צילום: פלאש 90

לראשונה: בנט חתם על צו הגבלה כלכלי נגד חבר בארגון הטרור חמאס

רדיפה כלכלית חדשה אחר פעילי טרור: שר הביטחון מפעיל צו הגבלה כלכלי על חברי ארגוני טרור בארץ ובעולם. הצו שנחתם היום מתייחס למחמד ג'מיל הרש, פעיל חמאס שגורש בשנת 1992 ללבנון ומתגורר בשנים האחרונות בבריטניה

לראשונה, מדינת ישראל מפעילה כלים כלכליים פרסונליים נגד פעילי טרור בעולם: שר הביטחון, נפתלי בנט, חתם היום (שלישי) על צו מנהלי ראשון מסוגו אשר מיועד להגביל את פעילותם הכלכלית של פעילי טרור יחידים ולבצע 'סיכול כלכלי ממוקד'. צו שר הביטחון מטיל מגבלה על יכולתו של פעיל טרור לעשות שימוש בנכסיו ולקדם את ענייניו הפיננסיים ואת ענייני ארגון הטרור בארץ וגם בחו"ל, ולהוות כלי הרתעה אפקטיבי.

במשרד הביטחון מציינים כי מדובר בכלי ראשון מסוגו בישראל במסגרת המלחמה במימון הטרור והוא הראשון בשרשרת של צווים לפעילים נוספים שייחתמו ע"י שר הביטחון בקרוב. האנשים שנגדם יופנו הצווים ייכנסו לרשימה במערכת הביטחון, אשר נגישה לכל אדם, כך שעשרות ובהמשך מאות פעילים של ארגוני הטרור חיזבאללה, חמאס ואחרים "יסומנו" בעולם.

בבסיס המהלך עומדת תפישה סדורה לפיה מדינת ישראל תפעל כנגד הטרור האיסלאמי בכלים נוספים שאינם צבאיים, בדגש על כלכליים, כדי להביא גופים ברחבי העולם להימנע מקיום קשרים עם פעילי טרור. המהלך הבשיל בתום עבודת מטה שנערכה בהובלת המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) והיועץ המשפטי למערכת הביטחון, ובהשתתפות שירות הביטחון הכללי (שב"כ) וגורמים נוספים.

הצו שנחתם היום מתייחס למחמד ג'מיל הרש, פעיל חמאס שגורש בשנת 1992 ללבנון ומתגורר בשנים האחרונות בבריטניה. הנ"ל עומד בראש ארגון טרור המכונה "הארגון הערבי לזכויות אדם בבריטניה", אשר מהווה זרוע של ארגון חמאס בבריטניה.

2 תגובות

חבל שנזכרים מאוחר
אבל יותר טוב מכלום

המשך בדרך הזאת וצבור פופולריות, והחיה את הימין החדש לבחירות הבאות, ובמקביל תשמור על קשר חם עם נתניהו וסכמו שלא ישתה לך את הקולות באובססיביות לא מובנת, ואז תציל את גוש הימין שיהיה לו סיכוי להגיע ל-61 ובזה תציל גם את נתניהו מעצמו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *