עומר מירון/לע"מ

נתניהו: "האיראנים שוחטים מאות אנשים – ואירופה מוותרת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף היום בחריפות את ממשלות אירופה שמנסות לעקוף את הסנקציות האמריקניות על איראן, ואמר כי בשעה שהאיראנים ושליחיהם שוחטים מאות אנשים ברחבי המזרח התיכון ובטהרן

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף היום (ראשון) בחריפות את ממשלות אירופה שמנסות לעקוף את הסנקציות האמריקניות על איראן, ואמר כי בשעה שהאיראנים ושליחיהם שוחטים מאות אנשים ברחבי המזרח התיכון – בטהרן, בבגדד ובבירות – מדינות אירופה ממהרות להעניק ויתורים נוספים לאיראן. נתניהו הדגיש כי הן לא למדו שום דבר מההיסטוריה – וההיסטוריה תשפוט אותן. רה"מ נתניהו קרא למדינות להצטרף להגברת הלחץ והסנקציות על איראן, כפי שעשתה ארה"ב.

"בשעה שהאיראנים ושליחיהם שוחטים מאות אנשים ברחבי המזרח התיכון – בטהרן, בבגדד ובביירות – מדינות אירופה ממהרות להעניק ויתורים נוספים לאיראן. "בבגדד מיליציות איראניות הרגו מאות עיראקיים אבל גם בעיראק העם מסרב להישאר בשקט, הם ממשיכים למחות. בביירות בריוני חיזבאללה התקיפו מוחים שוחרי שלום, אבל העם הלבנוני המשיך לבוא גם כן. מה מניע את אותם אנשים לסכן את חייהם ולעמוד נגד אלו שמדכאים אותם? ובכן התשובה פשוטה, הם שבעים. הם שבעים משחיתות. הם שבעים מכלכלות נכשלות".

רה"מ נתניהו הוסיף כי "בזמן שאנשי המזרח התיכון עומדים באומץ נגד איראן וזרועותיה, הנה הדבר האבסורדי, בזמן שכל זה קורה, מדינות באירופה פועלות כדי לעקוף את הסנקציות האמריקניות כנגד איראן, בזמן שהמשטר באיראן הורג את אנשיו שלו, מדינות אירופאיות ממהרות לתמוך באותו משטר רצחני".

בסיום הסרטון שפרסמה לשכת ראש הממשלה, נתניהו קרא למדינות להצטרף להגברת הלחץ והסנקציות על איראן, כפי שעשתה ארה"ב "עכשיו זה הזמן לשנות את המסלול, עכשיו זה הזמן להגביר את הלחץ על איראן, לא להקל אותו. עכשיו זה הזמן להצטרף לארצות הברית ולהעצים את הסנקציות נגד איראן. לאלו שתומכים בהקלות לאיראן אני אומר את זה: 'ההיסטוריה, והעם שלכם ישפטו אתכם בחומרה. תשנו את הכיוון עכשיו'".

2 תגובות

זו אותה אירופה שהיתה שותפה לנאצים

כאילו זה מה שאנחנו לא עושים פה .
גם אנחנו עושים את אותו הדבר עם חמס וכ"ו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *