עבד רחים חטיב / Flash90

דיווח: מטוסי קרב תקפו מחסן נשק איראני באיזור גבול סוריה לעיראק

מחסן נשק איראני הותקף מהאוויר באזור נמל התעופה אל-חמדאן הסמוך לגבול בין סוריה לעיראק. בכלי תקשורת מקומיים. על פי הדיווחים, פיצוץ נשמע במחוז דיר-אזור, מזרח סוריה. ראש הממשלה בנימין נתניהו סירב להתייחס לשאלה האם ישראל אחראית לתקיפה

מחסן נשק איראני הותקף מהאוויר באזור נמל התעופה אל-חמדאן הסמוך לגבול בין סוריה לעיראק – כך דווח היום (רביעי) בכלי תקשורת מקומיים. על פי הדיווחים, פיצוץ נשמע במחוז דיר-אזור, מזרח סוריה, שבו שוכנת עיירת הגבול אל-בוכמאל. באזור הגבול יש נוכחות רבה של המיליציות העיראקיות השיעיות, הנתמכות על ידי איראן. בגלל הפעילות האיראנית, אזור זה הפך מטרה ישראל ובחודשים אחרונים הותקף כמה פעמים מהאוויר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אשר נמצא כעת בביקור מדיני בליסבון סירב להתייחס לשאלת העיתונאים האם ישראל קשורה להתקפה על מחסן הנשק האיראני. אך אמר: "איראן מנסה לתקוף אותנו משלל מקומות באזור ואנחנו עוסקים כל העת בהתמודדות עם התוקפנות הזו. ארצות הברית היא מפתח בהתמודדות הזו".

נתניהו ציין כי דיבר עם טראמפ לפני המפגש עם פומפאו הערב. "שוחחתי עם טראמפ ואמרתי לו את דעתי על ההפגנות. אין שום סיבה לעזור להם, אלא להגדיל את הלחץ הזה ולשמחתי הוא אמר את זה אתמול בצורה נוקבת. אנחנו בצומת מאוד משמעותי. נדבר גם על ברית ההגנה שזה דבר אדיר למדינת ישראל. אני יודע שיש חילוקי דעות במערכת, אבל היו גם בתחומים אחרים ויש מענה לחששות. אנחנו עובדים על זה למעלה משנה".

כזכור, בחודש שעבר פורסם כי איראן ממשיכה בבניית הבסיס הצבאי "אימאם עלי" בגבול סוריה-עיראק שם בוצעו בספטמבר תקיפות שמיוחסות לישראל. בצילומי לוויין של חברת "אימג'סאט אינטרנשיונל" (ISI), שפורסמו ברשת החדשות "פוקס", ניתן לראות כי שלבי הבנייה מתקדמים לקראת הפיכתו למבצעי, וכי ישנם שמונה מוקדים של תשתיות חדשות או שחזור שלהן בבסיס שנהרס בחלקו מתקיפות אוויריות.

בחודש שעבר חיל האוויר הישראלי תקף עשרות מטרות בשטח סוריה בתגובה לשיגור הרקטות לעבר ישראל במהלך הלילה שלפני. "מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה בשטח סוריה עשרות מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי. המטרות כללו טילי קרקע-אוויר, מפקדות, מחסני אמל"ח ובסיסים צבאיים", נמסר מצה"ל. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתקיפה: "הבהרתי שמי שיפגע בנו – אנו נפגע בו. כך עשינו הלילה מול מטרות צבאיות של כוח קודס האיראני ומטרות צבאיות סוריות בסוריה, לאחר שאמש שוגרו משטחה רקטות לעבר ישראל. נמשיך לשמור בתקיפות על ביטחון ישראל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *