הח"כ מ'הליכוד' הסביר כי, "שלטון הימין בסכנה, אני סומך על גדעון סער שיידע להוביל את המחנה הלאומי במדינת ישראל, לנצח את השמאל". סביבת נתניהו: "מצער שיואב קיש בוחר לתקוף את ראש הממשלה נתניהו רק בגלל שהפסיד בבחירות ליו״ר סיעת הליכוד"

ח"כ יואב קיש מ'הליכוד' הודיע הערב כי הוא תומך בגדעון סער: "שלטון הימין בסכנה. נבחרתי כדי לשמור על עם ישראל וארץ ישראל. לצערי אנחנו הולכים בעיניים פקוחות לבחירות שלישיות בהן יש סיכוי ממשי שממשלת שמאל תעלה ותמיט עלינו אסונות כדוגמת הסכם אוסלו. אני סומך על גדעון סער שיידע להוביל את המחנה הלאומי במדינת ישראל, לנצח את השמאל בבחירות ולהוביל את השינויים הנדרשים במערכת אכיפת החוק. תומך במי שיציל את מדינת ישראל ממשלת שמאל – גדעון סער".

בראיון ל'חדשות 12' הסביר קיש כי "בתחילת השבוע חתמתי לנתניהו על קבלת המנדט מידי הנשיא, כולי תקווה שעד יום רביעי נצליח להקים ממשלה, אבל שנינו מבינים שהסיכויים שהולכים לבחירות גבוהים". אבל לדבריו, "חזרנו לפלונטר, המדינה תקועה ללא מוצא. אני מאמין שבשביל לצאת מהפלונטר ולשמור על שלטון הימין האדם היחיד שיכול לעשות זאת זה גדעון סער – ואני אתמוך בו בפריימריז".

עוד הוסיף, "נתניהו היה ראש ממשלה מצויין, הוביל את הימין שנים ארוכות, אבל אני מבין שלא נצא מזה. גדעון סער יכול לחבר חלקים נדרשים ולשמור על השלטון, והוא מגדיל את המחנה. אני מכיר את גדעון, איש ימין. יש עבודה משמעותית לעשות, שנתניהו לא יוכל. אני לא לבד, יש אנשים שחושבים כמוני. המסר המרכזי שלי: יש הרבה אנשים שאוהבים את ביבי, גם אני, אבל אנחנו צריכים לנצח".

קיש הנו ח"כ השני בליכוד, בנוסף לסער עצמו, שקורא תיגר על ראש הממשלה נתניהו. הראשונה לעשות זאת הייתה ח"כ מיכל שיר שהצהירה על תמיכתה בסער מיד לאחר שזה הכריז על כוונתו להתמודד על ראשות הליכוד וקרא לקיימן בהקדם. "נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה גם אם נלך לבחירות שלישיות או רביעיות או חמישיות", אמר סער בראיון דרמטי לפני שבועיים וטען כי "אוכל להרכיב ממשלה".

כבר לפני שבוע ביקר ח"כ קיש את נתניהו ואמר כי, "במידה ונדרדר לבחירות נוספות אנחנו נהיה מחוייבים לעשות פריימריז לראשות הליכוד. השאלה שתעמוד מול המצביעים היא מי בימין מסוגל להוביל את הליכוד לשלטון. האם זה נתניהו, או לדוגמה גדעון סער שאמר שיתמודד, ואני חושב בפירוש שהוא מועמד ראוי. עם כל האהבה שיש לנתניהו, בסוף חשוב שהקבוצה תנצח. לרה"מ יש בעיה אם הוא פעם אחר פעם לא מצליח להרכיב ממשלה".

בראיון 'לגלי צה"ל' אמר קיש: "אני בעד הקרב הפוליטי והדמוקרטי בליכוד ואנחנו נבחר את האדם שהכי מתאים למי שראוי להנהיג את המפלגה. כשיהיו פריימריז אחליט במי אני תומך". על נתניהו הוסיף: "ברור שיש לו בעיה אם הוא לא הצליח במשימה, פעם אחר פעם להרכיב ממשלה שתי פעמים. המתקפות על סער הן אלה שמפלגות".

יחסיו של קיש עם נתניהו התערערו בתקופה האחרונה בעקבות תמיכת אנשיו של ראש הממשלה בח"כ מיקי זוהר לתפקיד יו"ר סיעת הליכוד בכנסת. כזכור, זוהר זכה לרוב של 18 חברי כנסת לעומת 11 שתמכו במועמדותו של קיש. בראיון הערב נשאל אם תמיכתו בסער מגיעה בעקבות רצונו "לסגור חשבון" עם נתניהו השיב: "אני לא עוסק בי, אם הייתי רוצה כבר הייתי שר. אני עוסק בשמירה על שלטון הימין, אנחנו עוד נתגעגע לימים של 55 מנדטים לגוש".

בסביבתו של נתניהו הגיבו לדברים של קיש הערב ואמרו כי, "מצער שיואב קיש בוחר לתקוף את ראש הממשלה נתניהו רק בגלל שהפסיד בבחירות ליו״ר סיעת הליכוד. כפי שרואים בכל סקר, היחיד שיכול להביא שלטון לליכוד הוא ראש הממשלה נתניהו ובטח לא אדם אחר שהוא יקיר תקשורת השמאל – ולא במקרה".