בעקבות התקרית בירדן: דרעי איים למנוע כניסת פועלים ירדנים לישראל

בעקבות הדרישה הירדנית מהמטיילים הישראלים להוריד כיפות, ציציות ושאר סממנים יהודיים, שוחח שר הפנים עם אנשי משרד החוץ ומל״ל, ובוטלה ההגבלה. סוכם: יוקם צוות עבודה שיכלול את נציגי שר הפנים, משרד החוץ וגורמי הביטחון

בעקבות תקרית הבוקר (שלישי) במעבר הגבול 'רבין' בערבה, במהלכו נמנעה כניסת אנשי ציבור ישראלים לירדן עם כיפות, ציציות ושאר סממנים יהודיים, שוחח שר הפנים אריה דרעי, עם אנשי משרד החוץ וראש המל״ל, מאיר בן שבת ובעקבות זאת, התאפשרה כניסת המשלחת הישראלית לירדן ללא שום הגבלות.

בשיחה שקיימו היום אנשי משרד החוץ וראש המל״ל בן שבת עם מקבילהם הירדניים, נאמר להם שהשר דרעי שוקל, בעקבות התקרית, למנוע כניסת פועלים ירדנים לישראל. הנציגים הירדניים אמרו כי עשו זאת כדי להבטיח את ביטחונם של התיירים הישראלים. בעקבות דרישת השר דרעי, הודיעו הירדנים כי יבדקו שוב את ההנחיה למנוע כניסת תיירים עם ישראליים עם כיפות ושאר סממנים יהודיים. כדי לאכוף את ההחלטה יוקם צוות עבודה שיכלול את נציגי שר הפנים, משרד החוץ וגורמי הביטחון הרלוונטיים.

כזכור, אירוע חריג התרחש הבוקר במעבר הגבול לירדן כאשר מטיילים ישראלים שביקשו לחצות לירדן, התבקשו להסיר את הציציות ואת הכיפות שעל ראשם ומשסירבו והמתיחות במקום גאתה, חזרה המשלחת על עקבותיה ושבה לישראל. מדובר במשלחת של כ 100 מטיילים ובהם סגני ראשי עיר ואישי ציבור חרדים שהתכוונו לצאת לטיול ותפילה בקבר אהרון הכהן בפטרה שבירדן, אך במעבר הגבול עם ישראל נדרשו להסיר כל סממן דתי.

סגן ראש עיריית ירושלים יוסי דייטש שהצטרף אף הוא למשלחת סיפר הבוקר ל'קול חי': "הגענו כל סגני ראשי הערים לטיול בפטרה, ודרשו מאיתנו להסיר את הכיפות והציציות. מזעזע לראות כאן ערימה של כיפות וציציות". לדברי דייטש, "מדובר באנטישמיות ובביזיון – האם אי פעם דרשנו מערבים להסיר את הכפייה בגבול? זה הזכיר לי תמונות מתקופות אפלות בהיסטוריה. אבל יש גם צד חיובי, מרבית הסגנים הלא חרדים שהשתתפו במסע פשוט הזדהו איתנו, ולא היו מוכנים להיכנס למדינה האנטישמית ירדן".

יצוין, כי רק אתמול דווח, כי בהמשך לפגישתו עם הנסיך הירדני הנסיך ראזי בן מוחמד בסוף השבוע שעבר, ולאור הדיונים שנערכו בנושא לאחר פגישה זו בממלכה, עדכן אתמול נשיא המדינה ראובן ריבלין את שר החוץ ישראל כץ כי ירדן החליטה לפתוח מחדש את אתר הר אהרון לביקורי קבוצות מישראל, זאת לאחר שלפני ארבעה חודשים הורה שר הדתות של ירדן עבד א-נאצר אבו בסל, לסגור את קבר אהרן הכהן למבקרים, לאחר שקבוצה של כ-500 יהודים תועדה בסרטון שפורסם ברשתות החברתיות, כשהיא מתפללת במקום ערב הילולת אהרן הכהן.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *