מפקד חיל האוויר החליט: צוות מומחים יבדוק את תקלת המנוע במסוק היסעור

בעקבות התקלה שבעקבותיה התבצעה נחיתת חירום בדרום, נורקין מינה צוות תחקיר בראשות אלוף-משנה. בנוסף לכך, נמצאה הקופסה השחורה של המסוק, והיא תישלח לבדיקה. מפקד החיל: "צוות המסוק פעל היטב והציל את חיי הלוחמים"

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין התייחס היום (רביעי) לנחיתת החירום של מסוק היסעור אמש בצומת בית קמה בדרום, ואמר כי "צוות המסוק פעל היטב. ההחלטות המהירות והנכונות שלקחו הטייסים עם גילוי האש במנוע, הצילו את חייהם ואת חיי הלוחמים במסוק".

נורקין החליט למנות צוות מומחים בראשות קצין בדרגת אלוף-משנה כדי לחקור את התקלה שכמעט והובילה להתרסקות המסוק. במקביל להודעה על הקמת צוות החקירה, הודיע דובר צה"ל כי נמצאה הקופסה השחורה של המסוק והיא תישלח לבדיקה, בתקווה שתוכל לשפוך אור על האירועים שקדמו לתקלה.

כאמור אתמול נאלץ מסוק יסעור של צה"ל לבצע נחיתת חירום סמוך לצומת בית קמה שבדרום הארץ, בעקבות שריפה שפרצה במנוע. לא היו נפגעים באירוע והשוטרים שהגיעו למקום אספו אליהם את החיילים שהיו על המסוק. כוחות כיבוי והצלה שהגיעו לנקודת הנחיתה בשטחים הפתוחים של קיבוץ רוחמה פועלים לכבות את האש.

בכיר בחיל האוויר אמר אמש כי הצוות שמע רעש נקישה בנוסף לנורית האזהרה שנדלקה וכך הבין את האירוע. "האש התפשטה מהר והמסוק נשרף כליל", אמר הבכיר. עם זאת, הבכיר ציין כי המנוע היה חדש יחסית למסוק, ולא היה ציוד לחימה חריג עליו.

ב'וואלה' דווח כי גורמים בחיל האוויר, שעסקו בממצאי התחקיר הראשוני של התקלה במסוק היסעור בדרום, העריכו שקיימת אפשרות שהאש לא החלה להתפשט מהמנוע. נבדקת האפשרות שהממסר, רכיב המניע את מערכות הלהבים המחוברות לגוף המסוק, התפרק וכתוצאה מכך נגרם חיכוך בין המתכות השונות. בעקבות זאת, נגרם חום גבוה שהביא לפרוץ הדליקה.

לפי צה"ל, התקלה הטכנית התרחשה כשהמסוק היה בגובה 170 מטר מעל הקרקע, וגרמה למנוע של כלי הטיס להתלקח. מהרגע שבו פרצה האש ועד לנחיתת החירום חלפה דקה. במסוק היו באותו הזמן שני טייסים, טכנאי מוטס ו-11 אנשי יחידת שלדג שהיו בדרכם לאימון, שחילצו את עצמם. לאחר הנחיתה, המסוק נשרף כליל.

בעקבות התקלה במסוק החליט מפקד חייל האוויר עמיקם נורקין לקרקע את כל 'מסוקי היסעור' עד שיבדק נסיבות האירוע, בכוונת מפקד חיל האוויר להקים צוות בכיר שיבדוק את נסיבות התקרית החמורה ולהבין מה גרם לאש במסוק. היסעור הוותיק טס בחיל האוויר הישראלי החל מסוף שנות ה-60 ובשל יכולות הייחודיות לקח חלק במספר רב ומגוון של פעילויות החייל. בין היתר, מסוק מהדגם הזה שימש להוצאת הכוח המיוחד בהסתבכות בעזה לפני שנה בדיוק.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell