צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

השופט הנדל למשפחת המחבל: "אני משתתף בצער המשפחה"

שופט בית המשפט העליון ניל הנדל עורר סערה לאחר שכתב למשפחת המחבל סאמי עאהד עבדאללה אבו דיאק, כי הוא משתתף בצער המשפחה. דבריו של הנדל הגיעו לאחר עתירה שהגיש המחבל לקבל שחרור עקב מצבו הרפואי אך לבסוף מת בכלא

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

שופט בית המשפט העליון, ניל הנדל, מחק אתמול (רביעי) עתירה של המחבל סאמי עאהד עבדאללה אבו דיאק, שחלה במחלה סופנית, אושפז בבית החולים אסף הרופא על חשבון ישראל, ומת השבוע. העתירה שנמחקה הייתה עם בקשה לקבלת טיפול רפואי. השופט אישר את מחיקת העתירה, וכתב: "הנני משתתף בצער המשפחה".

המחבל רצח לפני 18 שנים את איליה קריביץ', שהגיע לכניסה לכפר סילת שסמוך ליישוב חומש, ונעצר כשנה לאחר הרצח, אבו דיאק נאשם בגין גרימת מוות בכוונה, חטיפה, ירי לעבר אנשים וניסיון לרצח, ונידון ל-3 מאסרי עולם והוא ריצה את עונשו בכלא ניצן.

לבקשת באי כוחו עקב מחלתו הסופנית ומצבו הבריאותי הקשה, לשחררו מסיבות הומניטריות ורפואיות, הוגשה עתירה לשחררו, שלשום בבוקר מת האסיר הביטחוני שהשתייך לפת"ח בבית החולים אסף הרופא, השופט ניל הנדל דחה את העתירה, והוסיף כי הוא משתתף בצער המשפחה לאחר מותו של המחבל.

דבריו של השופט הנדל

הרשת סערה בעקבות דבריו של השופט שבחר להשתתף בצער משפחת המחבל: העיתונאי שמעון ריקלין כתב: "מחבל רצח באכזריות ישראלי, אחרי שנים הוא מת. תגובת השופט הנדל: "משתתף בצער משפחת המחבל. זה לא ביבי. זה לא פרשיות. הנה לכם פרצופה של הרשות השופטת שלנו. אובדן מוסר וחוש צדק הכי בסיסיים של בן אדם באשר הוא". ד"ר מיכאל בן ארי כתב: "מישהו שאל אותי איך ניל הנדל עם הכיפה, פסל אותך? הנה התשובה הפשוטה כל כך, מי שמצטער על חיסולם של מחבלים, יפסול את מי שנלחם נגדם".

פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות, המלווה על ידי תנועת "אם תרצו", מסר בתגובה: "אנו מקווים כי כבוד השופט לא התכוון לדברים שעליהם חתם, שכן מדובר בפגיעה הזויה במשפחתו של איליה קריביץ' וברגשות כלל המשפחות השכולות. "אנו עדים לעיתים ליחס אדיב ונדיב מידי של שופטים בבית המשפט העליון כלפי משפחות המחבלים. אנו קוראים לשופט הנדל להתנצל בפני משפחת קריביץ', שהיא הקורבן האמיתי בסיפור הזה, וכן להורות על תיקון מיידי של ההחלטה".

הם הוסיפו: "אנו לא מבינים מדוע מדינת ישראל הייתה צריכה למממן את הטיפול הרפואי של המחבל הנלוז. נמשיך להתייצב בבית המשפט העליון, ונקרא לצדק ולהחמרת הענישה נגד מחבלים ובני משפחותיהם ולהפסקת היחס האדיב כלפיהם. מי שבחר בדרך הטרור צריך להירקב בכלא עד יומו האחרון".

בעקבות הסערה ברשתות החברתיות והביקורת הרבה, הוציא בית המשפט העליון תיקון לפסק הדין ללא האמירה הבעייתית בו הביע צער למשפחת המחבל לאחר מותו.

המכתב החדש אחרי הסערה

בעקבות מחיקת דבריו של השופט ניל הנדל על צער בעקבות מות המחבל מארגון בצלמו נמסר:"מודה ועוזב ירוחם. אין שופט יותר ימני או ציוני מניל. מעולם לא היה פסיקה שלו בעד מחבלים. ההיפך הגמור. אכן המשפט שאמר היה שגגה ופנינו אליו בעניין. שמחים שחזר בו וקוראים לאנשים לדעת לקבל התנצלות".

12 תגובות

בושה וחרפה. המטומטם הזה משקף דעת כל מערכת המשפט שהיא פרו-פלסטינית שונאי דת ושונאי יהודים.

האינסטינקט הראשוני שלי היה כעס ותסכול ממערכת המשפט העקומה ובעצם זה מאוד צפוי מצידם. אממה אחרי שקראתי את התנצלותו של הנדל אפשר להאמין לאיש הוא עסוק במאות תיקים ומאוד יכול ליהיות שלא היה מפוקס באותו זמן.

אתה צודק 100%

אכן מעיון מדוקדק בנכתב הכל מקבל פרשנות הרבה יותר רכה,
ניכר שזה נכתב כלאחר יד בשביל הפוליטיקורקט ולא יותר מזה.

מה קרה כולה פרוטוקול יש נהלים וצורה לא צריך להסחף

0 ציפיות
0 אכזבות….

איזה התנצלות??
הוא הוציא פסק חדש שבו הוא מבטל את הקודם מכיון שהיה צריך שלשה שופטים.

אני חושב שזה סתם המזכירה שלו כתבה בצורה לקונית כמו שכותבים תמיד והם לא התכוונו לכלום ופשוט לא שמו לב

השופט נימק בעל פה שהיה צריך להיות במושב של שלושה שופטים ולכן הוציא פסק חדש (ואגב מחק גם את השורה המסעירה )

בג"ץ= סניף של מרץ
בושה וחרפה
איזה עוול. מסכנה משפחתו של קריביץ'.
מחבל רצח בדם קר יהודי ואז מממנים לו טיפול על חשבוננו ושופט עליון מצטער כשהוא מת. הכל מתחיל מזה שלכ תלו את המחבל בכיכר העיר במשפט צבאי

טוב עשה שתיקן.

משפחות השקולות משפחות הנרצחים ממנים טיפולים רפואים ופינוקים לרוצחים זה לא אזוי זה פו במדינת חלם

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן