נשיא המדינה תקף את מנהיגי המערכת הפוליטית: "אתם המנהלים מו"מ ארוך, מתיש, וחסר תוחלת כבר חודשים - הרף לכם, הגיעו להסכמות והחזירו את המדינה למסלולה". עוד הוסיף: "שתיקתו של החוק הם שיקוף למרחק אליו נסחפה המערכת הפוליטית"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין תקף היום (רביעי) בחריפות את מנהיגי המערכת הפוליטית ואמר כי "לא אפריז אם אומר שזוהי עת צרה למדינת ישראל ולמשטר בישראל. זו אינה עת צרה לצד פוליטי כזה או אחר. זוהי עת צרה לכולנו, אזרחי המדינה ושליחי הציבור בה. בשנה האחרונה נתקלנו פעם אחר פעם, בלקונות פוליטיות וחוקתיות, ובאנו במבוכה".

בדברים שנשא בטקס לזכרו של דוד בן גוריון הוביף, "שבוע אחר שבוע, כותרות העיתונים מכריזות כי נקלענו הפעם למצב חסר תקדים לתרחיש שלא ניבא המחוקק. הלקונות הללו מעידות יותר מכל, על מצב הקיצון, שאליו נקלענו. שתיקתו של החוק מול המצבים 'חסרי התקדים', הם שיקוף של המרחק, אליו נסחפה המערכת הפוליטית שלנו, ממסלול הזרימה השגרתי שלה, אל השוליים, הלא ברורים, הלא מוסדרים, הלא נהירי".

 

נתניהו המריא לליסבון: "ליברמן יכול לעשות ממשלה איתנו – ננצח בבחירות"

 

ריבלין 'הרגיע' את הממהרים להספיד את הדמוקרטיה, "ציוצים עצבניים בטוויטר, פוסטים זועמים בפייסבוק ואפילו הפגנות בכיכרות הערים, אין משמעותם מלחמת אחים או קיצה של הדמוקרטיה. אמת, ישנם ביטויים חמורים אפילו חמורים מאד, ביטויים פוגעים ומטרידים, שאסור היה שיאמרו, אך לא כל ביטוי הוא הסתה ולא כל מתן ביטוי לעמדה אחרת היא השתקה. לפעמים, כמו שהמליץ לנו בזמנו נחמן שי, כדאי פשוט להירגע ולשתות כוס מים".

"הדמוקרטיה שלנו במשבר, אפילו משבר מתמשך, אך לא בסכנה. כל עוד נדע, ואם נדע להעריך את מסירות נפשו של היריב הפוליטי שלנו למדינת ישראל, לגאולת ישראל, גם אם אנו חלוקים מכל וכל על דרכו הפוליטית, נוכל לצאת מהמשבר, ולהשיב למסלולה, את הספינה של מדינת ישראל".

 

גנץ: "נתניהו לא הציע שום דבר חדש – אנחנו רוצים אחדות"

 

"לצד דבריי אלה", אמר ריבלין בסיום, "אני פונה אליכם מנהיגי ישראל- אתם המנהלים משא ומתן ארוך, מתיש, וחסר תוחלת כבר חודשים- הרף לכם! חיים חפר, מגדולי יוצרינו, כתב בשיר השכונה האהוב על הנוער: לא רוצים לישון, רוצים להשתגע! ובכן יקיריי, לא ישנתם כבר חודשים, ונדמה לי שאתם פשוט רוצים להשתגע. אם כך תרצו- השתגעו! אך מדוע לגרור יחד אתכם את העם בישראל? יש עוד זמן ואפשר לתקן- הגיעו להסכמות והחזירו את המדינה הזו למסלולה המתוקן".