צילום:

צה"ל הרס הלילה את ביתם של המחבלים שרצחו את דביר שורק הי"ד

לוחמי צה"ל הרסו הלילה את ביתם של המחבלים, שביצעו את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל עוז, בו נרצח דביר שורק הי"ד. שר הביטחון: חייבים לגבות מחיר כבד מכל מי שמרים ידו על אזרח ישראלי, דם יהודי אינו הפקר"

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

לוחמי צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול וכוחות המנהל האזרחי, הרסו הלילה (חמישי) את ביתם של המחבלים, קאסם עארף חליל עצאפרה, נציר צאלח ג'אבר עצפרה, אחמד עארף חליל עצאפרה ויוסף סעיד עטיה זהור בכפר בית כחיל שבמרחב החטיבה המרחבית "יהודה".

המחבלים היו חלק מהחוליה שביצעה את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל עוז שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון", בו נרצח דביר שורק הי"ד.

המחבלים אותרו לאחר מאמץ מודיעיני ומבצעי של השב״כ, ימ״מ וצה״ל, הריסת הבתים בוצעה לאחר שנדחו עתירות שהגישו משפחות המחבלים לבג״ץ נגד צו ההריסה.

במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות עשרות פלסטינים שיידו אבנים והבעירו צמיגים לעבר לוחמי צה"ל. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

בנוסף, במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש חמישה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. החשודים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל ימשיך לפעול במטרה לסכל טרור ולשמור על הביטחון במרחב".

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס להריסת בתי המחבלים ואמר: "לצערי, איננו יכולים להבטיח שלא יהיה עוד טרור, אך אנו חייבים לגבות מחיר כבד מכל מי שמרים ידו על אזרח ישראלי, דם יהודי אינו הפקר".

פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות ונפגעי פעולות האיבה המלווה ע"י תנועת "אם תרצו" מסר בתגובה: "אנו מברכים את כוחות הבטחון על הריסת בתי המחבלים השפלים. אנו מצפים מן הממשלה להמשיך ולקדם את חבילת ההרתעה נגד מחבלים ובני משפחותיהם. הריסת בתי המחבלים הינה רק צעד ראשון. יש לגרש את משפחות המחבלים ולהפסיק את החגיגות של אותם שפלים בבתי הכלא. דמו של דביר ז"ל זועק מן האדמה ואנו נעשה הכל כדי שהוא יהיה קורבן הטרור האחרון".

כזכור, פיגוע הדקירה התרחש בתחילת חודש אוגוסט, כאשר בסביבות השעה 23:30 דווח על היעדרותו של שורק. גופתו נמצאה כארבע שעות מאוחר יותר, והתברר כי הרצח עצמו התבצע בסביבות השעה 20:30, במרחק של כ־100 מטרים משער הכניסה הראשון בכניסה הצפונית של מגדל עוז, ומאות מטרים ספורים מהישיבה שחזר אליה.

מחקירת הפיגוע עלה כי בתחילת החודש שעבר חזר שורק באוטובוס לישיבה, כשירד מהאוטובוס ועלה בכביש לכיוון מגדל עוז, הבחינו בו המחבלים והחלו לעקוב אחריו ברכב. במרחק עשרות מטרים ספורים משער היישוב זינק עליו אחד המחבלים, דקר אותו כמה פעמים בסכין והשליך את גופתו לשדה הסמוך, שם התגלתה רק לפנות בוקר בתום חיפושים נרחבים באזור.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell