צפון קוריאה: ביצענו ניסוי "משמעותי מאוד" באתר לשיגור לוויינים

סוכנות הידיעות הממלכתית של המדינה המבודד דיווחה כי ביצעה ניסוי "משמעותי מאוד" באתר לשיגור לוויינים. עוד דווח כי תוצאות הניסוי יסייעו לשדרג את "מצבה האסטרטגי" של פיונגיאנג. אתמול הודיע שגריר צפון קוריאה לאו"ם כי פירוק מנשק גרעיני אינו על הפרק

התקשורת הממלכתית בקוריאה הצפונית דיווחה הלילה (ראשון) כי ביצעה ניסוי "חשוב מאוד" באתר שיגור במדינה. הניסוי הוגדר "מוצלח, בעל משמעות רבה". דובר האקדמיה הצפון קוריאנית למדעי ההגנה הלאומית, אמר כי הניסוי התבצע באתר שבו שיגרה המדינה לוויינים לחלל. בדיווח לא צוין מה נבדק, אך נאמר כי תוצאות הניסוי ישמשו לדירוג מעמדה האסטרטגי של המדינה.

משרד ההגנה של הדרום אמר כי קוריאה הדרומית וארצות הברית משתפות פעולה ועוקבות מקרוב אחרי הפעילויות באתרים בקוריאה הצפונית, כולל בטונגצ'נג-רי, האזור שבו סוהאה ממוקם. מומחי טילים סבורים כי ככל הנראה היה זה ניסוי במנוע רקטי, ולא בשיגור טיל, שבדרך כלל מאותר די בקלות על ידי השכנות קוריאה הדרומית ויפן.

"אם אכן בוצע ניסוי, זהו סימן משמעותי לכך שהדלת לדיפלומטיה נטרקת במהירות, אם היא לא נטרקה כבר", אמר לרויטרס ויפין נאראנג, מומחה לענייני גרעין. "זה יכול להיות איתות אמין לגבי מה שמחכה לעולם אחרי השנה (הלועזית) החדשה". בהצהרה שפורסמה בסוכנות הידיעות הממשלתית, KCNA, אמר הדובר כי לתוצאת הניסוי "תהיה השפעה חשובה על המעמד האסטרטגי של קוריאה הצפונית".

שגריר קוריאה הצפונית לאו"ם אמר אתמול כי נושא פירוז המדינה מנשק גרעיני ירד משולחן המשא והמתן עם האמריקנים. "הדיאלוג הממושך והחשוב אליו שואפת ארצות הברית נועד 'למרוח זמן' שיתאים לאג'נדה הפוליטית שלה", אמר השגריר קים סונג. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר בתגובה כי "נראה לגבי זה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *