שר הביטחון נפתלי בנט: "במידה ויתקיימו בחירות נוספות מפלגת ״הימין החדש״ תרוץ באופן עצמאי" השר בנט הוסיף: אנחנו רצים כמפלגה ונהיה פתוחים לחיבורים. נעשה מה שנכון למדינת ישראל, הימין החדש חוזרת למפה ובגדול

שר הביטחון נפתלי בנט אמר הערב (שני) כי במידה ויתקיימו בחירות נוספות מפלגת 'הימין החדש' תרוץ באופן עצמאי, "דיברתי עם ראש הממשלה ועידכנתי אותו על המהלך" אמר בנט בכנס למאות פעילי מפלגת "הימין החדש" מרחבי הארץ, בכנס השתתפו ראשי המטות של המפלגה, וראשי המפלגה איילת שקד ונפתלי בנט.

במפגש דנו המשתתפים בכיוונים שונים להמשך דרכה של התנועה, וכן החלו לגבש דרכי פעולה לתרחיש בו הכנסת תפזר את עצמה ויתקיימו בחירות נוספות. בתוך כך, התקבלה ההחלטה הבאה: במידה ויתקיימו בחירות נוספות – מפלגת ״הימין החדש״ תרוץ באופן עצמאי.

השר בנט אמר באירוע: ״אם מנהיגי המפלגות השונות לא יתעשתו על עצמם, אנחנו עוד 15 יום עלולים למצוא את עצמנו במערכת בחירות שלישית תוך שנה. ואם אנחנו נקלעים למערכת בחירות בניגוד לרצוננו – מפלגת ״הימין החדש״ תתמודד כמפלגה עצמאית לכנסת. אני כבר עדכנתי את ראש הממשלה, הוא מודע, אנחנו רצים כמפלגה ונהיה פתוחים לחיבורים. נעשה מה שנכון למדינת ישראל, הימין החדש חוזרת למפה ובגדול".

יו"ר המפלגה איילת שקד אמרה: "עדיין לא נואשנו להחזיר את ליברמן לגוש הימין אבל כרגע זה נראה לא סביר, לצערנו הכי ריאלי, זה מערכת בחירות שלישיות.

כזכור, רק לפני כמה שבועות, ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את יו"ר הימין החדש נפתלי בנט לשר הביטחון בממשלת המעבר. בנוסף סוכם בין נתניהו לבנט כי מפלגות הליכוד והימין החדש יקימו באופן מיידי סיעה משותפת בכנסת ה-22 (לפי המודל של הליכוד-ישראל ביתנו בכנסת ה 19) ומתחייבים לפעול ביחד כסיעה משותפת לאורך כהונת הכנסת הנוכחית.