יו"ר הכנסת ממשיך במאמציו להקמת ממשלה ולמנוע בחירות נוספות ונפגש עם יו"ר יש עתיד שאמר לו כי, "ניתן להקים ממשלת אחדות מחר בבוקר אם נתניהו יסכים להיות שני ברוטציה". בנוסף, אדלשטיין נפגש עם סמוטריץ' ושקד. סבב הפגישות יימשך

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין נפגש היום עם יו"ר יש עתיד, מספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, כחלק ממאמציו של אדלשטיין להקים ממשלת אחדות. מטעמו של יו"ר יש עתיד נמסר כי, "במהלך הפגישה אמר לפיד לאדלשטיין שניתן להקים ממשלת אחדות מחר בבוקר אם נתניהו יסכים להיות שני ברוטציה".

מוקדם יותר נפגש אדלשטיין עם יו"ר האיחוד הלאומי שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ועם יו"ר הימין החדש ח"כ איילת שקד. זאת בנוסף לפגישות שקיים אתמול ובסוף השבוע שעבר עם צוותי המו"מ של כחול לבן, ביחד ולחוד, עם יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי, עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן ועם ראשי יהדות התורה סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני.

כזכור, בתום הפגישה אתמול נמסר מכחול לבן כי, "התקיימה ברוח טובה, אך הפערים בין שני הצדדים נותרו משמעותיים. תיתכן פגישה נוספת בהמשך השבוע". אך מהליכוד נמסר כי, "הליכוד הסכים לויתורים מפליגים, אבל יאיר לפיד עדיין עושה כל מאמץ כדי לסכל ממשלת אחדות. אם לפיד יפסיק לחבל במאמצים לאחדות עדיין יש אפשרות אמיתית למנוע בחירות ולהקים ממשלת אחדות".

מכחול לבן נמסר בתגובה להודעה הליכוד: "מי שמסכל ממשלת אחדות הוא יו׳׳ר הליכוד נתניהו, שעדיין לא הפנים שהוא הפסיד בבחירות, שהליכוד כבר לא המפלגה הגדולה ביותר ושכחול לבן לא תאפשר לאדם עם שלושה כתבי אישום לנהל את המדינה.נתניהו, שחרר את ישראל". לפיד הוסיף: "תגידו, לא נמאס לכם לשקר? נכנסתם לחדר, אמרתם ״ביבי ראשון ברוטציה, ליצמן וסמוטריץ׳ נעולים בפנים, לא מוותרים על כלום״ ואז אתם יוצאים ומקשקשים על ״ויתורים״?".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום כי, "שוחחתי אתמול עם הנשיא טראמפ – שיחה חשובה מאוד לביטחון ישראל. דיברנו על איראן, אבל דיברנו גם בהרחבה על הזדמנויות היסטוריות שיש לנו בחודשים הקרובים. ביניהן – בקעת הירדן כגבול המזרחי המוכר של מדינת ישראל, וביניהן גם ברית הגנה עם ארה"ב. דברים שרק יכולנו לחלום, אבל יש לנו אפשרות לממש אותם. ולכן הצעתי לבני גנץ הצעה – בוא נממש את ההזדמנויות ההיסטוריות האלה בממשלת אחדות שתוקם עכשיו במתכונת שהצעתי. הלכתי כאן רחוק מאוד לקראת הדבר הזה כי אנחנו צריכים לממש את ההזדמנויות האלה".

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר בישיבת סיעה כי, "פוליטיקה היא אומנות הפשרות. ופשרות בין ערכים הן נכונות כשהן באות לשרת מטרות. מטרות גדולות למען העם והארץ ולא מטרות שבאות לשרת אינטרסים אישיים. אני מבין שחלק מהפשרות -שלא נרכיב את ממשלת החלומות- אך לא אהיה מוכן שנרכיב ממשלת בלהות. אני מבין שנצטרך לקבל הצעות פשרה, אך לא הצגות פשרה. בכדי להעביר הצעות פשרה אין צורך בהדלפות, בשיחות עם מקורבים או "שיחות סגורות"".

"אני קורא לנתניהו: אכן יש פשרות בחיים. כחול לבן ניצחה בבחירות, אבל אנחנו מוכנים לאפשר רוטציה ביננו במסגרת ממשלת אחדות. אני אחל בכהונה של שנתיים, בזמן שאתה תוכל להישאר בראשות הליכוד ולטפל בעניינך. אני מבטיח שנמצא עבורך את המעמד ההולם את מצבך הייחודי.כזה שיאפשר לך לחזור אם תנקה את שמך", דברי גנץ.