גורם ב'יהדות התורה': "לא נבגוד בנתניהו, אבל המשחק נפתח מחדש"

גורם ב'יהדות התורה' על ההחלטה להעמיד לדין את ראש הממשלה באשמת שוחד: "המצב הפוליטי שנוצר לא פשוט בשבילנו • עד כה יהדות התורה לא הוציאה הודעה רשמית • ביתר גוש הימין תומכים: בנט, שקד, סמוטריץ ופרץ פרסמו הודעות תמיכה

גורם ב'יהדות התורה' התייחס הבוקר (שישי) להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו באשמת שוחד ואמר כי, "המצב הפוליטי שנוצר לא פשוט בשבילנו. כל זמן שנתניהו רה״מ אנחנו נאמנים לו עד הסוף, לא נבגוד בו. אח״כ נצטרך לשבת ולחשוב, המשחק נפתח מחדש", כך צוטט על ידי העיתונאי ישראל כהן. עד כה המפלגה לא הוציאה הודעה רשמית התומכת בנתניהו.

מנגד, מתנועת ש״ס נמסר אתמול כי, "אנו תומכים ומחזקים את ידיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, איש בעל זכויות עצומות בביטחון ובבניין מדינת ישראל. אדוני ראש הממשלה, אנו מאמינים ובטוחים שחפותך תוכח והצדק יצא לאור. חזק ואמץ, אל תערוץ ואל תחת. זה יום קשה למדינת ישראל. אנו מתפללים שמדינת ישראל תצא מהמשבר הקשה חזקה ומאוחדת".

גם ביתר בלוק הימין ממשיכים לתמוך בנתניהו, יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ אמר כתב היום כי, "כמו לכל אדם, חזקת החפות עומדת לראש הממשלה והוא חף מפשע אלא אם בית המשפט החליט אחרת. בזמן הקשה הזה אני מבקש לחזק את רוה"מ ומתפלל שהדברים יתבהרו והצדק יצא לאור בהקדם. עם ישראל יצטרך לצאת מהתקופה הזו חזק יותר ומאוחד יותר".

יו"ר הימין החדש ח"כ איילת שקד התייחסה אמש לדיווחים כי נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה, "במהלך 21 הימים הקרובים אין לנשיא שיקול דעת אם להטיל הרכבת ממשלה על מי שיתמכו בו 61 ח"כים. לכן, אין שחר לטענות שלפיהן בית המשפט צריך להתערב בשיקול דעת שהמחוקק כלל לא נתן. ח״כ שאוסף 61 חתימות מקבל את המנדט".

"ההחלטה אם נתניהו ירכיב ממשלה בנסיבות המורכבות שאנו נמצאים בהן כיום – מסורה לחברי הכנסת ולהם בלבד. גם אם נגרר חס וחלילה לבחירות נוספות, ואם נתניהו יתמודד, הנשיא יצטרך לשקול אחריהן לאיזה מועמד יש את הסיכוי הגבוה ביותר להרכיב ממשלה. אם זה יהיה נתניהו אז זה יהיה נתניהו. זה נתון לשיקול דעתו של הנשיא ושלו בלבד. בית המשפט לא יכול להתערב בשיקול דעתו (שיקול הדעת של הנשיא הוא חוקתי, לא מנהלי ולא כפוף לעילת הסבירות)", הסבירה שקד.

שר הביטחון, נפתלי בנט, אמר אתמול כי זה ‏"לילה כואב לעם ישראל. ‏רבים חשים שמה שקרה הערב לא מגיע לראש הממשלה נתניהו, אדם שהקדיש את כל חייו למען מדינת ישראל. ‏למעננו. ‏בערב זה חשוב לזכור את זכויותיו הגדולות. ‏הוא ראש הממשלה של מדינת ישראל, ועומדת לו חזקת החפות. ‏בתקופה סוערת זו נמשיך לשמור על ישראל בטוחה, מאוחדת וחזקה".

יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ: "יש הרבה מה לחשוב, לנתח, להיערך, ולעשות. אבל יש כמה דברים שחייבים להיות ברורים בערב המטלטל הזה: מדינת ישראל ואזרחי ישראל חבים לרה"מ נתניהו הכרת הטוב עצומה על עשרות שנים של הקרבה ומסירות, בכישרון אדיר ובהישגים כבירים, למען מדינת ישראל. אני מבקש לחזק אותו ואת משפחתו ברגעים הקשים האלה. יריביו ששמחים לאידו ומתכחשים לתרומתו ולזכויותיו הרבות צריכים להתבייש. נתניהו הוא רק התירוץ עבורם במאבקם להפלת שלטון הימין".

"המחשבה שמערכת המשפט שהחליטה על הגשת כתב האישום היא גם זו שתחליט האם נתניהו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה (היועץ ייצג את "המדינה" מול בג"ץ שיישר קו עם עמדתו), בלי שלמערכת הדמוקרטית תהיה יכולת השפעה על כך היא מפחידה, לא דמוקרטית, וסותרת את עקרון הפרדת הרשויות במובן הכי בסיסי שלו. הוראות חוק היסוד בעניין הזה הן ברורות, וקביעה "משפטית" הפוכה תהיה סיכול ממוקד של הדמוקרטיה הישראלית ואסור יהיה לאפשר אותה", דברי סמוטריץ.

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, החליט אמש להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, בגין עבירות של לקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים בפרשת "4000", ובגין עבירות של מרמה והפרת אמונים בפרשות "1000" ו-"2000", אותן ביצע לכאורה במהלך כהונתו כראש הממשלה וכשר התקשורת.

הודעה על החלטת היועץ המשפטי לממשלה והעתק כתב האישום נמסרו לידי באי-כוחו של ראש הממשלה. כמו כן, בהתאם לקבוע בסעיף 4 לחוק חסינות חברי הכנסת, עותק מכתב האישום הוגש ליו"ר הכנסת, על מנת שיתאפשר לראש הממשלה להודיע לכנסת האם הוא מעוניין לבקש שתעמיד לו חסינות מפני העמדתו לדין פלילי.

עוד החליט היועץ המשפטי לממשלה, על פי המלצת הפרקליטות, להגיש כתב אישום גם נגד בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות של מתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה, בפרשת "4000", וכן בעבירות נוספות נגד שאול אלוביץ'. עוד החליט היועץ המשפטי לממשלה, על פי המלצת הפרקליטות, להגיש כתב אישום גם נגד בעל השליטה והעורך האחראי של קבוצת "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, בעבירה של הצעת שוחד בפרשת "2000". הודעות על כך נמסרו לבאי-כוחם של המעורבים.

מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו – סיקור נרחב ב'חדשות JDN'
כתב אישום נגד נתניהו: שוחד ב-4000; מרמה והפרת אמונים ב-1000 ו-2000
נתניהו: "ניסיון הפיכה שלטונית – צריך לחקור את החוקרים" • צפו
מנדלבליט: "יום קשה – קיבלתי את ההחלטה בלב כבד, אך בלב שלם" • צפו
גנץ: "יום עצוב מאוד"; ליברמן: "לתת לנתניהו הזדמנות להוכיח את חפותו"
דיווח: שי ניצן בשיחות סגורות – "בעקבות כתב האישום נתניהו לא יכול להקים ממשלה"
גנץ: "יום עצוב מאוד"; ליברמן: "לתת לנתניהו הזדמנות להוכיח את חפותו"
מפלגת העבודה תעתור לבג"צ בדרישה להורות על נבצרות של ראש הממשלה
גנץ מגיב לנתניהו: "אין בישראל הפיכה שלטונית אלא התבצרות בשלטון"
שס לנתניהו: "אנו מאמינים ובטוחים שחפותך תוכח, אל תערוץ ואל תחת"
כתב האישום נגד נתניהו: בכירי הליכוד שותקים, חלק מהח"כים מגבים
ישראל כץ על כתב האישום: "תומך בנתניהו ומחזק את ידיו בשעה קשה זו"

2 תגובות

כל הכבוד לדגל שבניגוד לש"ס הצליחו להבין מבעד הסינוור של עגל הזהב שהוא סך הכל עגל וממומלץ לעזוב אותו גם אם זה מאוחר וכבר כל הצעירים שטופי מוח

עם כל הצער על המצב של נתניהו, אבל יהדות התורה לא יכול לעזור לו כלום, כל עזרה של יהדות התורה רק תזיק לו. לצערנו לא נראה שביבי יוכל לצאת מזה. הוא לא יוכל לעמוד נגד התקשורת העוינת, הפרקליטות, ובית המשפט שברור שיכניס אותו לכלא. עצה הכי טובה בשבילו היא, שיעשה עיסקת טיעון ויעזוב את המערכת, ככה יחסוך לעצמו כסף כאב ראש ועגמת נפש. שישאיר אותם עם לפיד וגנץ, אין מה לעשות. אשם ביבי בעצמו, שבחר לעצמו כזה יועץ משפטי מטומטם, מפקד משטרה עוין, ובכלל מי אמר לו לשבת עם אדם מושחת כמו מוזס. אמר כבר מי שאמר בצדק, מוזס הרס את התקשורת, אלשיך את המשטרה, שי ניצן את הפרקליטות, ואהרן ברק את הבג"ץ. כל המערכת צריכה ניעור חזק, ואם ביבי לא עשה את זה אין לו על מי להלין אלא על עצמו. ובינינו, מתי ביבי יצא להגנת היהדות החרדית, כשהיא מושמצת במשך כל השנים שהוא היה בשלטון? כינו אותנו פרזיטים אוכלי חינם, משתמטים וכו', לא שמענו מילה מביבי נגד כל זה, הולך בטל כמו שחר אילן וארלוזורוב מפרסמים כל כמה ימים מאמרי שטנה נגד היהדות החרדית, לא שמענו שביבי יצא נגד זה, גם עם הגזירות של לפיד הוא היה שותף, אז שוב, יש לנו צער עליו, אבל אנחנו לא צריכים לשכב על הגדרות בשבילו, זה פשוט כואב שהולכים להחליף אותו בכאלה לא יוצלחים כמו לפיד וגנץ

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן