בכתב האישום שהגיש היועמ"ש ליו"ר הכנסת צורף נספח של רשימת עדי התביעה, הכוללת 333 פוליטיקאים, אנשי עסקים ומקורבים לסביבת נתניהו. בין השמות נמצאים מילצ'ן, פאקר, יאיר לפיד, ציפי לבני, וכן השרים לוין, אלקין, ארדן והנגבי

היועץ המשפטי לממשלה חשף היום (שני) את רשימת עדי התביעה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, בהם כמובן נציגי משטרה רבים, מעורבים בתיקים השונים, אך גם פוליטיקאים בכירים ועובדי מדינה בכירים שהיו מעורבים בתהליכים השונים, שעל פי החשד לא נעשו בתום לב, אלא מתוך מחרמה והפרת אימונים, ואף שוחד בתיק 4000.

בין עדי התביעה נמצאים ביתר היתר הפוליטיקאים: גלעד ארדן, צחי הנגבי, יאיר לפיד, יריב לוין, איתן כבל, זאב אלקין, ציפי לבני. גם אנשי תקשורת בכירים שעבדו באתר וואלה ועיתון ידיעות אחרונות זומנו לעדות: דב גיל-הר, ינון מגל ורון ירון. גם מקורביו של נתניהו, דוד שמרון, דוד שרן, בן דודו נתן מיליקובסקי, זומנו להעיד. עוד יעדו, היועץ המשפטי לכנסת איל ינון, היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין ופרקליטו של ראש הממשלה עו"ד עמית חדד.

גם בכירים לשעבר ובהווה בשירות המדינה, כמו ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין ושגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר. גם מיליארדרים המעורבים בתיק זומנו לעדות: שלדון ומירי אדלסון הבעלים של ישראל היום, ארנון מילצ'ן, ג'יימס פאקר, העוזרת האישית של השניים הדס קליין. בין העדים נמצא גם כמובן עד המדינה שלמה פילבר.

כתב אישום 1000 2000 4000 – 1.12.2019 – כולל רשימת עדים – חתום by מערכת Jdn on Scribd

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, החליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, בגין עבירות של לקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים בפרשת "4000", ובגין עבירות של מרמה והפרת אמונים בפרשות "1000" ו-"2000", אותן ביצע לכאורה במהלך כהונתו כראש הממשלה וכשר התקשורת.

עוד החליט היועץ המשפטי לממשלה, על פי המלצת הפרקליטות, להגיש כתב אישום גם נגד בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות של מתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה, בפרשת "4000", וכן בעבירות נוספות נגד שאול אלוביץ'. עוד החליט היועץ המשפטי לממשלה, על פי המלצת הפרקליטות, להגיש כתב אישום גם נגד בעל השליטה והעורך האחראי של קבוצת "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, בעבירה של הצעת שוחד בפרשת "2000". הודעות על כך נמסרו לבאי-כוחם של המעורבים.