי ותומך בו, ורוצה להזכיר לכולם על חזקת החפות. אני מקוה שהצדק יצא לאור, ורה״מ יוכיח את חפותו בבית המשפט".

השר יריב לוין כתב בפייסבוק כי, "זאת שעת מבחן עבור כולנו. מדינת ישראל חייבת לראש הממשלה בנימין נתניהו חוב גדול. נתניהו הקדיש את חייו למדינה ולביטחונה. העוול שנעשה לו הערב זועק לשמיים. מדובר בתיקים שלא היו צריכים להיפתח, בטענות שאין בהן אבק פלילי ושמקומן לכל היותר במישור האתי. ההליך כולו היה פסול, מזוהם מיסודו ונגוע לכל אורכו באכיפה בררנית ומפלה באופן קיצוני".

השר צחי הנגבי: "אני מלווה את בנימין נתניהו מאז היותו שגרירנו באו״ם. נבחרנו יחד לכנסת בשנת 1988. כיהנתי כשר בארבעה משרדים בממשלות בראשותו. מנהיגותו, הישגיו ויכולותיו הצעידו את ישראל לפסגות בתחומים רבים. בשעתו הקשה, לבי עם ראש הממשלה. כל אדם זכאי עד שהוכח אחרת, ואני מאמין שעוד נדע בשורות טובות".

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, החליט אמש להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, בגין עבירות של לקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים בפרשת "4000", ובגין עבירות של מרמה והפרת אמונים בפרשות "1000" ו-"2000", אותן ביצע לכאורה במהלך כהונתו כראש הממשלה וכשר התקשורת.

הודעה על החלטת היועץ המשפטי לממשלה והעתק כתב האישום נמסרו לידי באי-כוחו של ראש הממשלה. כמו כן, בהתאם לקבוע בסעיף 4 לחוק חסינות חברי הכנסת, עותק מכתב האישום הוגש ליו"ר הכנסת, על מנת שיתאפשר לראש הממשלה להודיע לכנסת האם הוא מעוניין לבקש שתעמיד לו חסינות מפני העמדתו לדין פלילי.

עוד החליט היועץ המשפטי לממשלה, על פי המלצת הפרקליטות, להגיש כתב אישום גם נגד בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות של מתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה, בפרשת "4000", וכן בעבירות נוספות נגד שאול אלוביץ'. עוד החליט היועץ המשפטי לממשלה, על פי המלצת הפרקליטות, להגיש כתב אישום גם נגד בעל השליטה והעורך האחראי של קבוצת "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, בעבירה של הצעת שוחד בפרשת "2000". הודעות על כך נמסרו לבאי-כוחם של המעורבים.

6 תגובות

בכירי הליכוד שלא מגיבים הם כמו פודלים פחדנים

כנראה שעל המגבים אותו עומדת גם כן תביעה והם מכינים רפואה למכה ,
אחרת היו מצטרפים למרוץ לראשות

ישראל כץ ודרעי הטפשים היחידים שלא בורחים מהספינה הטובעת

ביבי עם כלו כל הקיצין תבוא להיות חרדי , כי החרדים יאמינו שאתה משה רבנו ודוד המלך גם יחד גם אם תירה באנשים ברחוב ותהרוג לנו את הילדים .
תמיד תמיד " שמע ישראל ביבי אחד ושמו אחד"

אשרינו שאנחנו לא תלויים במנהיג זה או אחר אלא הולכים באור תורתנו הקדושה והנצחית ולא מתפעלים מעליתו של חילוני זה או מירדתו

לשפוי הלא שפוי
הכופר בטובתו של חברו כפר בטובתו של מקום ומוטב שלא נולד בכלל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן