פלאש 90

אבי גבאי: "גנץ צריך להתפשר ולהקים ממשלת אחדות"

יו"ר העבודה לשעבר אבי גבאי קורא ליו"ר כחול לבן בני גנץ ללמוד מהטעות שלו ולשבת בממשלה תחת נתניהו: "אני מאמין לבני גנץ שישראל בשבילו לפני הכל ולכן המדינה חשובה יותר מההבטחות לבוחרים, גנץ צריך לסתום את האף ולהיכנס לממשלה תחת נתניהו"

כמה ימים לפני שישראל הולכת למערכת בחירות שלישית תוך פחות משנה, יו"ר העבודה לשעבר אבי גבאי קורא ליו"ר כחול לבן בני גנץ ללמוד מהטעות שלו ולשבת בממשלה תחת נתניהו, "כחול לבן צריכים להגיד, לא הצלחנו להחליף את נתניהו נלך לאחדות". בראיון 'לחדשות 12' מודה גבאי כי הוא מתחרט שלא נענה להצעת נתניהו לשבת בממשלתו מה שהיה מונע בחירות נוספות.

אבי גבאי, שהיה עד לפני חצי שנה יו"ר מפלגת העבודה, וקיבל ברגע האחרון הצעה להיכנס לממשלת נתניהו שהייתה יכולה למנוע הליכה לבחירות בפעם השנייה, אומר: "המדינה חשובה יותר מההבטחות לבוחרים, וגנץ צריך לסתום את האף ולהיכנס לממשלה תחת נתניהו".

"בסופו של דבר, התפקיד של כחול לבן זה להחליף את ביבי, והם גם לא יצליחו בבחירות הבאות, אנחנו רואים את הסקרים. אז הם צריכים להגיד לציבור שלהם, "רבותי, תקשיבו, אנחנו רצינו, זה לא קרה, ולכן אנחנו הולכים לממשלת אחדות".

גבאי הוסיף: "אני מאמין לגנץ באמת ובתמים שבשבילו ישראל לפני הכל, ולכן הוא צריך לקבל כרגע את ההחלטה הלא פשוטה שיש בה סיכונים, יש בה הכל, ולהקים ממשלת אחדות. אחד הדברים שאני מצטער עליהם זה שלא נכנסתי לממשלת נתניהו. הלכתי לסיעה שלי, הקשבתי להם במובן מסוים – ולא הבנתי שאני עושה דבר לא נכון".

כזכור, בחודש אפריל האחרון לפני פיזור הכנסת ה – 21 פורסם כי נתניהו התחייב לוותר על חוקי החסינות והפגיעה בבית המשפט העליון, תמורת כניסה של מפלגת העבודה לממשלת נתניהו אך גורמים המעורים בשיחות בין השניים מעידים שלא כך היה הדבר. לשני הצדדים היה ברור שנתניהו יבקש מהכנסת להטיל עליו חסינות במסגרת החוק הקיים וחלק מחברי העבודה הבינו שיהיה מצופה מהם לתמוך בכך. משום כך התנגדו חברי הכנסת לעסקה.

4 תגובות

בוקר טוב אבי חמוד שלנו!!!
מה קורה???
התאוששת כבר???

תגיד אבי מה קןרה לך??
תהיה כנה באמת אתה באמת מאמין שגנץ רוצה ממשלת אחדות?? אתה עד כדי כך פתי
אתה באמת מאמין לאמירותיו של גנץ שישראל מעל הכל.
הרי עד לפני שניה רצה להקים ממשלת מיעוט והכך בשביל מטרותיו הפוליטיות ,כדי להיות ראש ממשלה ולהדוף את נץניהו מתפקידו.

אני גאה בחביי במפלגת העבודה שלא נתנו לך לעשות את זה

ממצב????
חותם אבטלה כפרה????
כנס כנס למאורה אבל זריזזזז!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן