צילום: דוד כהן

הקרב על הירושה: חילוקי דעות בליכוד האם לקיים פריימריז לראשות המפלגה

חילוקי דעות בתוך הליכוד באשר לקיום פריימריז לראשות מפלגת הליכוד, יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ: החלטה בנושא תתקבל בתיאום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. יו"ר סייעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר: ראש הממשלה לא הולך לשום מקום בשנים הקרובות
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

בעקבות חילוקי דעות בתוך הליכוד באשר לקיום פריימריז לראשות מפלגת הליכוד, יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ אמר היום (ראשון) כי קיבל את פניותיהם של חברי הכנסת גדעון סער וניר ברקת בנוגע לקיום פריימריז לראשות המפלגה או לממלא מקום יו"ר המפלגה. בדבריו ציין כי החלטה בנושא תתקבל בתיאום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לנושא הפריימריז בליכוד.

"אפגש עם ראש הממשלה ויו"ר תנועת הליכוד בנימין נתניהו, וביחד נקבל החלטה כאשר רק טובת המדינה והמפלגה לנגד עינינו" אמר כץ. "לגבי פריימריז לרשימת המפלגה – כפי שסוכם ביני לבין יו"ר התנועה, וכפי שדיווחתי לסיעת הליכוד לפני כשבוע, יש לכנס את מרכז הליכוד לטובת ביטול הבחירות לרשימת המפלגה לכנסת. זאת היות וחברי הכנסת שנבחרו כיהנו בכנסת מעבר ולא בכנסת פעילה", דבריו של כץ.

יו"ר סייעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר הגיב לחילוקי הדעות: "אני חולק על ניר ברקת, ראש הממשלה לא הולך לשום מקום בשנים הקרובות, ואם היועמ"ש שנתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה, אז הוא מתנקש בדמוקרטיה הישראלית, זוהר התייחס גם להליכה לבחירות שלישיות: "צר לי לומר, לא נותרה לנו שום ברירה אלא ללכת אל העם ולבקש שישמור על בנימין נתניהו, שימשיך להיות ראש הממשלה שלנו. אם ייתן לנו 61 מנדטים – נרוויח עוד ארבע שנים של טובת ואיכותיות מבנימין נתניהו", את הדברים אמר בראיון לרדיו 103.

ח"כ מיכל שיר אמרה בראיון לרדיו 103: "נותרו 18 ימים לכן צריך לפעול כמה שיותר מהר, אני חושבת שצריך לערוך פריימריז בזק לראשות המפלגה, אנחנו מתגאים בזה שאנחנו מפלגה דמוקרטית. עם כל הצער אני חושבת שמנהיגים צריכים לבצע אקט של מנהיגות על מנת לשמר את שלטון הליכוד. ברגע שנבצע פריימריז בזק במסגרת ה-21 יום, מדינת ישראל לא תלך לבחירות שלישיות".

בתוך כך, בחדשות 12 דווח כי נתניהו צפוי להתנגד לקיום פריימריז לראשות המפלגה בשבועות הקרובים, בטענה כי מועמדותו אושרה במרכז הליכוד לאחר הבחירות האחרונות. בהצעה שאושרה נכתב כי נתניהו יהיה "מועמד הליכוד לראשות הממשלה לכל כהונת הכנסת ה-22" וכן כי "הליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שנתניהו יעמוד בראשה – בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה" – דבר שנועד להבטיח את מקומו בראשות המפלגה גם בתקופה הנוכחית, שבה המנדט להרכבת הממשלה נתון בידי כל חברי הכנסת.

כזכור, הבוקר הגיש ח"כ גדעון סער פנייה רישמית למזכירות הליכוד בבקשה לערוך פריימריז בזק לראשות מפלגת הליכוד, אמש קרא ח"כ גדעון סער לערוך פריימריז בזק בתוך פחות מ-18 יום, בכדי שייבחר יו"ר ליכוד בתוך התקופה שבה ניתן עדיין להרכיב ממשלה (במסגרת ה-21 הימים שהמנדט בידי הכנסת) ובכך למנוע בחירות: "נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה גם אם נלך לבחירות שלישיות או רביעיות או חמישיות", אמר סער בראיון ל'חדשות 12'. לטענתו, "אוכל להרכיב ממשלה".

סער תקף גם את דברי נתניהו שטען אחרי הגשת כתבי האישום נגדו שמדובר בניסיון להפיכה שלטונית: "אי אפשר לדבר על החלטת היועמ"ש כעל הפיכה שלטונית. זהו לא ניסיון להפיכה שלטונית, זה לא אחראי לומר זאת". לצד הגן גם על נתניהו ואמר כי, "נתניהו לא הורשע בשום עבירה – מי שמרשיע ומזכה זה בית משפט וחזקת החפות עומדת לו, ואני מקווה שאכן יוכיח חפותו".

ח"כ ניר ברקת הגיש הצעה משל עצמו, הבוקר שלח ברקת לנתניהו ולכץ מתווה לחיזוק הליכוד שכולל יצירת תפקיד חדש של מ"מ ליו"ר התנועה שייבחר בפריימריז בהקדם ויחליף את היו"ר בתקופת נבצרות. ברקת מבקש שהמתווה יובא לאישור חברי מרכז הליכוד בישיבת המרכז הקרובה.

כתבות קשורות

פרופ' מסעד ברהום: "חובה להתחיל סגר מעכשיו ולחסן את שאר התושבים"
כישלון לליכוד וש"ס: אלו נציגי הכנסת בוועדות לבחירת דיינים ושופטים
גנב מסכים מדירה תוך "הקפדה על עטיית מסכות" - ונעצר • צפו
חם לכם? בדובאי יותר חם, אבל יש להם פתרון יצירתי להתמודדות • צפו
ישראל חשפה את סעיד ארג'אני - האיש מאחורי המתקפה על הספינה
עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה

3 תגובות

 1. כולם כבר סופדים לו ורק החרדים בטוחים שהוא אלמוות ואיש ראוי להערצה לאחר ששכחו איך גוזל את פת לחמנו כשהוריד את קצבאות הילדים ל150 שקל ועד היום לא העלה חזרה

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן