גם שבוע אחרי החלטת היועמ"ש, המפה הפוליטית נותרת ללא שינוי, עם התחזקות של גוש הימין במנדט • נתניהו מנצח בנוק אאוט את סער בראשות הליכוד, אך כמעט מפסיד לגנץ בהתאמה לרה"מ • וגם: 55% סבורים שנתניהו צריך להפסיק את כהונתו

שבוע אחרי פרסום חלטת היועמ"ש להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו, הליכוד ממשיך לשמור על כוחו בסקרים ואף מתחזק במנדט, אך גוש הימין נותר כמעט ללא שינוי עם 56 מנדטים. בנוסף, המגמה המדאיגה בסקרים האחרונים לפיה הבית היהודי-האיחוד הלאומי לא עוברת את אחוז החסימה נמשכת, לעומת הימין החדש שמתחזק – למרות שכבר במשך שתי מערכות בחירות קיבל הרבה פחות ממה שחזו הסקרים.

על פי סקר 'ישראל היום' שמפורסם הבוקר', לו הבחירות היו נערכות היום, כחול לבן עולה בשתי מנדטים ל-35, הליכוד עולה במנדט ל-33, הרשימה המשותפת ללא שינוי עם 13, ש"ס גם כן ללא שינוי עם 9, ישראל ביתנו שומרת על כוחה עם 8, יהדות התורה עולה חזרה במנדט ל-8, הימין החדש של בנט ושקד מביא 6 מנדטים, המחנה הדמוקרטי ומפלגת העבודה-גשר יורדות ל-4 מנדטים כל אחת. הבית היהודי-האיחוד הלאומי מקבלת שווה ערך ל-2 מנדטים ועוצמה יהודית מקבלת כמנדט.

הסקר שנערך על ידי מכון 'מאגר מוחות' בדק בקרב אלו שהשיבו כי יצביעו ליכוד, את מי יעדיפו בראשות המפלגה. ראש הממשלה בנימין נתניהו מנצח בפער ענק של 88%, לעומת גדעון סער שמקבל רק 8%, עוד 4% השיבו שאינם יודעים. מנגד, להצעת ניר ברקת, שלפיה הליכוד יבחר ממלא מקום זמני לנתניהו, השיבו 38% שהם בעד, לעומת 49% שנגד. 13% השיבו תשובות אחרות.

הפער בסקר בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה בין בנימין נתניהו לבני גנץ ממשיך להיות קטן יחסית, עם 45% לראש הממשלה המכהן, לעומת 39% ליו"ר כחול לבן, עוד 16% לא ידעו להכריע. בנוסף, רוב המשיבים בסקר סבורים שבעקבות החלטת היועמ"ש, על נתניהו להפסיק את כהונתו כראש הממשלה, בחלוקה של 43% שסבורים שעליו להתפטר לחלוטין, לעומת 12% נוספים שסבורים כי עליו רק לצאת לנבצרות, מנגד 35% סבורים שעליו להמשיך לכהן, עוד 10% לא יודע.