גם אחרי בחירות בפעם השלישית, המפה הפוליטית נותרת ללא שינוי, ללא הכרעה בין הגושים • גנץ מנצח בנוק אאוט את סער בהתאמה לרה"מ, וכמעט עושה השוואה בהתאמה לרה"מ מול נתניהו • וגם: 30% חושבים שליברמן אשם בבחירות, 10% סבורים שגנץ

הפלונטר הפוליטי לא יפתר גם אחרי בחירות שלישיות כך עולה מסקר 'חדשות 12'. על פי הסקר, עולה כי לו הבחירות היו נערכות היום, כחול לבן הייתה מובילה עם 34 מנדטים, ומיד אחריה הליכוד, עם 33 מנדטים – כל אחת מהן עם מנדט אחד יותר מבבחירות האחרונות.הרשימה המשותפת נותרת עם 13 מנדטים, וגם ישראל ביתנו שומרת על כוחה עם שמונה מנדטים. ש"ס נחלשת ויורדת ל 8 מנדטים, מנגד יהדות התורה מתחזקת ועולה ל 8 מנדטים. הימין החדש עם 6 מנדטים, המחנה הדמוקרטי עם 5 מנדטים, וגם מפלגת העבודה -גשר עם 5 מנדטים.

מי שנותרות בתמונת המצב הנוכחית מתחת לאחוז החסימה הן הבית היהודי-האיחוד הלאומי, עם מעט יותר מ-2% מהקולות, ועוצמה יהודית עם 1.9% – שתי מפלגות שראש הממשלה נתניהו חותר כבר עכשיו לאיחוד ביניהן כדי להעבירן את אחוז החסימה, שעומד כיום על 3.25%.

מפת הגושים עם תוצאה דומה למצב הקיים: גוש הימין והחרדים עם 55 מנדטים, גוש השמאל מרכז עם 57 מנדטים, וליברמן עם 8 מנדטים מכריעים.

מבחינת התאמה לראשות הממשלה, הפער בין נתניהו לגנץ הולך ומצטמצם, בעוד ש 39% השיבו שנתניהו מתאים יותר לתפקיד, 37% מאמינים שדווקא גנץ הוא המתאים ביותר. במידה וגדעון סער יעמוד בראשות הליכוד, 36% השיבו שגנץ מתאים יותר לתפקיד ו 19% בלבד מאמינים שדווקא סער הוא המתאים ביותר

עוד עולה מסקר שערך מכון "מדגם" בראשות מנו גבע בשיתוף iPanel: אם אכן יתקיים סבב בחירות נוסף, בציבור מסמנים שני אשמים ברורים, 33% סבורים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אשם בכך, 30% סבורים כי דווקא אביגדור ליברמן אשם במצב, רק 10% רואים בבני גנץ האחראי למערכת הבחירות הנוספת. בנוסף, רק 37% מאמינים שנתניהו יפנה את מקומו לגנץ במידה שהשניים יחתמו על הסכם רוטציה במסגרתו נתניהו אכן יכהן ראשון – הסוגיה שעומדת בלב המו"מ בין שתי המפלגות. 44% מאמינים שנתניהו לא יפנה את הכיסא.