הפרלמנט הצרפתי, ויקפדיה

הפרלמנט הצרפתי בקביעה היסטורית: "שנאה למדינת ישראל – אנטישמיות"

המלחמה ב BDS: הפרלמנט הצרפתי אישר ברוב מוחלט הצבעת חוק שקובעת כי שנאת מדינת ישראל היא צורה של אנטישמיות, שר החוץ: ואני קורא למדינות נוספות ללכת בעקבות צרפת
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

הפרלמנט הצרפתי אישר היום (שלישי) הצעה שקובעת כי שנאת מדינת ישראל היא צורה של אנטישמיות. ההחלטה התקבלה ברוב של 154 בעד מול 72 נגד. ההחלטה בפרלמנט הצרפתי מאמצת את הגדרת IHRA לאנטישמיות.

שר החוץ ישראל כץ אמר בתגובה: ״אני מברך על החלטת הפרלמנט הצרפתי לאמץ את הגדרת האנטישמיות של כח המשימה הבינ"ל להנצחת זכר השואה – IHRA. אימוץ ההחלטה מאשר את דברי הנשיא מקרון שקבע כי האנטי ציונות הינה פניה החדשות של האנטישמיות. כוונתי להמשיך ולפעול כדי שעוד מדינות יבינו ויתמכו בהגדרת אנטי ישראליות ושנאת ישראל כאנטישמיות, זהו צעד חשוב במאבק באנטישמיות , ואני קורא למדינות נוספות ללכת בעקבות צרפת".

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן: "תחת כסות של "ביקורת פוליטית" על מדינת ישראל, מופצים תכנים אנטישמיים, המרעילים את השיח ושוללים את זכות קיומה של ישראל כמדינה יהודית. אני מברך את הפרלמנט הצרפתי על ההחלטה החשובה שתסייע להילחם באנטישמיות הגואה גם בצרפת ובאירופה בכלל. אנחנו מצפים כמובן לראות גם צעדים מעשיים מממשלת צרפת כנגד גורמי bds ופעילים אנטישמיים המפיצים שנאה בצרפת כנגד ישראל והיהודים".

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג: "אנו, כמייצגי העם היהודי בכל רחבי תבל מברכים ומצדיעים לאסיפה הלאומית של צרפת ונשיא צרפת, מנואל מקרון, על החלטה היסטורית הניצבת כתמרור מוסרי כנגד גילויי האנטישמיות ושנאת ישראל. מדינתו של אמיל זולה שנאבק באנטישמיות ניצבת כיום בעידן של אנטישמיות גואה, בעד החופש לחיות חיים יהודיים חסרי פחד, בעד הציונות ובעד מדינת ישראל".

בחודש מאי האחרון יצאה משלחת המועצה האזורית שומרון לפרלמנט הצרפתי, קיימה כנסים נגד ה BDS. ובין השאר קיימה דיונים עם חבר הפרלמנט הצרפתי סילוון מיילארד – חבר במפלגת השלטון של מקרון – ושוחחה איתו על חשיבות המלחמה ב BDS ופעולותיה האנטישמיות. ועל קידום הצעת ההחלטה שלו נגד ה BDS.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "מצאנו כאן חברי אמת. אנשים שנלחמים למען האמת. למען ישראל והשומרון. זה לא סוד שצרפת היא שממה הסברתית בכל הנוגע לישראל. ההשתלחות של צרפת בישראל מוכרת וידועה. והיא נובעת בעיקר מבורות. באנו לכאן כדי למגר את הבורות בכל הנוגע לשומרון בפרט ולישראל בכלל. זה תפקידנו. זהו צעד ראשון בצרפת ואנחנו מתכוונים ומכוונים לעוד מהלכים שאנחנו מקווים שאט אט יחזירו את ישראל והשומרון למקומם הנכון והאמיתי בתודעה בצרפת"/

כתבות קשורות

ישראל הולכת לחיסון שלישי? ועדת החיסונים תתכנס ותצביע בעד המהלך
לאור הטענות נגדה: נציגים ממשרד הביטחון ערכו בדיקה בחברת הריגול
לאחר הביקורת על בכירי משרד הבריאות: רה"מ בנט נזף בשרת החינוך
הקיץ בשיאו: עומסי חום כבדים בהרים ובפנים הארץ • האזינו לתחזית
ממונסי, לונדון וויליאמסבורג: אלה שמות הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס
אֲבָרֲכָה אֶת ה' בְּכָל עֵת • הרב פנחס זביחי • צפו
חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן