הדס פרוש / Flash90

חבר הקבינט: "עלולה לפרוץ מלחמה עם איראן בחצי שנה הקרובה"

חבר הקבינט המדיני ביטחוני השר יובל שטייניץ התייחס למשבר הפוליטי ואמר: "אני חושב שצריכה לקום ממשלת אחדות, יש כאן רגעי הכרעה היסטוריים, בעיקר לגבי איראן, וגם בגלל שחייבים להוריד את המתיחות בין חלקי העם"

שר האנגריה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני יובל שטייניץ התייחס הערב (שלישי) למשבר הפוליטי ואמר: "אני חושב שצריכה לקום ממשלת אחדות משתי סיבות. יש כאן רגעי הכרעה היסטוריים, בעיקר לגבי איראן, וגם בגלל שחייבים להוריד את המרירות והמתיחות בין חלקי העם שהגיעו לשיאים חדשים בעקבות שתי מערכות בחירות".

בראיון לרדיו 103 אמר: "איראן נמצאת בלחץ אטומי. הכלכלה שלה מתרסקת וראינו את המהומות ברחובות. צרפתים בעיקר מנסים לתווך, ההערכה שלי היא או שאיראן תתפוצץ באירוע מלחמתי עוצמתי במזרח התיכון או שאיראן תתרצה ותסכים לבצע ויתורים. בשני המקרים נתניהו חייב להיות שם ואנחנו חייבים להיות עם יד על הדופק. זה מה שישפיע על עתידנו".

השר דחה את הטענות לפיו בכחול לבן אין אימון שנתניהו יקיים את ההסכם ויצא לנבצרות בעוד חצי שנה: "לדעתי אין משבר אמון אמיתי. אם ייחתם הסכם אין לי ספק שהוא יקוים". שטייניץ התייחס למצבו המשפטי של נתניהו ואמר: "אני מאחל לנתניהו בכל ליבי כמו רוב אזרחי מדינת ישראל שלא יגיע לכלא. אני חושב שמה שקורה איתו זו טרגדיה יוונית לרוב אזרחי ישראל ולא רק לנתניהו. אני מקווה שלא נגיע לשם. לעניינו הפוליטי, אין לי ספק שיש דרכים להגיע בהסכמים לרוטציה עם מועד ברור לנבצרות. ההסכם הזה יקוים. החוסר אמון שמדברים אליו הוא בעיני רק תירוץ למי שרוצים לקדם את אופציית הבחירות".

כזכור, ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו נפגש מוקדם יותר עם יו"ר כחול לבן בני גנץ, בקריה בתל אביב. הפגישה שנקבעה היום בצהריים הייתה אמורה להיות ניסיון כמעט אחרון להקמת ממשלת אחדות ולמנוע בחירות נוספות, אך על פי ההודעות שיצאו בתומה, היא הסתיימה בפיצוץ.

בתום הפגישה נמסר מהליכוד כי, "כדי למנוע בחירות מיותרות ולהקים ממשלת אחדות, ראש הממשלה נתניהו הציע לעגן בחקיקה יצירתית את הסדר הרוטציה, שמונע מכל צד להפר אותו. למרות זאת וחרף ויתורים מרחיקי לכת, כחול לבן ממשיכים לסרב להקמת ממשלת אחדות בשל הוטו שהטיל יאיר לפיד נגד הקמת ממשלת אחדות". ב'מעריב' דווח כי נתניהו זימן לישיבה דחופה את בכירי סיעת הליכוד, בשעה 19:00 בקריה בתל אביב.

נתניהו אמר מוקדם יותר כי, "ממשלת אחדות כרגע, לפני שארה״ב נכנסת למערבולת הבחירות, תביא הישגים היסטוריים שלא יחזרו. ביניהם סיפוח בקעת הירדן וברית הגנה קריטית עם ארה״ב. זה לא יגביל את חופש הפעולה שלנו, כמו שזה לא מגביל חברות בנאט״ו לתקוף כשהן רוצות. הסכם ההגנה שאני מביא עם הנשיא טראמפ יותאם כמובן לצרכים שלנו וישמר את חופש הפעולה שלנו. ממשלה עכשיו תוכל להשיג הישגים היסטוריים ואנחנו עלולים להחמיץ את ההזדמנות הזאת. לכן אני עושה כל מאמץ, כולל בפגישה שאקיים היום עם יו״ר כחול לבן בני גנץ, כדי להקים את הממשלה הזאת. זה עדיין אפשרי".

3 תגובות

היום,למה רק בעוד חצי שנה?

להעניש את הסוררים היהירים
העם יאמר לא לכחול לבן

זה הולך לקרות החודש שלא תתפסו לא מוכנים כל אחד שיעשה כל שביכולתו להתכונן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *