אירופה לאו"ם: "איראן הפרה את הסכם הגרעין – פיתחה ראשי נפץ גרעיניים"

שגרירי מדינות בריטניה, גרמניה וצרפת פרסמו תיעוד של ניסוי בליסטי איראני ובמכתב בהול ששיגרו למזכ"ל האו"ם הם מפצירים לפעול לאלתר לנוכח ההפרה הבוטה של הסכם הגרעין. דיווח: בחסות הלחימה בעיראק, הבריחה איראן טילים לטווחים שונים למדינה

שגרירי מדינות צרפת, גרמניה ובריטניה באו"ם, שיגרו מכתב למזכ"ל אנטוניו גוטרש בו הם מבקשים ממנו לפעול בדחיפות לנוכח הפרות חוזרות ונשנות שלהסכם הגרעין. במקביל למכתב פרסמו השלושה תיעוד בו נראה ניסוי איראני של הטיל הבליסטי שלה 'שיהאב 3', אשר לפי המכתב הנו "בעל מסוגלות טכנית לנשיאת נשק גרעיני".

בפנייתם לגוטרש מזהירים המדינות, כי "הטילים הבליסטיים, הנם בעלי מסוגלות גרעינית שאיראן מפתחת תוך שהיא חותרת תחת החלטת מועצת הביטחון של האו"ם שהתקבלה ב 2015 בה הוזהרה איראן מפני עיסוק בטילים אלו. לדבריהם, איראן ערכה מקצה שיפורים בטיל ה'שיהאב' באופן שיאפשרו לו לשאת ראש נפץ גרעיני במשקל של לפחות חצי טונה ויהיה מוסגל להגיע למרחק של לפחות 300 קילומטרים.

ב'חדשות 12' צוטט בכיר אמריקני שבראיון ל"ניו יורק טיימס" גילה, כי "השתמשה בכאוס בעיראק, כדי להכניס אליה בחשאי טילים לתווך קצר, ומאיימת על בנות בריתה של ארצות הברית באזור – כולל ישראל, סעודיה". לפי גורם המודיעין, טהראן אף עלולה לסכן חיילים אמריקניים.

כזכור, בימים האחרונים דווח כי הצי האמריקני השתלט בים הערבי על ספינה שנשאה חלקי טילים איראנים שיועדו לתמוך בחותי'ם במאבקם נגד הקואליציה הסעודית.

בתגובה לדברים הנחה שר החוץ ישראל כץ את נציגי משרדו להציג בפני מועצת הביטחון את כלל ההפרות האיראניות של הסכם הגרעין, בכינוס הקרוב של המועצה, הצפוי להתקיים ב- 19.12, ויעסוק בהפרות האיראניות של הסכם הגרעין. ״אנו מברכים על המכתב שהגישו צרפת, גרמניה ובריטניה בו צוין כי איראן מפתחת טילים עם יכולת לשאת נשק גרעיני, תוך הפרה של החלטות מועצת הביטחון. הדבר מאשש את מה שטענה ישראל כל הזמן. רק הצבת איום צבאי אפקטיבי מול איראן יוכל להרתיע ולבלום את תוקפנותה." אצר שר החוץ.

יצוין, כי יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ התייחס אף הוא לדיווח ובירך את המדינות ששיגרו את המכתב למזכ"ל האו"ם, "אני מברך על המכתב ששלחו שגרירי צרפת, גרמניה ובריטניה באו"ם אודות ההתחמשות של איראן בטילים בליסטיים שיכולים לשאת ראשי נפץ גרעיניים לטווחים ארוכים. לצערי הוא לא מחדש דבר. המשטר האיראני אינו מפסיק את מאמציו להשגת נשק להשמדת המונים ויכולות שיגור שלו. גם האירופאים מבינים שאיראן היא סכנה לשלום העולם ויציבות האזור. הגיע הזמן לעבור ממכתבים למעשים. הגיעה העת להכביד משמעותית את הסנקציות על איראן".

5 תגובות

יור ישראל ביתינו זה איווט ובני גנץ זה שחור לבן לא?!

איפה היית בזמן הסכם הגרעין אדון גנץ? הרי התנגדת למה שנתניהו עשה! על חלב אי אפשר לתת לך לשמור!

בוקר טוב בני גנץ
מעתיק את ביבי? זה לא גדולה!!!!
בא נראה אותך עושה משהו.

מי סירב להפציץ באיראן
גנץ

טעות בכותרת… היא פיתחה טילים המסוגלים לשאת רשקים גרעיניים אך לא ראש נפץ גרעיני..

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו