ראש הממשלה תקף את יו"ר כחול לבן: "הלכנו כברת דרך עצומה, גנץ לא זז ננו-מטר, הוא כבוש". על שיחתו עם פומפאו: "סיכמתי איתו שנקדם במהירות את ברית ההגנה בין ישראל לארצות הברית, תשמר לגמרי את חופש הפעולה של ישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לכישלון המגעים בין הליכוד לכחול לבן והתפוצצות הפגישה שלו בשבוע שעבר עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ: "אנחנו הלכנו כברת דרך עצומה. כחול לבן, בני גנץ, לא זז ננו-מטר, הוא בני גנץ כבוש. לכן, לצערי, אנחנו כנראה מתדרדרים לבחירות מיותרות שאף אחד מאיתנו לא רוצה, אבל אם הם ייכפו עלינו, אנחנו ננצח וננצח בגדול".

בסרטון שפרסם נתניהו זמן קצר טרם כניסת השבת התייחס לפגישתו השבוע עם מזכיר המדינה האמריקני ואמר כי, "סיכמתי איתו על דבר שחשוב מאוד לעתיד של כולנו, סיכמתי איתו שאנחנו נקדם במהירות את ברית ההגנה ההיסטורית בין ישראל לארצות הברית". ראש הממשלה ענה ליו"ר כחול לבן שתקף את המהלך ואמר כי מדובר ב"ברית הגנה שתשמר לגמרי את חופש הפעולה של ישראל ועצמאותה, זה מקובל על האמריקנים".

כזכור, גנץ התייחס ביום שישי לפגישתו עם נתניהו ואמר כי, "בשנים האחרונות צברתי שעות רבות מאוד עם נתניהו. בחדר, בארבע עיניים, תמיד היה בינינו כבוד הדדי ושיח מכבד. כך גם בשיחות המשא ומתן ובשיחות נוספות שקיימנו בחודשים האחרונים. אבל הפעם נתניהו הגיע כדי לפוצץ את העסק. זה לא אותו אדם שהכרתי, ואני מכיר אותו מצוין".

"למרות שקיוויתי, נתניהו לא הציע שום דבר חדש שימנע את הבחירות המיותרות. הוא לא הסכים לוותר על החסינות, על הבלוק, ובוודאי שלא הסכים לוותר על מקומו כראשון ברוטציה. למרות זאת-כמו תמיד, השיחה הייתה מכבדת וכל אחד הלך לדרכו ולהתייעצויותיו. כשיצאתי מהפגישה, עוד לפני שהספקתי לעזוב את הקריה, נתניהו שיגר הודעה שרק סרבן אחדות יכול לשגר".

עוד הוסיף יו"ר כחול לבן, "נראה שנתניהו החליט ללכת לבחירות. בזמן שאני הגעתי לפגישה בלב פתוח כדי לקדם בשארית הזמן שנותר ממשלה למען עם ישראל, נתניהו ראה בפגישה הזו חלק מקמפיין בחירות. בזמן שאני הופך כל אבן להשיג אחדות, נתניהו הופך כל אבן כדי לקדם בחירות. יש לי אחריות ציבורית ואמרתי את זה מעל לכל במה אפשרית: בחירות לא טובות לעם ישראל".

"אם נתניהו יגרור אותנו לבחירות – אעבוד קשה, ואאבק בכל כוחי על המדינה, עתידה, ציביונה ואחדותה ביחד עם חבריי לכחול לבן. זו המחוייבות שלנו אליכם. נתניהו לא ניצח באפריל, הפסיד בספטמבר ואם יגרור אותנו לבחירות – ננצח אותו במרץ 2020. אחרי הבחירות הקרובות יסתיים עידן נתניהו ותחזור השפיות כי זה מה שנכון לישראל", דברי גנץ.

שר הביטחון, נפתלי בנט, התייחס הערב (מוצאי שבת) לפלונטר הפוליטי וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "מערכת בחירות פעם שלישית בעת הזו תביא, ככל הנראה, להחמצת הזדמנות מדינית וביטחונית בלתי חוזרת למדינת ישראל. ‫בארבע היממות שנותרו,‬ עלינו – כל משרתי הציבור האחראיים בישראל – לעשות הכל להקים ממשלה ולמנוע בחירות אלו. ‬כך אעשה".