חברי כנסת מיהדות התורה ומשס אומרים בשיחות סגורות כי אם ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן רציניים לגבי האפשרות להקים ממשלת ימין צרה, הם מוכנים לנסות להגיע לשיח מולם בנושאים שבמחלוקת. ביקורת בש"ס על המתקפה החרדית נגד ליברמן

חברי כנסת מיהדות התורה ומשס אומרים בשיחות סגורות כי אם ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן רציניים לגבי האפשרות להקים ממשלת ימין צרה, הם מוכנים לנסות להגיע לשיח מולם בנושאים שבמחלוקת – כך דווח ב'כאן חדשות'. עוד מדווח זאב קם כי ח"כים מש"ס הביעו ביקורת על המתקפה החרדית נגד ליברמן, בטענה שהמתקפות מפריעות לבחון באופן רציני את הסיכויים להקמת ממשלת ימין.

כזכור, יו"ר ישראל ביתנו לא שלל אתמול בראיון ל'ערוץ כנסת' כניסה לממשלת ימין צרה: "קשה לשקול מה הכי גרוע – בחירות מוקדמות או ממשלה צרה, אבל מבין את הח"כים בישראל ביתנו שמתקוממים נגד התנהלות של כחול לבן". כמו כן, בניגוד להצהרותיו בחודשים האחרונים, סירב ליברמן להתחייב שלא ישב בממשלת ימין צרה.

 

ספין של ליברמן? בישראל ביתנו מציעים "ממשלת מומחים" לשנה

 

במקביל, ב'חדשות 12' דווח אתמול כי שני חברי כנסת ממפלגת ישראל ביתנו פנו ליברמן בבקשה שיחבור ברגע האחרון לממשלת ימין כדי למנוע בחירות. השניים – ח"כ עודד פורר, יו"ר הסיעה ומספר 2 ברשימה, וח"כ חמד עמאר, מספר 6 ברשימה – ערכו עמו הבוקר פגישה ואמרו כי "מדינת ישראל לא יכולה לסבול שלוש מערכות בחירות בשנה".

"יש פה גם מדינה לנהל. בכחול לבן אמרו שישראל לפני הכל – אבל הם מסרבים לכל ההצעות", הוסיפו השניים לליברמן, כך על פי הדיווח. השניים הזכירו לליברמן שהתחייב כי מפלגתו תגבה מחיר ממי שלא ילך לממשלת אחדות, לדבריהם: "הגיע הזמן לגבות את המחיר. כחול לבן ויאיר לפיד צריכים לדעת שאם ימשיכו לסרב לאחדות אז האלטרנטיבה תהיה ממשלת ימין צרה כדי למנוע בחירות".

ב'חדשות 12' דווח כי בישראל ביתנו מקיימים לאורך היום התייעצויות במטרה לפתור את הפלונטר הפוליטי. במפלגה טוענים כי החלטות גורליות צפויות להתקבל בסוף השבוע הקרוב.

 

מקלב לא פוסל ישיבה עם ליברמן: "אם בכל אופן נוכל להקים ממשלה" • צפו