צילומים: לע"מ והקרמלין

"הביע תקווה לשחרור נעמה יששכר": נתניהו שוחח עם פוטין

ראש הממשלה שוחח עם נשיא רוסיה. לשכת רה"מ: "השניים דנו באיראן, במצב בסוריה ובמניעת החיכוך בין צה"ל לצבא הרוסי". גורם מדיני: "דנו גם בנושא הצעירה הישראלית הכלואה ברוסיה" • כץ עדכן את אמה של יששכר בשיחתו עם שר החוץ הרוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. מלשכת ראש הממשלה נמסר בצאת השבת כי רה"מ נתניהו דן עם הנשיא פוטין באיראן, במצב בסוריה, בצרכים הביטחוניים של ישראל ובהמשך מניעת החיכוך בין צה"ל לכוחות הצבא הרוסי.

גורם מדיני ישראלי הוסיף נתניהו ופוטין דנו גם בנושא הצעירה הישראלית נעמה יששכר הכלואה. במהלך שיחתם, נתניהו הביע את תקוותו לשחרורה של יששכר, שנשלחה כזכור לשבע שנות מאסר וחצי ברוסיה לאחר שנתפסה עם כמה מ"ג של סם אסור במהלך עצירת ביניים בשדה התעופה במוסקבה.

בתוך כך, שר החוץ ישראל כץ התקשר ליפה יששכר, אמה של נעמה, ועדכן אותה בדבר פגישתו עם שר החוץ הרוסי. יפה יששכר אמרה לאחר השיחה: "בשמי ובשם נעמה, אני מודה לשר החוץ על שהעלה את נושא שחרורה של נעמה בפגישתו עם שר החוץ הרוסי ומייחלת לכך שהמאמצים יישאו פרי בערעור שיתקיים במוסקבה ביום חמישי".

יפה יששכר הוסיפה כי "בשיחתנו ביקשתי משר החוץ להודות לראש הממשלה על כך שהוא ממשיך לפעול מול נשיא רוסיה לשחרורה של נעמה ומיישם בנחישות את אחת המטרות החשובות הניצבות בפניו כראש ממשלת ישראל – הבטחת שלומם של בני העם היהודי ושל אזרחי מדינת ישראל הנתונים בצרה בשל יהדותם או בשל אזרחותם".

כזכור, שר החוץ ישראל כ"ץ נועד ברומא עם שר החוץ הרוסי סרגי לברוב. על פי הודעת משרד החוץ, השר כ"ץ פנה לעמיתו הרוסי בנושא נעמה יששכר הכלואה בכלא הרוסי, תוך הבעת תקווה שהנשיא פוטין יקבל את בקשות החנינה שהוגשו לו ובנוסף ביקש השר כ״ץ להגביר את תכיפות הפגישות בין נעמה למשפחתה.

בפתח הפגישה ברך כ"ץ את שר החוץ הרוסי על היחסים הטובים בין ישראל לרוסיה והשניים אמרו ישוחחו על איראן ונושאים אזוריים נוספים. כ"ץ אמר בתום הפגישה כי, "שוחחנו בנושאי איראן וסוריה, והדגשתי את הצורך להביא לנסיגת איראן מסוריה, ואת העובדה שישראל תמשיך לפעול לשמירת האינטרסים הבטחוניים שלה ולמניעת התבססות איראן בסוריה, תוך הקפדה גדולה שלא לפגוע בכוחות הרוסים שנמצאים שם".

2 תגובות

ההורים של נעמה יששכר
פתיים שהאמינו למדינאים
וביטלו את העתירה לבגץ"
בהבטחה שהיא תשוחרר
אנחנו רואים איך היא משוחררת.

גם פוטין יודע מה זה שניים מקרא, ואחד תרגום..

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *