ארבעה ימים נשארו עד שבאופן רשמי יוכרז על הליכה לבחירות נוספות, ובציונות הדתית מחשבים מסלול מחדש. השר בצלאל סמוטריץ' דורש לזנוח את רעיון החיבורים בין המפלגות ולערוך באופן מהיר פריימריז פתוחים לרשימה אחת גדולה ומסודרת

בסך הכל ארבעה ימים נשארו עד שבאופן רשמי יוכרז על הליכה לבחירות נוספות, אך במפלגות כבר נערכים להתמודדות שבפתח. מי שבעיקר צריכים לעשות חשבון נפש ולחשוב מחדש על דרך ההתמודדות בבחירות הקרבות, הם נציגי הציונות הדתית, שמריבות פנימיות, פיצולים ופילוגים שלהם גרמו לכישלונות בסבבים הקודמים.

כעת דורש יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' לזנוח את רעיון החיבורים בין המפלגות ולערוך באופן מהיר פריימריז פתוחים לרשימה אחת גדולה ומסודרת, כך פורסם הבוקר 'בישראל היום'.

כיום מחולקת הציונות הדתית לארבע מפלגות שונות – הבית היהודי בראשות הרב רפי פרץ, האיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ', הימין החדש של בנט ושקד וגם עוצמה יהודית של איתמר בן גביר. השר סמוטריץ' טוען כי הפיצול לארבע מפלגות, ובעיקר החיבור ביניהן, יוצר מתחים, מריבות פנימיות, ובעיקר סלידה של ציבור הבוחרים שמביאה לכישלון בבחירות, "אין בינינו הרבה הבדלים, ולכן דרושה מפלגה גדולה ומסודרת", דברי סמוטריץ'.

מנגד גורמים בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו מנסים להנדס מחדש את גוש הימין במטרה למקסם עד כמה שניתן את כוחו של הבלוק. והגיעו למסקנה לפיה הפעם עדיף לפצל את המפלגות שוב – ולאפשר להן לרוץ בנפרד: הימין החדש מן הצד האחד, ומן הצד השני רשימה נוספת של האיחוד הלאומי, הבית היהודי ועצמה יהודית.

במקביל, נתניהו מאמין שמעמדו של בנט יתחזק בתקופה הקרובה בשל נוכחותו במשרד הביטחון והוא אף מתחייב שלא לתקוף אותו ואת איילת שקד בעתיד. גורמים בליכוד מקווים שבנט יצליח למשוך אליו את המצביעים שהתאכזבו מתניהו, מצב שיאפשר להם להתקרב יחד ל-61 מנדטים ולהרכיב ממשלה.