FLash90

שי ניצן: "מאז שאמיר אוחנה מונה לשר המשפטים לא זומנתי לשיחה"

פרקליט המדינה שי ניצן בביקורת נגד שר המשפטים אמיר אוחנה: "מאז מינוי אוחנה לשר, לא זומן כלל לפגישת עבודה עמו. "לצערי העמוק, במשך ארבעה חודשים לא זומנתי לשיחה, לא לפגישת עבודה, כלום. זה שונה לחלוטין ממה שהכרתי"
 • "מלטם מכל רעות בזאת השנה" התפילה שחוברה עבור תורמי ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • להשקיע נכון ולהגיע מוכנים ליום הדין>>

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

פרקליט המדינה שי ניצן מתח אמש (שלישי) ביקורת על שר המשפטים אמיר אוחנה. בדברים שנשא בכנס הפרקליטות באילת, אמר ניצן "כי מאז מינוי אוחנה לשר, לא זומן כלל לפגישת עבודה עמו. "לצערי העמוק, במשך ארבעה חודשים לא זומנתי לשיחה, לא לפגישת עבודה, כלום. זה שונה לחלוטין ממה שהכרתי. השר מעולם לא שאל אותי על פגם שאני רואה בפרקליטות והצטערתי על זה. די נדהמתי כששמעתי את המתקפות שלו על הפרקליטות", אמר ניצן.

עוד הוסיף ניצן: "יש מסע של כל מיני גורמים, שכל ייעודו הוא לגרום לאי אמון בפרקליטות. כל הטעמים לכך ידועים. מכים בפטיש ואז אומרים שאמון הציבור ירד. ברור שירד. יש כוחות אדירים שעושים כל מאמץ לפגוע".

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס גם להחלטתו להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה: "ביום חמישי האחרון נפל דבר בישראל. קיבלתי החלטה על הגשת כתב אישום בעבירות חמורות של שחיתות שלטונית – שוחד ומרמה והפרת אמונים, כנגד ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו. זה לא דבר של מה בכך. כפי שאמרתי ביום חמישי בערב – קיבלתי את ההחלטה הזו בלב כבד, אך בלב שלם. עוד אמרתי ביום חמישי את המובן מאליו – כי עד להכרעה בעניינו של ראש הממשלה ע"י בית המשפט, הוא מוחזק חף מפשע".

בנאום באירוע ההשתלמות השנתית של פרקליטות המדינה הוסיף כי, "אתמול קיימתי דיון בשאלת ההשלכות של כתב האישום במישור המנהלי, ולפי חוות דעתי המשפטית שאת תוכנה פרסמתי, לא קמה עילה משפטית לכך שנתניהו יסיים את כהונתו כראש הממשלה כתוצאה מכך. בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה של כולנו. הוא עומד בראש הדרג המדיני, שאותו אנחנו משרתים, אותו אנו מייצגים בערכאות, ולו אנו מספקים ייעוץ משפטי לשם הגשמת מדיניותו בגבולות הדין. אלה הן מושכלות יסוד, ולא חל בכך כל שינוי".

מנדלבליט תקף את ההתקפות נגד הפרקליטות, "פרקליטות המדינה לא נמצאת חס וחלילה בעימות עם ראש הממשלה או עם מי משרי הממשלה. כך גם היועץ המשפטי לממשלה. אנחנו גוף ממלכתי של המדינה, פועלים מטעמה ובשמה, ומייצגים אותה בערכאות. למרבה הצער, הגישה הממלכתית והאחראית שבה אנו נוקטים ושעליה נקפיד לשמור, לא תמיד מאפיינת גורמים אחרים. אני שומע ביטויים שאין להם מקום בשיח הציבורי – שמכוונים כלפי מערכת אכיפת החוק, וכלפי בכירים מסוימים בתוכה. אני שומע איומים. אני שומע שקרים. אני שומע הכפשות חסרות ביסוס. זה פשוט מזעזע".

היועמ"ש יצא להגנת אנשי הפרקליטות, "פרקליט המדינה, שי ניצן, הוא משרת ציבור בכל רמ"ח אבריו. הוא משפטן מעולה. הוא אדם ישר והגון. ליאת בן ארי, כשמה כן היא – בת למשפחת האריות. היא לוחמת אמיתית. רואה נגד עיניה את שלטון החוק, ואותו בלבד. העובדה ששי וליאת מסתובבים עם מאבטחים רק בגלל שמילאו את תפקידם – היא בלתי מתקבלת על הדעת. פרקליטות המדינה היא חומת המגן של מדינת ישראל מפני הפשיעה והשחיתות השלטונית, מפני פגיעה בזכויות אדם, מפני ניצול לרעה של כוח השררה, ומפני מצב בו "לית דין ולית דיין".

עם זאת הודה כי, "מובן כי אין בכך כדי ללמד שפרקליטות המדינה חפה מטעויות, או שהיא חסינה מביקורת. פרקליטות המדינה היא אחד הגופים שנתונים תחת הכי הרבה גופי בקרה במדינת ישראל – מעבר לבקרה הפנימית של מנהלי היחידות ופרקליט המדינה, קיימת גם ביקורת של מבקר המדינה, ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, ונציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות. אנחנו לא מפחדים מביקורת. ובלבד שמדובר בביקורת עניינית, ובשיח מכבד ובונה".

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

וְאַנְוֵהוּ • האדמו"ר מנאראל בבחירת ד' מינים
רבבות ישראלים ב-500 מניינים פתוחים של שלוחי חב"ד • צפו
סמוך לכניסת יום הכיפורים: ערבי תושב הרשות ביצע פיגוע דקירה ביפו
שְׁמַע קוֹלֵנוּ • הגרי"מ ארלנגר בתפילה בשריד בית מקדשנו
ביידן הכריז על ברית חדשה מול סין: ארה"ב ובריטניה יחמשו את אוסטרליה בצוללות
עשי"ת: מרן הגר"ח קנייבסקי בבדיקת ד' מינים
וְכִסָּהוּ בֶּעָפָר • האדמו"ר ממודז'יץ בכיסוי הדם
לדון בעסקת חילופי השבויים וההסדרה ברצועה: משלחת מצרית תגיע לעזה וישראל
זֶה כַּפָּרָתִי • האדמו"ר מפרמישלאן במנהג הכפרות
המחקר החדש מוכיח: המחוסנים במנה שלישית של "פייזר" מוגנים פי 10 מקורונה
משטרת גרמניה עצרה ארבעה חשודים שתכננו לבצע פיגוע בבית הכנסת
ביום כיפור: 2,583 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי - עשרות פונו מבניינים מסוכנים למגורים
כִּי חָפֵץ חֶסֶד הוּא • תשליך בחצה"ק נדבורנה
יִכְבּוֹשׁ עֲוֹנוֹתֵינוּ • תשליך בחצה"ק נדבורנה ירושלים
ראש ישיבת הרשב"י מסר שיחת הכנה ליום הכיפורים • גלריה
אב"ד סאנטוב בביקור אצל גאב"ד ירושלים • גלריה
נתניהו על דברי גנץ: "הם דוהרים להסכם הגרעין המסוכן שיאפשר לאיראן ארסנל גרעיני"
הרב יוסף חיים אוהב ציון בעניני יוהכ"פ וסגולות ליוהכ"פ • צפו

11 תגובות

 1. די ניצן השיחה היחידה שאתה צריך היא דיחת תלך הבייתה נמאסת על עם ישראל . אתה פרקליט בשירות צמוד של השמאל . תסיק מסקנות ותלך יחד עם גנץ ושאר הזויים שאתה מגן עליהם בחירוף נפש כאילו הם יודעים עליך משהו שיסבך אותך ואת מר מנדלבליט

 2. אל תאמינו למילה אחת של מנדלבליט
  כי השוחד מעור עיני פקחים ויסלף דברי צדיקים
  ואין לך שוחד גדול מזה שרוצה לזכות באהדת השמאל והחונטה המשפטית, ולהכשיר את דרכו לבית המשפט העליון.
  ובניגוד למה שמאשימים את ראש הממשלה בשוחד, מנדלבליט הוא כדיין שהתורה הזהירה לא לקחת שוחד, וקבעה שהוא בסיכון, להסתלף ולהתעוות.

 3. נמאס כבר במקום לענות תשובות עניניות לטענות שמוטחות בכם אתם מתבכיינים אכלו לי שתו לי איך פרקליטה שמצהירה הצהרת שקר בבית משפט נשארת על כנה ואני לא רוצה להמשיך כי אני יודע שחוץ להתבכיין אתם לא תענו כלום

 4. ניצנוש חמודי הגיע הזמן לחפש לך דיור מוגן מותק אם אין לך בית ללכת לשם
  בדיור מוגן ישמחו לטפל בך
  רק אל תשכח לקחת אתך את מנדלבליט הוא גם כבר הסריח וגם לו הגיע הזמן להחליף…

 5. עוד הוסיף ניצן: "יש מסע של כל מיני גורמים, שכל ייעודו הוא לגרום לאי אמון בפרקליטות. כל הטעמים לכך ידועים. מכים בפטיש ואז אומרים שאמון הציבור ירד. ברור שירד. יש כוחות אדירים שעושים כל מאמץ לפגוע".
  ומה איתך ניצן ? מפברק אישומים נגד ראש הממשלה ואז טוען שהוא לא יכול להמשיך בתפקידו.
  הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו