דיווחים: שר האוצר משה כחלון רומז על פרישתו מן החיים הפוליטיים בימים הקרובים. לא ברור אם כוונתו של כחלון היא להסיר את שמו מרשימת הליכוד לכנסת הבאה או התפטרות מתפקיד שר האוצר. השר אלי כהן: "הוא שוקל, אין עשן בלי אש"

בסביבתו של שר האוצר, משה כחלון, הולכות ומתרבות ההערכות כי כבר בקרוב יודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים, למרות השריון המובטח לו ברשימת הליכוד – כך דווח הבוקר ב'ידיעות אחרונות'. פרישתו הצפויה תפנה בליכוד מקום ברשימה ולא ברור בשלב הזה האם גם יתפטר באופן מיידי ממשרד האוצר או שימתין עם המהלך להקמת ממשלה שתאפשר מינוי של שר קבוע.

הידיעה הבוקר מצטרפת לדיווח דומה אתמול ב'גלובס', לפיו שר האוצר משה כחלון אמר ביממה האחרונה למספר אנשים שונים כי בכוונתו להודיע בימים הקרובים על פרישתו מן החיים הפוליטיים. לא ברור אם כוונתו של כחלון היא להסיר את שמו מרשימת הליכוד לכנסת הבאה או התפטרות מתפקיד שר האוצר.

על פי הדיווח של טל שניידר, התוכניות של כחלון אינן ברורות בשלב הזה, אך ככל הנראה יעבור למגזר הפרטי ויעשה לביתו. בעוד הודעת הפרישה עשויה להגיע בתוך ספירת ימיה האחרונים של הכנסת ה-22, הרי שהודעה מפורטת עם הסברים בנוגע לאופן שבו קיבל את החלטתו תימסר רק בהמשך. בראיון לעיתון "מעריב" לפני כמה שבועות הוא רמז שאם לא יהיה שר האוצר אחרי הקמת הממשלה הבאה, הוא יפרוש מן החיים הפוליטיים.

השר אלי כהן מ'הליכוד', לשעבר חבר מפלגת 'כולנו' אותה הקים כחלון לפני כחמש שנים, עד שהצטרף לפני הבחירות האחרונות לליכוד, התייחס לדיווחים ואמר כי, "אין עשן בלי אש". בראיון ל'כאן רשת ב" הוסיף כהן כי, "אמרתי לו שלא כדאי לו לפרוש. הוא מוערך מאוד. הוא שוקל את צעדיו. בעתיד יתגעגעו למשה כחלון כשר האוצר".