Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ מ'העבודה': "אני מנסה לאסוף 61 חתימות עבור יולי אדלשטיין"

ח"כ עמר בר-לב: "אני מנסה לעשות מהלך. להביא 60 חתימות שימליצו בפני הנשיא להטיל על יולי אדלשטיין להרכיב את הממשלה". מפלגת העבודה: "מדובר ברעיון פרטי שלו. מפלגת העבודה עומדת בהתחייבותה לחתום רק לח"כ בני גנץ"

ח"כ עמר בר-לב ממפלגת 'העבודה' וחשף כי, "אני מנסה לעשות מהלך. להביא 60 חתימות שימליצו בפני הנשיא להטיל על יולי אדלשטיין להרכיב את הממשלה". בר לב הסביר, "להגיד לו אתה יו"ר הכנסת, הכול על הראש שלך. בגלל שהוא יו"ר הכנסת, אני לא נכנס למאבק הפנימי בליכוד. אני מאוד מקווה ומאמין שאם הנשיא יטיל עליו את זה, הוא יבחר את הבחירה הנכונה. צריך הרבה אומץ במפלגות השונות בשביל להבין שאולי זאת האפשרות היחידה שתמנע מאיתנו את הבחירות השלישיות – ולוותר על הרבה אגו".

בר לב לא שוחח על הנושא עם אדלשטיין, ובמפלגת העבודה הבהירו שהיוזמה היא על דעת עצמו בלבד ולא מטעם המפלגה או היו"ר, עמיר פרץ. דוברו של פרץ, יוסי טאטיקה, צייץ כי "‏אנחנו מכבדים מאוד את ח"כ עמר בר-לב אך מדובר ברעיון פרטי שלו. מפלגת העבודה עומדת בהתחייבותה לחתום רק לח"כ בני גנץ".

מטעמו של אדלשטיין נמסר כי, "יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין עושה בשבועות האחרונים מאמץ עילאי למנוע בחירות, ומנסה לתווך בין כל הצדדים במערכת הפוליטית, כפי שמכירים זאת מקרוב כל ראשי המפלגות. הדרך היחידה למנוע את הבחירות המיותרות והיקרות הללו היא באמצעות ממשלת אחדות עם רוטציה בין נתניהו לגנץ. נותרו ארבעה ימים כדי להתעשת ולעשות את הדבר הנכון היחיד למען מדינת ישראל ואזרחיה".

השר ישראל כץ מהליכוד הבהיר גם הוא כי אין כל תמיכה למהלך שכזה בתוך הליכוד: "כל 32 חברי סיעת הליכוד בכנסת מחוייבים לרה״מ בנימין נתניהו, ורק לו, בחתימתם ובהמלצתם לנשיא להטיל עליו את הרכבת הממשלה. כל ניסיון של האופוזיציה לפלג את סיעת הליכוד לא יצלח. דרך העבודה אינה דרכנו".

ח"כ דודי אמסלם אמר כי, "מתי כבר תבינו שאת הליכוד מנהלים הליכודניקים, ואצלנו במפלגה לא עורפים ראשים או נוטשים וזורקים מנהיגים כמו אצלכם. כל עוד בנימין נתניהו הוא יו"ר הליכוד וראש מחנה הימין- הוא המועמד האולטימטיבי שלי לראשות הממשלה, גם אם נאלץ ללכת לעוד מערכת בחירות".

בתוך כך, ח"כ עפר שלח, מבכירי חברי הכנסת של 'כחול לבן', התייחס למשא ומתן עם הליכוד: "עשינו כל מאמץ כדי שתקום ממשלה ולא ניגרר לבחירות. אבל מהיום הראשון, נתניהו כיוון אך ורק לבחירות נוספות. צוות המו"מ של הליכוד לא זז משלוש הדרישות שלו: נתניהו ראשון ברוטציה, בלוק חסינות של 55 ח"כים ואפס שינויים בדברים החשובים לנו, בעיקר הגנה על שלטון החוק וענייני דת ומדינה. זה לא היה מו"מ אלא משחק על זמן והאשמות".

עוד הוסיף כי, "הנימוקים המדיניים של ביבי לצורך שהוא יהיה ראשון ריקים מתוכן. לא יהיה סיפוח של בקעת הירדן בגלל התנגדות הירדנים, ולא תהיה ברית הגנה עם ארה"ב כי זה דבר גרוע שכל המערכות המקצועיות מתנגדות לו. עוד לא היה ראש ממשלה שהשתמש בזילות כזאת בנימוקים מדיניים וביטחוניים לטובת הצרכים הפוליטיים שלו".

3 תגובות

הכל ספינים כי נתניהו ,גנץ ,וליברמן חתרו לבחירות מהרגע הראשון כל אחד מסיבותיו הוא בידיעה ברורה שבמצביעים המטומטמים יצביעו להם שוב.

תראו שרבע שעה אחרי ההודעה הזאת ביבי מכריז על אדלשטיין כבוגד אויב העם והאנושות מפיץ מחלות מדבקו תובכלל מחבל דעא"ש בפוטנציה וכל הביביסטים הסתומים חוזרים אחריו כהד…..

הוא עושה מעשה נבון!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *