חה"כ יואב קיש התייחס לקריאות לפריימריז בליכוד ולמתקפה נגד ח"כ גדעון סער ואמר: "במידה ונדרדר לבחירות נוספות אנחנו נהיה מחוייבים לעשות פריימריז לראשות הליכוד, אם כל אהבה לנתניהו בסוף בסוף חשוב שהקבוצה תנצח"

חה"כ יואב קיש התייחס הבוקר (ראשון) לקריאות לפריימריז במפלגתו ולמתקפה נגד ח"כ גדעון סער בעקבותיהן, ואמר כי "במידה ונדרדר לבחירות נוספות אנחנו נהיה מחוייבים לעשות פריימריז לראשות הליכוד. השאלה שתעמוד מול המצביעים היא מי בימין מסוגל להוביל את הליכוד לשלטון. האם זה נתניהו, או לדוגמה גדעון סער שאמר שיתמודד, ואני חושב בפירוש שהוא מועמד ראוי. עם כל האהבה שיש לנתניהו, בסוף חשוב שהקבוצה תנצח. לרה"מ יש בעיה אם הוא פעם אחר פעם לא מצליח להרכיב ממשלה".

בראיון 'לגלי צה"ל' אמר קיש: "אני בעד הקרב הפוליטי והדמוקרטי בליכוד ואנחנו נבחר את האדם שהכי מתאים למי שראוי להנהיג את המפלגה. כשיהיו פריימריז אחליט במי אני תומך". על נתניהו הוסיף: "ברור שיש לו בעיה אם הוא לא הצליח במשימה, פעם אחר פעם להרכיב ממשלה שתי פעמים. המתקפות על סער הן אלה שמפלגות".

קיש התייחס גם למצבו המשפטי של רה"מ בנימין נתניהו ואמר כי "אין ספק שמצבו המשפטי של נתניהו מייצר קושי לממשלת אחדות. יש פסילה אישית מהצד השני לגבי רה"מ. הליכוד בחר ברה"מ נתניהו והדרך היחידה שזה ישתנה זה יהיה בפריימריז. כל עוד זה המצב. אנחנו מקווים לייצר ממשלה בין אם עם ליברמן, או ממשלת אחדות שבעיני היא יותר יציבה. אבל אין ספק שהמצב המשפטי של רה"מ מייצר קשיים".

לעומתו, שר החוץ ישראל כ"ץ התראיין לכאן ב', גיבה את נתניהו ותקף את סער, אותו האשים בחוסר נאמנות לערכי תנועת הליכוד: "גדעון סער אמר בעבר שמיותר לכנס את מרכז המפלגה, כי ברור שרק נתניהו יכול להרכיב ממשלה. לצערי, בשבוע שעבר הוא שינה את טעמו ונקט בקו אחר לגמרי. בעיניי זאת חציית קו אדום שנוגדת את ערכי הליכוד שעליהם התחנכנו".בנוסף,

כ"ץ תקף את כחול לבן על סירובם להקמת ממשלת אחדות: "אין פערים גדולים, יש אפשרות להקים ממשלת אחדות ומשום מה כחול לבן לא מוכנה לנוע לקראת שום הסדרה שתאפשר שיתוף פעולה, הקמת ממשלת אחדות ומניעת בחירות".