יו"ר כחול לבן: "את ההחלטה שלא ניתן להגיע לאחדות עם נתניהו בתנאים הנתונים, קיבלתי אני". על כתבי האישום: "אני מבקש לגבות היום את גורמי אכיפת החוק- המשיכו לעשות את עבודתכם ללא פחד וללא מורא". גנץ הודיע על כינוס מסיבת עיתונים במוצ"ש

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ שב והתייחס לכתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי, "אתמול היה ערב עצוב מאוד למדינת ישראל, גם לי אישית כמי שמכיר את נתניהו שנים ועבד איתו. חשוב שכולנו נפנים- במדינת ישראל יש חוק וכל אזרח שווה בפניו. אני מבקש לגבות היום את גורמי אכיפת החוק- המשיכו לעשות את עבודתכם ללא פחד וללא מורא". בנוסף, גנץ הודיע על כינוס מסיבת עיתונים במוצאי שבת ב-20:00 בערב.

בתוך כך, גנץ התייחס לכישלונו בהרכבת הממשלה וכתב כי "נותרו לנו פחות מ-3 שבועות לנסות למנוע בחירות בפעם השלישית בתוך שנה. על אף שהחזרתי את המנדט, אני ממשיך במאמצים להשגת רוב בכנסת כדי למנוע בחירות. במו״מ שניהלתי הייתי נכון לוויתורים, אך לא לוויתור על הבסיס הערכי שבגינו החלטתי להיכנס לפוליטיקה".

"לצערי, למרות כל המאמצים שלי להקמת ממשלת אחדות רחבה וליברלית, סירב נתניהו לפרק את בלוק החסינות שבנה לו. הבלוק של חברי כנסת שהכרחי לנתניהו – פגע באינטרסים הבסיסיים ביותר של אזרחי ישראל וברצון הבוחר. את ההחלטות במשא ומתן קיבלתי לאחר התייעצויות מרובות, בראש ובראשונה עם חבריי להנהגת כחול לבן- יאיר, גבי ובוגי. את ההחלטה שלא ניתן להגיע לאחדות עם נתניהו בתנאים הנתונים, קיבלתי אני".

"אני כבר קרוב לשנה בפוליטיקה, ומחכה לרגע שבו נפסיק להתעסק במפריד ונתחיל להתעסק במה שמעניין באמת את אזרחי ישראל- בטיפול בקשישים, במערכת הבריאות, בחינוך ילדינו וכמובן- בעמידה באתגרי הביטחון שעומדים בפנינו. אעשה הכל בכדי שנגיע לרגע הזה בהקדם. אעשה הכל בכדי לנסות ולמנוע בחירות מיותרות ויקרות", דברי גנץ.