יו"ר כחול לבן בשיחות סגורות: "נתניהו מנסה לתמרן את דרכו לבחירות ממניעיו האישיים" • בזמן הפגישה בין שתי ראשי המפלגות על אחדות, בכירים במפלגות נפגשו ודנו בתאריך הבחירות • בכיר ב'כחול לבן': "נעשתה התרככות באשר לרוטציה"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר אמש למקורביו בתום הפגישה עם ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו כי, "נתניהו מנסה לתמרן את דרכו לבחירות ממניעיו האישיים" וטען כי "זו הייתה הצגת פשרה ולא הצעת פשרה", כך דווח ב'ידיעות אחרונות'. בכיר ב'כחול לבן' צוטט ב'ישראל היום' אומר כי, "נתניהו לא זז אפילו סנטימטר אחד מאז יום הבחירות מכל הד־ רישות שלו. לא בעניין הרוטציה, לא בעניין הבלוק. הכל ספינים בליכוד".

בכיר בכול לבן צוטט הבוקר' ב'ידיעות אחרונות' תוקף את יו"ר הליכוד ואומר כי, "נתניהו לא נתן הסבר למה הוא צריך את החצי שנה הזאת ולא התחייב להימנע מחסינות. אין שום הסבר רציונלי להתעקשות של נתניהו לחצי שנה. ההודעה של הליכוד מיד בתום הפגישה הוכיחה שזה היה מארב ומשחק האשמות ולא ניסיון למו"מ אמיתי".

מנגד, בכיר אחר ב'כחול לבן' צוטט ב'ישראל היום' אומר כי "ברשימה קיימים זרמים שונים של דעות, ועם הזמן נעשתה התרככות באשר לרוטציה של נתניהו וגנץ. מצד שני, אי אפשר להתעלם מחילופי ההאשמות בין בני לנתניהו. בכחול לבן לא סומכים על נתניהו, ובני מאוד זהיר מולו, אי אפשר להאמין למילה שיוצאת לנתניהו מהפה".

בכיר נוסף במפלגה הודה אמש כי הם חוששים שיו"ר ישראל ביתנו יערוק ברגע האחרון: "עניין ליברמן מטריד אותנו. הוא יכול בכל רגע נתון ללכת עם הימין ולהשאיר אותנו בחוץ. אף שכלפי חוץ הוא מנסה להציג תמונה של פייסנות לאומית, יש בכחול לבן חברי כנסת שחושבים שמוטב להגיע להסדר עם נתניהו, מאשר להימחץ תחת הידיים של איווט".

בתוך כך, ב'ישראל היום' דווח כי במקביל לפגישה בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר כחול לבן גנץ, נמשכו השיחות בין אנשי הליכוד לאנשי כחול לבן בניסיון לקבוע את תאריך הבחירות – מה שמעלה תהיה האם הפגישות נועדו לצורכי קמפיין בלבד. במוקד השיחות עמדו שני תאריכים אפשריים, 17 במארס או 25 בפברואר, לאור העובדה שבחירות בפברואר יצריכו תיקון בחקיקה ראשית – ככל הנראה, הבחירות הבאות ייערכו ב־17 במארס.